رفتن به مطلب

سوشیال سیگنال چیست و تاثیر آن بر سئو


پست های پیشنهاد شده

آیا سوشیال سیگنال ها در SEO شما تأثیر دارند؟ آیا رسانه های اجتماعی تأثیر مستقیمی در رتبه بندی وب سایت دارند؟ در این مقاله با Social Signal و نحوه تأثیر آن بر SEO آشنا خواهید شد.سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال اکنون بیش از یک کانال پیام رسانی هستند. آنها می توانند به طور غیر مستقیم بر لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. تأثیر بگذارند. هر حرکتی که در شبکه های اجتماعی انجام می دهید ، یک سیگنال است. همه لایک ها، نظرات، اشتراک گذاری ها، پینینگ ها، بازتوییت و موارد دیگر همه سیگنال های اجتماعی یا سوشیال سیگنال هستند. این فعالیت ها در شبکه های اجتماعی به رتبه بندی جستجوی ارگانیک صفحه ای از وب سایت کمک می کند. در واقع، آنها یکی از عوامل Google هستند که به طور غیر مستقیم به رتبه بندی کمک می کند.

چرا سیگنال های شبکه اجتماعی در رتبه بندی موتور جستجو اهمیت دارند؟

موتورهای جستجو (Google) سعی در جلب رضایت کاربران خود دارند. در این راستا، هر موردی که کاربران را راضی کند، در الگوریتم های Google گنجانده شده است. بک لینک ها در گذشته در رتبه بندی بسیار مؤثر بودند، اما با گذشت زمان، اهمیت بک لینک کاهش می یابد. یکی از جدیدترین تأثیرات غیرمستقیم در رتبه بندی جستجو، فعالیت در شبکه های اجتماعی یا سیگنال های اجتماعی است.

ارتباط بین سوشیال سیگنال و سئو چیست؟

هدف اصلی یک موتور جستجو فراهم کردن کیفیت و مطالب مرتبط با کاربران است. موتورهای جستجو می توانند کیفیت یک URL را براساس تعداد بازدید از یک سایت ارزیابی کنند. مطابق با اشتراک گذاری بیشتر URL در شبکه های اجتماعی، سیگنال های اجتماعی بیشتری به رسمیت شناخته می شوند. بر اساس این سیگنالها، صفحات را در نتایج جستجو قرار می دهند.
افزایش سوشیال سیگنال نشانگر اقتدار دامنه و نشان دادن کیفیت URL است. هنگامی که بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و به عنوان یک صفحه ، نشان می دهد که محتوای موجود در صفحه ، مفید و جذاب است.

طراحی سایت-سوشیال سیگنال

آیا سوشیال سیگنال ها یک عامل رتبه بندی هستند؟

اول از همه، گوگل می گوید سوشیال سیگنال ها یک عامل رتبه بندی مستقیم نیستند. البته این بدان معنا نیست که سیگنال های اجتماعی به طور غیر مستقیم به لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. کمک نمی کنند! این بدان معنی است که سیگنال های اجتماعی به طور مستقیم رتبه شما را در Google تقویت نمی کنند.
دنی سالیوان در مقاله ای تأیید کرد که از پیوندهای به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک و توییتر به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می شود. در سال ۲۰۱۰، به دنبال انتشار این مقاله، مت کاتز، رئیس پیشین تیم وب آنتی اسپم گوگل، اذعان کرد که گوگل از پیوندهایی در فیس بوک و توییتر به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.
در سال ۲۰۱۶ از تحلیلگر گوگل، گری سومایس پرسیده شد که آیا گوگل سیگنال های اجتماعی را به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر می گیرد یا خیر. او ویدیوی مت کاتز را بازگو کرد و گفت نه.با توجه به موارد فوق می توان نتیجه گرفت که رسانه های اجتماعی عامل مستقیمی نیستند. اما این بدان معنا نیست که سوشیال سیگنال ها تحت تأثیر رتبه بندی قرار نمی گیرند. بین سیگنالهای اجتماعی و رتبه بندی صفحات ارتباط بسیار زیادی وجود دارد. می دانیم که پیوندها یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی گوگل هستند. Google گفته است که به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی به عنوان پیوندهای دنبال شده حساب نمی شود. اما به احتمال زیاد این پیوندهای بدون دنباله در همبستگی مؤثر هستند.

اگر محتوای خوبی ایجاد کنید، به احتمال زیاد در شبکه های اجتماعی محبوب است و مردم آن را دوست دارند و آن را به اشتراک می گذارند و به تبع آن، رتبه شما را افزایش داده و بهبود می بخشد. بنابراین، جای تعجب نیست که سایت های رده بالا، سوشیال سیگنال های زیادی دارند؟ این منطقی است ، اما این بدان معنی نیست که این یک عامل رتبه بندی مستقیم است.

تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم سوشیال سیگنال بر سئو

سیگنالهای اجتماعی تأثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر سئوی سایت شما دارند.
تأثیرات مستقیم سوشیال سیگنال ها عبارتند از:
-تعداد افرادی که پست های شما را در فیس بوک دوست دارند.
-تعداد دفعات ارسال پست شما در فیس بوک.
-تعداد افرادی که شما را در توییتر دنبال می کنند.
-تعداد دفعاتی که نام تجاری یا پیوند سایت شما در توییتر قرار گرفته است.
-تعداد +۱ هایی که در Google Plus دریافت می کنید.
و بیشتر.اثرات غیرمستقیم سیگنال های شبکه های اجتماعی نیز از این بدست می آید:
-افزایش تعداد بک لینک (منجر به افزایش آگاهی از برند)
-کاهش نرخ bounce rate
-افزایش زمان در سایت
-افزایش بازدید کنندگان بازگشتی
این باعث افزایش رتبه وب سایت شما در صفحه SERP Google می شود.

راه حل هایی برای افزایش سوشیال سیگنال و بهبود رتبه بندی وب سایت

۱-اکانت شبکه اجتماعی خود را ایجاد کنید.
۲-فعال باشید و مرتباً در شبکه های اجتماعی پست بزارید.
۳-تعداد زیادی دنبال کننده مفید بدست آورید.
۴-استفاده از تصاویر: تصاویر منجر به افزایش میزان تعامل انواع شبکه های اجتماعی خواهد شد.
۵-گوش دهید: به آنچه مردم در مورد برند شما می گویند گوش دهید و به شکلی سازنده و مثبت به انتقادات خود پاسخ دهید.
۶-نظارت و ارزیابی: بسیاری از ابزارهای رایگان بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد که می توانید از آنها برای ردیابی و بررسی اشتراک ها، لایک ها و نظرات استفاده کنید.
۷-مسابقات و جوایزی را تنظیم کنید تا کاربران بیشتر به برند شما علاقه مند شوند.
۸-از کاربران دعوت کنید تا محتوا و پیوندهای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
۹-دکمه های اشتراک گذاری را در وب سایت خود قرار دهید.
۱۰-برای به اشتراک گذاشتن پست خود پاداش تعیین کنید.
۱۱-کمپین های تبلیغات سوشیال سیگنال راه اندازی کنید.انواع سوشیال سیگنال

مانند سئو، سوشیال سیگنال دو جنبه On-Site و Off-Site دارد:

راه حل های سوشیال سیگنال On-Site

راه حل های موجود در سایت برای افزایش وابستگی به سیگنال اجتماعی از عوامل وب سایت داخلی به دست می آیند که به صورت زیر می توان بیان کرد، مانند:
۱-دکمه های اشتراک گذاری را در وب سایت قرار دهید (اشتراک در فیس بوک ، مشترک شدن در Google Plus …)
۲-دکمه های CTA را در وب سایت قرار دهید (Twitter را دنبال کنید ، Facebook ، و غیره)
راه حل های سوشیال سیگنال Off-Site
راه حل های سوشیال اجتماعی خارج از سایت همه به عوامل خارج از وب سایت شما بستگی دارد ، مانند:
-یک صفحه در فیس بوک، توییتر، یک صفحه شرکتی در LinkedIn ایجاد کنید
-یک حساب Pinterest و YouTube درست کنید
-سایر سکوهای رسانه های اجتماعیبهترین شبکه های اجتماعی برای دریافت سیگنال های اجتماعی کدامند؟

فیس بوک ، توییتر ، Google+ ، Instagram ، Pinterest و LinkedIn.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی برای SEO

۱-شبکه های اجتماعی خود را برای SEO بهینه کنید:

اگر می خواهید از شبکه های اجتماعی برای بهبود سئو خود استفاده کنید، باید حضور خود را در این مکان ها بهینه کنید و سعی کنید اطلاعات بیشتری کسب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:
-پروفایل های شبکه اجتماعی خود را بهینه کنید.
برای اینکه برند شما در شبکه های اجتماعی محبوب شود ، پروفایل شما باید در رسانه های مختلف بهینه شود و کاملاً مربوط به تجارت شما باشد. فراموش نکنید که لینک وب سایت، خبرنامه، ایمیل و موارد دیگر را وارد کنید.

۲-مرتباً در شبکه های اجتماعی پست ارسال کنید.

برنامه ای مناسب برای ارسال در هر شبکه اجتماعی ارائه دهید. به عنوان مثال، می توانید چندین پست را در یک روز در توییتر ارسال کنید، اما این در شبکه اجتماعی LinkedIn خیلی محبوب نیست و انتشار یک پست روزانه کافی است.۳-به روزرسانی های اجتماعی خود را بهبود بخشید.

اگر می خواهیدمطلب شما در شبکه های اجتماعی منتشر شود، پست خود را بهینه کنید. این بدان معناست که باید از عناوین جذاب، تصاویر چشم نواز، هشتگ و موارد دیگر استفاده کنید. همچنین، شما باید چیزی منتشر کنید که پاسخگوی نیاز کاربران باشد. هشتگ کلمات کلیدی است که به شما در طبقه بندی مطالب کمک می کند و به کاربران شبکه های اجتماعی کمک می کند تا بهترین مطالب را پیدا کنند.
هنگام استفاده از هشتگ، توجه داشته باشید که در شبکه های اجتماعی مختلف، شما باید به شکلی متفاوت عمل کنید، مانند استفاده از هشتگ در اینستاگرام، در واقع هشتگ ها در همه جا در اینستاگرام وجود دارند، در حالی که در فیس بوک اینگونه نیست و شما باید از هشتگ ها با دقت بیشتری استفاده کنید.

۴-محتوای وب سایت خود را برای به اشتراک گذاری شبکه اجتماعی بهینه کنید.

برای ترغیب بازدید کنندگان خود برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود می توانید برخی از بهینه سازی های سایت را انجام دهید. برای ترغیب کاربران برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما در شبکه های اجتماعی، محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید. از عناوین و تصاویر جذاب و مرتبط استفاده کنید. این باعث افزایش تعامل کاربران با شما و تشویق آنها برای اشتراک گذاری می شود.

۵-مشارکت کاربر را افزایش دهید.

پاسخگویی به نظرات کاربران زیر پست ها در شبکه های اجتماعی، باعث می شود شما فعال و پویا به نظر برسید و این موضوع برای کاربران با ارزش باشد.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. اینتن با تیم حرفه ایی خود توانسته یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران را به خود اختصاص دهد.این شرکت با بیش از ۸ سال سابقه در زمینه ی طراحی سایت های اینترنتی و سئو  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. در حال فعالیت است و بیش از ۴۰۰ سایت معتبر را طراحی و به نام خود اختصاص داده است.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قسمت لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. در ارتباط باشید تا در حیطه ی کاری خود اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...