رفتن به مطلب

آیفون های جدید هیجان انگیز نیستند


پست های پیشنهاد شده

 اپل به تتازگی پیش‌فروش  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  را  آغاز کرد، اما ساعت‌ها بعد تقریبا تمامی دستگاه‌ها هنوز در انبار موجود بودند و کسی برای خرید آن‌ها اقدام نکرده بود.

این اتفاق، تغییری بزرگ برای  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  به‌شمار می‌آید. تجربه نشان داده است که هر موقع پیش‌فروش آیفون‌های جدیداپل آغاز می‌شود، تنها کسانی موفق به تهیه‌ی مدل‌های اولیه‌ی این دستگاه‌ها می‌شوند که صبح زود اقدام به پیش‌خرید آن‌ها کنند؛ در غیر این‌صورت، موجودی به اتمام می‌رسد.

در کنار این‌ها، نباید فراموش کنیم که صف خرید  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  و  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  نسبت به سال‌های پیش، کوتاه‌تر شده بود. این داده‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که عرضه‌ی  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. ها همچون گذشته، مورد استقبال بسیار زیاد مردم قرار نمی‌گیرد.

در تحقیقاتمان متوجه شدیم که همه‌ساله پس از برگزاری رویداد معرفی محصولات جدید اپل، جستجوی کاربران برای محصولات این شرکت به‌شکل قابل‌توجهی دست‌خوش تغییر می‌شود. به‌علاوه، مشخص شد که میزان جستجوی کاربران به‌مرور زمان، سیری نزولی را طی می‌کند.

ما معتقد هستیم که این موضوع، نشانگر به بلوغ رسیدن بازار است و هر نسل جدید از آیفون‌های کوپرتینویی‌ها، کمتر از قبل برای مشتریان این شرکت هیجان‌انگیز هستند. گمان ما این است که دلیل اصلی این اتفاق به کاهش سرعتِ نوآوری‌های جدید موجود در آیفون‌ها و البته اشباع‌شدن بازار از این گوشی‌ها بر می‌گردد.

میزان جستجو برای آیفون‌های اپل به‌صورت سالانه با کاهش روبه‌رو شده است؛ دلایل متعدی می‌توانند باعث این اتفاق باشند. از طرفی نباید فراموش کرد که این موضوع نمی‌تواند لزوما به معنی کاهش میزان فروش آیفون‌ها باشد.

یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع، احتمالا به بالغ‌شدن بازار گوشی‌های هوشمند بر می‌گردد. ویژگی‌های بزرگ آیفون‌های جدید اپل شامل مواردی مثل مقاومت در برابر نفوذ آب، فناوری تشخیص چهره‌ی موسوم به Face ID، نمایشگرِ تقریبا تمام‌صفحه و موارد مشابه هستند؛ اما هیچ‌یک از این ویژگی‌ها بهبودِ قابل‌توجه نسبت به نسل قبل را نشان نمی‌دهند. اگر به آیفون‌های عرضه‌شده در ۴ یا ۵ سال اخیر رجوع کنید، می‌بینید که معمولا هر کدام از آن‌ها نسبت به نسل پیشین تغییری چشمگیر به خود می‌دیدند؛ برای مثال دوربین آیفون‌های جدید بسیار باکیفیت‌تر می‌شدند و به‌مرور زمان می‌توانستیم ببینیم که این گوشی‌ها نسل به نسل بزرگ‌جثه‌تر می‌شوند.

این احتمال هم وجود دارد که آمار به‌دست‌آمده از میزان جستجوی کاربران در گوگل، همگی قبل از آغاز فروش آیفون ۱۰ آر ثبت شده باشند. Apple iPhone XR در حقیقت ارزان‌قیمت‌ترین آیفون ۲۰۱۸ است و با داشتن تنوع رنگی بالا و قیمت ۷۴۹ دلاری، پتانسیل این را دارد که به محبوب‌ترین آیفون امسال مبدل شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...