رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

اگر می خواهید که یک صفحه ی پروفایل سفارشی نویسنده در وردپرس خود اضافه کنید در این مقاله با ما همراه باشید. بسیاری از قالب های وردپرس اطلاعات  محدودی در مورد پروفایل نویسنده در صفحه ی آرشیو نویسنده دارند. در این مقاله، ما به شما چگونگی ایجاد یک صفحه مشخصات نویسنده را خواهیم گفت.

 

روش 1: اضافه کردن صفحه ی پروفایل سفارشی نویسنده در وردپرس با WP User Manager

این روش برای همه کاربران توصیه می شود. چون که راه اندازی آن آسان است و ویژگی های زیادی هم دارد. اول از همه باید افزونه WP User Manager را نصب و فعال کنید. برای جزییات بیشتر راهنمایی قدم به قدم ما در مورد نصب افزونه را ببینید. بعد از فعالسازی این افزونه شما برای انجام یک سری تنظیمات باید به صفحه ی تنظیم این افزونه بروید. کاربران » WPUM Settings

 

1-3.png.059efd97ca7a4334c0044fcb1ebbe984.png

 

این افزونه به طور خودکار صفحات متفاوتی را برای استفاده به عنوان صفحه ی ورود سفارشی ،ثبت نام سفارشی کاربران، فراموشی پسورد، حساب کاربری و صفحات پروفایل ایجاد می کند.

 

WP User Manager افزونه ای قوی است که گزینه های زیادی دارد. شما باید به طور دقیق همه گزینه ها را بررسی کنید و ویژگی هایی که نیاز ندارید غیرفعال کنید. شما برای فعال کردن تنظیمات پروفایل کاربر باید روی تب Profiles کلیک کنید.

 

2-4.png.a719e0bd229708bd9ce52f3cae346d7e.png

 

اینجا شما می توانید گزینه صفحه پروفایل را برای مهمانان فعال کنید. طوری که هیچ کس به پروفایل کاربر دسترسی نداشته باشد. شما همچنین می توانید به اعضا این اجازه را بدهید که پروفایل یکدیگر را ببینند. اگر شما این گزینه را غیرفعال کنید، کاربران تنها قادر به مشاهده صفحات پروفایل خود خواهند بود.

 

شما همچنین می توانید به کاربران اجازه آپلود عکس پروفایل سفارشی را دهید و نمایش مقاله های اخیر خود را و همچنین نظرات را در صفحه پروفایل خودشان. بعد برای ذخیره تغییرات روی دکمه ی ذخیره تغییرات کلیک کنید. در ادامه شما باید URL های مورد پسند موتورهای جستجو و یا پیوندهای یکتا را برای صفحه ی پروفایل نویسنده انتخاب کنید. می توانید با مراجعه به settings >permalinks و از بخش  User profile permalink base این کار را انجام دهید.

 

3-3.png.3a46f0616e702561997bbf0fd650328c.png

 

این افزونه به شما پیشنهاد می کند که از شناسه کاربری، نام کاربری و یا نام مستعار در آدرس URL استفاده کنید. هم نام مستعار و هم نام کاربری گزینه های مورد پسند تری هستند برای موتورهای جستجو تا شناسه کاربری. یکی از آن ها را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات پیوند یکتا ذخیره شود.

 

ایجاد صفحه ی سفارشی پروفایل نویسنده در وردپرس تقریبا آماده شده است. شما در حال حاضر می توانید به کاربران این اجازه را دهید که به آسانی صفحه های پروفایل خودشان را در وب سایت شما پیدا کنند. از بخش نمایش > ابزارک ها ، ابزارک فرم ورود [WPUMM] را به به سایدبار اضافه کنید.

 

4-2.png.de93c127510f544f49858ee8371f4bd5.png

 

در حال حاضر شما می توانید وب سایت خود را برای مشاهده صفحه ی پروفایل در حال اجرای نویسنده ببینید.شما وقتی به عنوان کاربر وارد سایت شوید، اطلاعات خود را می توانید در ابزارک سایدبار ببینید. با کلیک بر روی نام کاربری شما به صفحه ی پروفایل نویسنده منتقل می شوید.

 

5-3.png.fabfcdd66872c6f8142f6428eed7db5b.png

 

ابزارک سایدبار به شما یک فرم ورود برای خروج کاربران نمایش خواهد داد. اگر شما اجازه ی ثبت نام در سایت خود را به کاربران دهید فرم همچنین یک لینک برای ثبت نام خواهد داشت. این افزونه همچنین لینک های صفحه ی نویسنده را در سایت شما تغییر می دهد و آن ها را در صفحه پروفایل نویسنده به جای صفحات آرشیو پیش فرض نویسنده قرار می دهد.

 

تغییر فرم صفحات پروفایل نویسنده

اگر شما فقط می خواهید که رنگ ها و حاشیه ها را تغییر دهید، می توانید با اضافه کرد CSS سفارشی این کار را به راحتی انجام دهید. با این حال، اگر شما می خواهید که طرح را تغییر دهید و یا چیزی را سفارشی کار کنید، شما باید که فایل قالب افزونه را ویرایش کنید.

 

افزونه WP User Manager همراه با قالب سفارشی پشتیبانی است به این معنا که شما می توانید قالب های خود را در قالب فعلی قرار دهید برای افزونه ای که استفاده شده. ابتدا شما باید به هاست خود متصل شوید وبه مسیر wp-content/plugins/wp-user-manager/templates/folder. بروید و همه ی فایل ها را دانلود کنید . در مرحله ی بعد شما باید به فولدر قالب فعلی خود بروید و یک فولدر جدید با نام “mihanwp” را در آن ایجاد کنید، در حال حاضر تمام فایل هایی که دانلود کردید را در فولدر  “mihanwp” آپلود کنید. در حال حاضر برای سفارشی سازی ظاهر صفحات پروفایل به صورتی که می خواهید می توانید این فایل ها را ویرایش کنید.

 

روش 2: صفحه ی پروفایل سفارشی نویسنده را به صورت دستی به قالب خود اضافه کنید

این روش از شما می خواهد که فایل قالب وردپرس و یا فایل قالب فرزند را ویرایش کنید. در ابتدا شما باید به محیط هاست خود متصل شوید و به مسیر /wp-content/themes/your-current-theme/ folder. بروید. داخل فولدر قالب فعلی شما باید یک فایل با نام author.phpp ایجاد کنید و بعد از آن باید شما محتوای فایل archive.php را کپی کرده و آنها را در داخل فایل جدید  author.php جایگذاری کنید. اگر که قالب شما از قبل فایل author.php را دارد، آن را ویرایش کنید. در اینجا هدف شما این است که اطلاعات پروفایل نویسنده را بگیرید و آن ها را نمایش دهید. باید بدانید که چه چیزی را ویرایش کنید؛ معمولا شما می توانید هر چیزی بین خطوط ()get_header و ()get_sidebar را ویرایش کنید.

 

<?php
// Set the Current Author Variable $curauth
$curauth = (isset($_GET['author_name'])) ? get_user_by('slug', $author_name) : get_userdata(intval($author));
?>
  
<div class="author-profile-card">
  <h2>About: <?php echo $curauth->nickname; ?></h2>
  <div class="author-photo">
  <?php echo get_avatar( $curauth->user_email , '90 '); ?>
  </div>
  <p><strong>Website:</strong> <a href="https://1go.ir/<?php echo $curauth->user_url; ?>"><?php echo $curauth->user_url; ?></a><br />
  <strong>Bio:</strong> <?php echo $curauth->user_description; ?></p>
</div>
  
<h2>Posts by <?php echo $curauth->nickname; ?>:</h2>


		 <?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
<h3>
<a href="https://1go.ir/<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link: <?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a>
</h3>
<p class="posted-on">Posted on: <?php the_time('d M Y'); ?></p>

<?php the_excerpt(); ?>

<?php endwhile; 

// Previous/next page navigation.
the_posts_pagination();


else: ?>
<p><?php _e('No posts by this author.'); ?></p>

<?php endif; ?>

 

این کد به سادگی یک کارت مشخصات نویسنده را در بالای صفحه اضافه می کند و سپس پست های اخیر نویسنده را نمایش می دهد. برای سفارشی سازی این کد هر چقدر که بخواهید آزاد هستید. شما می توانید فیلدهای اضافی پروفایل نویسنده را به وب سایت خود اضافه کنید، همچنین لینک پروفایل فیسبوک و توییتر نویسنده و نمایش تصاویر ویژه برای پست ها و … .

 

در اینجا تعدادی نمونه CSS است که به کارت پروفایل نویسنده، یک ظاهر خوبی می دهد، شما می توانید آن را به عنوان CSS سفارشی به قالب سایت خود اضافه کنید و برای تطبیق رنگ سایت آن را تغییر دهید.

 

2-1.jpg.bdc3e24920b22b3a8aef8a050d8d89e5.jpg

 

در دمو ی قالب این چنین نمایش داده می شود :

 

6-1.png.ba29633aa8e57137972dd5bef36644a0.png

 

امیدواریم که این مقاله به شما در چگونگی ایجاد یک صفحه ی سفارشی پروفایل نویسنده در وردرپرس کمک کند.

 • Like 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
 • اضافه کردن...