رفتن به مطلب

10 چک لیست معتبر بهینه سازی فروشگاه نرم افزار در طراحی سایت (2)


seo.nonegar1

پست های پیشنهاد شده

10 چک لیست معتبر بهینه سازی فروشگاه نرم افزار در طراحی سایت (2)

 

 

در ادامه مقاله شماره 1 چک لیست های معتبر بهینه سازی فروشگاه نرم افزار، مابقی انواع ASO را لیست نموده و شرح مختصری در باب هرکدام ارائه می گردد.

 

 

5-برجسته سازی نرم افزار با آیکونی یونیک و جدید

در زمان جستجوی تعداد بیشماری از نرم افزارها توسط مشتریان بالقوه، نماد بصری نرم افزار اولین تاثیر در جذب مشتری را خواهد داشت. بنابراین طراحی صحیح و جذاب آیکون برای نرم افزار را باید عاملی مهم در سئو تلقی نمود. در طراحی آیکون برای نرم افزار حتما باید استانداردهای ویژه ای چون سایز ایده آل، علم هندسه، رنگ زمینه و ... که برای هردو فروشگاه googleplay و appstore منحصر به خود است را رعایت نمود. به عنوان مثال برای appstore حداقل سایز آیکون باید 1024 در 1024 باشد.

 

 

6-قراردادن تصاویر و ویدیو

همانند عنصر آیکون نرم افزار، تصاویر و اسکرین شات تاثیر مستقیمی در ارتقا جایگاه نتایج جستجو و سئو سایت و نرم افزار نخواهد داشت ولی از تاثیر غیرمستقیم آن نیز نمی توان ساده گذشت. بار مفهومی انتقالی توسط تصاویر و ویدیو در مقایسه با متن حقیقی تر و عمیق تر بوده و به نوعی سبب تصور مشتریان از استفاده از نرم افزار پس از نصب می گردد. در اپلیکیشن اندورید تعداد 8 تصویر و در iOS تا 5 تصویر می توان قرار داد، البته تنها 2 یا 3 تصویر اولیه در گالری معرفی نرم افزار نمایش داده خواهد شد. نکته دیگر بروزرسانی هرگونه تغییر در ساخت نرم افزار یا طراحی آن، در تصاویر است، بدین منظور می توان تغییرات بخش های جدید یا عناصر تغییر یافته در اپلیکیشن را با اسکرین شات نیز انتقال داد.

 

 

7- بومی سازی فهرست بندی نرم افزار

در زمان ورود به بازار جهانی، یکی از شیوه های برجسته سازی و مطرح نمودن اپلیکیشن و رسیدن به بالاترین جایگاه نتایج جستجو، استفاده از زبان بین المللی در کنار بومی سازی نرم افزار است. با توجه به آمار ارائه شده، فقط 31% از سود حاصل از فروش نرم افزارها مربوط به مشتریان امریکای شمالی است و نیز بیش از 72% از افراد غیرانگلیسی زبان با وجود تسلط کامل بر انگلیسی ترجیح بر استفاده از زبان مادری خود در هنگام خرید دارند.

حال با درنظرگرفتن این آمار و چشم انداز مدنظر و فضای رقابتی می توان در کنار بومی سازی نرم افزار با زبان مادری خود از شیوه های دیگری چون اسکرین شات، کلمات کلیدی، توصیفات مختصر به زبان پرکاربرد بین المللی بهره برد. به عنوان مثال ناشران بازی Clash of Clans از توصیف ترجمه شده در اسکرین شات نرم افزار به زبان چینی برای بازار چین نیز استفاده کرده اند. در طراحی سایت نیز می توان برای جلب طیف وسیعتری از بازدیدکنندگان از ساخت سایت دو زبانه بهره برد، بدین گونه که در طراحی وب سایت امکان انتخاب دو زبان یکی مادری و دیگری یکی از زبان های پرکاربرد بسته به بازار هدف که معمولا انگلیسی است را اعمال نمود.

 

 

8- افزایش ترافیک با ارتقا خارجی

پس از طی مراحل بالا جهت ورود ترافیک بیشتر به صفحه نرم افزار شما در فروشگاه های مطرح خرید یا فروش نرم افزار راه های متعددی وجود داشته که یکی از آنها همانند مباحث سئو وب سایت، اشتراک گذاری و معرفی نرم افزار در شبکه های اجتماعی و تبلیغات و .. می باشد.

روش دیگر افزایش ترافیک برای صفحه نرم افزار خود، مفهوم نسبتا جدید ایندکس اپلیکیشن است که محتوای نرم افزار را قابل جستجو و لینک پذیر از جستجوی وب یا موبایل می گرداند. مشتریان نیز با مشاهده نرم افزار ایندکس شده در نتایج جستجو با کلیک بر روی آن (حتی در صورت عدم نصب آن) سبب عمیق تر شدن لینک گردیده و بنابراین ایندکس در هر دو حوزه، یکی کاندید شدن مجدد برای انتخاب و کلیک و کسب ترویج مطالب در کانال های جدید کمک شایانی خواهد نمود.

 

 

9-بروزرسانی مداوم

یکی از شاخص های اصلی ماندگاری در عرصه رقابت، بروزرسانی و رفع خطاهای احتمالی نرم افزار می باشد. ارائه نسخه های جدید نرم افزار همراه با اطلاع رسانی در بخش توصیفات یا ارائه اسکرین شات های ارائه دهنده این تغییرات سبب جذب مشتریان و فروشگاه های نرم افزار خواهد شد.

 

 

10-ارتقا امتیاز و بازخورد

با استفاده از دخیل نمودن مشتریان در ارائه نظرات و امتیازدهی به برنامه و کسب میزان رضایت آنها با شیوه ای معمول چون امکان ارسال نظرات و تعیین تعداد ستاره به اپلیکیشن از میان 5 ستاره، خود نمادی از بازخورد مشتریان و میزان رضایت آنها از نرم افزار خواهد بود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...