رفتن به مطلب

هکر ۱۵ ساله اف‌ بی‌ آی * دستگیر شد


AynaZ

پست های پیشنهاد شده

...

 

 

از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، چندی پیش بود که گروهی از هکرها با نام Crackas With Attitude یا به‌اختصار CWA موفق به ورود به سیستم‌های سازمان اف‌بی‌آی شدند.

 

این گروه توانسته بودند تا اطلاعات مهمی را از این سازمان به سرقت ببرند و به همین دلیل نیز مسئولان این سازمان امنیتی به‌شدت به دنبال شناسایی افراد پشت پرده این عملیات بودند.

 

سرانجام به نظر می‌رسد که یکی از اعضای این گروه تبهکاران سایبری به دام افتاده است و مسئولان اف‌بی‌آی موفق به همکاری با پلیس اسکاتلند در دستگیری این فرد شده‌اند.

 

این هکر که یک جوان ۱۵ ساله اهل شهر گلاسگو است، به‌صورت مستقیم توسط مقامات قضایی اسکاتلند مورد بازجویی قرار گرفته است ولی در تمامی مراحل بازجویی نماینده‌هایی از سازمان اف‌بی‌آی نیز حاضر بوده‌اند.

 

گفته می‌شود که این جوان در حال حاضر به قید ضمانت آزاد شده است ولی باید در صورت درخواست دادستانی اسکاتلند، به‌سرعت خود را به دادگاه معرفی نماید.

 

شایان‌ذکر است که فرایند هک انجام شده توسط گروه CWA، شامل انتشار اطلاعات فردی کارمندان مرکز امنیتی Homeland Security بوده است که چندی پیش به‌شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود.

 

به گزارش ایتنا

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...