رفتن به مطلب

تعادل در طراحی سایت و ضرورت اهمیت آن


seo.nonegar1

پست های پیشنهاد شده

به منظور رسیدن به تعادل و توازن در طراحی وب سایت، طراح سایت باید تمام دانش و مهارت کسب شده در طول تجارب حرفه ای خود را همراه با چاشنی تلاش و انرژی فراوان به کار گیرد. در میزان اهمیت تعادل در پروسه ساخت سایت، در حد یک جمله می توان گفت که تنها مانع از شکست طراح وب در برابر انتظارات کاربران، رعایت اعتدال و توازن می باشد.

 

طراح از طریق تعادل است که قادر به حفظ هماهنگی فرآیند طراحی سایت در عین رسیدن به تمام اهداف مدنظر یک تجربه کاربری مناسب است.

 

تعریف تعادل و توازن در طراحی سایت

تعادل و بالانس را می توان به سادگی در بخش بندی و پارتیشن بندی مناسب از وزن بصری در هر پروژه طراحی سایت و سئو آن تعریف نمود. این یک حقیقت است که تعادل بصری همانند قرینگی توسط محور عمود است که تعیین کننده می باشد. با توجه به شناخته شدن انسان به عنوان موجودی قرینه، و حفظ تعادل به عنوان یکی از مهمترین حواس ذاتی، چشم انسان نیز عادت به همان مقدار از وزن بصری در هر طرف محور عمود را دارد و بدیهی است زمانی که عناصر وب سایت بر اساس محور عمود متعادل نیستند نتیجه لذت بخشی نخواهد داشت و آزاردهنده برای چشم بازدیدکننده خواهد بود.

 

تعادل متقارن

زمان صحبت از تعادل متقارن، منظور تعادل آینه ای می باشد. بدین معنی که اگر در مرکز صفحه خطی به عنوان آینه کشیده شود، عنصری که در سمت چپ قرار دارد باید آینه وار در سمت راست نیز وجود داشته باشد و یا بالعکس. رعایت تعادل متقارن در پروژه های ساخت و سئو سایت، منجر به اثری خوشایند شده و چشم کاربر نیز آن را به عنوان عنصری راحت و تسکین دهنده می بیند. این مهم زمان طراحی ریسپانسیو که فاکتوری تعیین کننده در سئو وب سایت خواهد بود نیز دیده می شود.

 

طبقه بندی متقارن

بر اساس نظر متخصصین در این حوزه، سه نسخه مهم برای تقارن در طراحی وجود دارد:

1-بازتاب تقارن

2-تقارن چرخشی

3-تقارن انتقالی

این سه ویژگی در روند طراحی وب سایت و ایجاد علاقه در بازدیدکننده و بهینه سازی سایت و تضمینی بر ثبات بصری مورد هدف صاحب سایت مفید و تاثیرگذار خواهد بود.

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...