رفتن به مطلب

جلوگیری از هک شدن تلگرام


novinmarketing

پست های پیشنهاد شده

خبر داغی که این روزها وجود دارد آن است که استفاده کردن از ربات ها دربرنامه ی تلگرام رایج شده و شایعات زیادی نیز وجود دارد که این ربات ها قادر به هک کردن گوشی شما و همچنین قادر به دسترسی به اطلاعات شخصیتان هستند رواج یافته که می تواند ساخت کانال تلگرام توسط شما را تحت شعاع خود قرار دهد. راه و روشی که خیلی از افراد به شما پیشنهاد می دهند تا بتوانید اطمینان بیابید که گوشی شما هک شده یا نه روشی است که ابتدا به قسمت setting تلگرام خود بروید. سپس گزینه privacy and security را انتخاب نمایید و بعد گزینه active sessions را بزنید. صفحه ای برای شما نمایان می شود که نشان دهنده ی تعداد دستگاه هایی است که با خط شما در حال استفاده از تلگرام هستند.

ممکن است که شما هم با دیدن چندین کاربر در این صفحه که در حال استفاده کردن از اطلاعات تلگرام شما هستند، بسیار متعجب و حیرت زده شوید. قضیه چیست؟؟ آیا واقعیت دارد که چندین نفر گوشی شما را هک کرده اند و در حال استفاده از یوزر تلگرام شما می باشند؟؟

پاسخی که وجود دارد این است که لزوما این گونه نیست ولی در واقع می تواند همین معنی را نیز داشته باشد. در واقع در این بخش تعداد کاربرانی که در این جا به شما نشان داده می شوند افرادی هستند که با استفاده از یوزر شما و در واقع از دستگاهی غیر از گوشی فعلی شما به تلگرام متصل شدند.حال اگر که خودتان از لپ تاپ یا گوشی دیگری قبلا یا در حال حاضر به تلگرام متصل شده اید در این صفحه به شما نشان داده می شود. اما اگر تا به حال شما از دستگاه دیگری برای اتصال به تلگرامتان استفاده نکردید حقیقت آن است که اشخاص دیگری در حال انجام این کار هستند و شما را هک کرده اند!!

حالا ببینیم که به چه صورت این اتفاق روی می دهد. در واقع برای این عمل دو راه رایج وجود دارد. هنگامی که کسی از یک وسیله ای مثل گوشی یا لپ تاپ دیگری می تواند خیلی راحت شماره شما را وارد کند و قصد متصل شدن به تلگرامتان را داشته باشد. تلگرام برای اینکه اطمینان حاصل کند یک کد فعال سازی به خط شما می فرستد و فرد فقط با وارد کردن آن کد می تواند تلگرام را باز کند. حالا اگر شما گوشیتان را به کسی مثلا برای تعمیرات سپرده باشید، یا اینکه غافل باشید و فردی بتواند به آن کد دسترسی یابد به راحتی می تواند وارد تلگرام شما شود و خیلی راحت آن کد را پاک می کند و شما به هیچ عنوان متوجه نخواهید شد. پس تنهایی راهی که وجود دارد آن است که همیشه بخواهید در حضور خودتان گوشی تان را تعمیر کنند. البته خیلی نگران نباشید اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد خوشبختانه تلگرام راهی برای غیر فعال کردن استفاده از اکانت شما توسط دستگاه های دیگر قرار داده است و خیلی راحت وقتی گوشیتان را تحویل گرفتید می توانید آن را غیر فعال کنید. تنها کافی است گزینه terminate all other session را بزنید تا همه ی دستگاه های دیگر که به اکانت شما دسترسی پیدا کرده اند قطع شوند.

البته راه دیگری نیز وجود دارد آن هم نصب برنامه هایی خاص بر روی گوشی شماست. این برنامه ها که معمولا ظاهری فریبنده دارند و ظاهر آن مشخص نمی کند که یک برنامه هکر می باشند.که یکی از معروف ترین برنامه ی آن ها با نام setting در دستگاه شما ذخیره می شوند.کاری که این برنامه ها انجام می دهند آن است که تمام اطلاعات گوشی شما را به ایمیلی که در آن وارد می شود ارسال کنند.برای لغو آن ها کافی است شما این برنامه را پیدا کرده و پاک کنید تا عملکرد آن کنسل شود.

 

منبع : لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...