رفتن به مطلب

رفع خطای 53 با بسته ی بروز رسانی اپل


asal rnj

پست های پیشنهاد شده

%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-700x410.jpg

همه شما به خوبی از ماجرای جنجالی «خطای ۵۳» که منجر به مرگ برخی آیفون ها می شد، باخبر هستید. یک سیاست امنیتی درست که به شکل بسیار بدی به اجرا در آمد و حتی ممکن است پای اپل را به دادگاه بکشاند.

 

مشکل از اینجا ناشی می شد که آن دسته از آیفون هایی که دکمه home آنها توسط تعمیرکارانی جز تکنیسین های اپل تعویض شده بودند، بعد از به روزرسانی به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS، به طور کامل از کار می افتادند و در اصطلاح بریک می شدند.

 

حالا بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز این ماجرا و بلند شدن صدای اعتراض بسیار،‌ سرانجام اپل اعلام کرد که یک بسته اصلاحی برای سیستم عامل iOS 9.2.1 منتشر کرده تا به وسیله آن مشکل «خطای ۵۳» به طور کامل رفع شود.

 

به همین مناسبت اپل بیانه ای را نیز در اختیار رسانه ها قرارداده و در آن از کاربران خود عذرخواهی کرده است.

 

برخی از کاربران بعد از بروزرسانی آیفون خود به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS، در حین ریبوت شدن دستگاه با «خطای ۵۳» مواجه شدند. خطایی که در صورت بروز نقص در یک تست امنیتی به وجود می آید. این تست امنیتی طراحی شده بود تا اطمینان حاصل شود سنسور Touch ID تا قبل از خارج شدن از کارخانه به درستی کار می کند.

 

امروز {پنج شنبه} اپل یک آپدیت جدید منتشر می کند تا آن دسته از افرادی که با خطای فوق مواجه شده اند بتوانند با موفقیت ابزار خود را از طریق iTunes بازیابی کنند.

 

ما از بابت مشکل به وجود آمده عذرخواهی می کنیم. این تست امنیتی مربوط به مراحل تولید بوده و نمی بایست اثری در تجربه کاربری مشتریان داشته باشد. آن دسته از کاربرانی که برای رفع این مشکل و جایگزینی موبایل خود متحمل هزینه های خارج از گارانتی شده اند، می توانند برای بازگردانی آن به اپل سنتر مراجعه نمایند.

 

بنابراین حالا تنها کاری که می بایست انجام دهید این است که ابتدا iTunes را به این بسته جدید بروزرسانی کنید و سپس با خیال راحت دوباره آیفون به کما رفته خود را بیدار نمایید.

 

منبع: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...