رفتن به مطلب

قالب جناه اضافه کردن سایدبار

پست های پیشنهاد شده

سلام من از قالب جناه استفاده میکنم این قالب یک سایدبار داره  سایت من my-film.ir هست من میخام یه ساید بار دیگه هم داشته باشم میخاستم بدونم امکان اضافه کردن این سایدبار به این قالب وجود داره ایا؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

اضافه کردن سایدبار جدید یا همون ناحیه ابزارک نیازمند کدنویسی هست. در واقع برای اضافه کردنش محدوده سایدبار فعلی و محدوده مطالب باید از نظر CSS کوچک تر بشه که جا برای سایدبار دیگه فراهم بشه. یک نمونه به صورت زنده داخل مرورگر براتون تهیه کردم که فقط بدونید به چه صورتی باید انجام بشه :

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

و اما نحوه اضافه کردن سایدبار جدید :

ابتدا کد زیر رو به فایل functions.php قالبتون اضافه کنید :

function devme_register_sidebars() {

/* Register the primary sidebar. */
    register_sidebar(
        array(
            'id' => 'newsidebar',
            'name' => __( 'سایدبار جدید', 'text-domain' ),
            'description' => __( 'ابزارک ها را به این سایدبار اضافه کنید', 'text-domain' ),
            'before_widget' => '<div class="item"><div class="abzar">',
            'after_widget' => '</div></div>',
            'before_title' => '<div class="sidetit">',
            'after_title' => '</div>'
        )
    );

/* Repeat register_sidebar() code for additional sidebars. */
}
add_action( 'widgets_init', 'devme_register_sidebars' );

در فایل index.php قالبتون کد زیر رو پیدا کنید :

<div class="main-content tie-col-md-8 tie-col-xs-12" role="main">

و قبل از اون کد زیر رو قرار بدید :

<aside class="newsidebar sidebar tie-col-md-4 tie-col-xs-12 normal-side" aria-label="Primary Sidebar">
	<div class="theiaStickySidebar">
		<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('newsidebar') ) : ?>
		<?php endif; ?>
	</div>
</aside>

در نهایت کدهای CSS زیر رو در فایل های استایل قالبتون پیدا کنید و مقادیرشون رو مثل زیر تغییر بدید :

.sidebar-right .main-content {
    float: right;
}
.tie-col-md-8 {
    width: 56.66667%;
}
.sidebar-right .sidebar {
    float: left;
}
.tie-col-md-4 {
    width: 21.33333%;
}

این کد رو هم به یکی از فایل های CSS قالبتون اضافه کنید (از قبل وجود نداره) :

.newsidebar {
    float: right !important;
}

موفق باشید.

• Like 5
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگویی کاملتون فقط سه تا سوال داشتم  کدی که به قسمت functions.php  با ید اضافه کنم کجاش اضافه کنم ابتدا یا انتها؟

دوم اینکه منظور از این جمله چیه ؟  این کد رو هم به یکی از فایل های CSS قالبتون اضافه کنید (از قبل وجود نداره) : یکم بیشتر توضیح بدید لطفا

سوم اینکه من منوی وسط را کوچیک کردم ابعادشا ولی سایدبار و منوی وسط وسط سایت هستن چطور میتونم به سمت را راست بکشونمشون کجای تنظیمات قالب هست

لینک به دیدگاه

نقل قول

کدی که به قسمت functions.php  با ید اضافه کنم کجاش اضافه کنم ابتدا یا انتها؟

به انتهای فایل اضافه کنید

نقل قول

دوم اینکه منظور از این جمله چیه ؟  این کد رو هم به یکی از فایل های CSS قالبتون اضافه کنید (از قبل وجود نداره) : یکم بیشتر توضیح بدید لطفا

کدی که دادم ، یک کد جدید هست و از قبل داخل فایل های استایل وجود نداره. اینو گفتم که نخواهید دنبال کد بگردید تا مقدار خاصیتش رو تغییر بدید. فقط مستقیما همون کدی که گفتم رو داخل یکی از فایل های CSS قالبتون قرار بدید تا داخل سایت اعمال بشه.

نقل قول

سوم اینکه من منوی وسط را کوچیک کردم ابعادشا ولی سایدبار و منوی وسط وسط سایت هستن چطور میتونم به سمت را راست بکشونمشون کجای تنظیمات قالب هست

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

اگر منظورتون اینه که ستون سایدبار و ستون مطالب زیرهم و در وسط سایت نمایش داده میشن، باید استایل هارو مجددا بررسی کنم. سایتتون هم خطای Parse میده. خطا رو رفع کنید تا به صورت آنلاین مجددا سایتتون رو بررسی کنم ببینم مشکل از کجاست.

• Like 3
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، masih1994 گفته است :

به انتهای فایل اضافه کنید

کدی که دادم ، یک کد جدید هست و از قبل داخل فایل های استایل وجود نداره. اینو گفتم که نخواهید دنبال کد بگردید تا مقدار خاصیتش رو تغییر بدید. فقط مستقیما همون کدی که گفتم رو داخل یکی از فایل های CSS قالبتون قرار بدید تا داخل سایت اعمال بشه.

اگر منظورتون اینه که ستون سایدبار و ستون مطالب زیرهم و در وسط سایت نمایش داده میشن، باید استایل هارو مجددا بررسی کنم. سایتتون هم خطای Parse میده. خطا رو رفع کنید تا به صورت آنلاین مجددا سایتتون رو بررسی کنم ببینم مشکل از کجاست.

مشکل برطرف شد لطفا یه نگاه بکنید ممنون
اگر قالب مناسبی هم برای سایت فیلم و سریال بصورت رایگان سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید بهم 

لینک به دیدگاه

لیست لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. رو در 20 اسکریپت مشاهده کنید.

در ضمن ظاهرا سایدبار جدید رو اضافه نکردید و کدهای CSS هم تغییری نکرده.

برای مشکل منو هم متوجه نشدم کجا رو می گید. اگه با تصویر مشکل رو مطرح کنید بهتر میشه کمک کرد.

• Like 3
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...