رفتن به مطلب

کاربرد keyword چیست ؟

M E Y S A M

پست های پیشنهاد شده

سلام

من توی سۀو نگاه کردم keyword نوشته بود

از 100 برای من 1 بود

نقش keyword چیه ؟

چه کاربردی داره ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از متاتگ هایی که در افزایش سئو و بهینه سازی کاربرد دارد متاتگ کلمات کلیدی یا Meta Keywords ها هستند. به کمک این متا می توانید کلمات کلیدی یک صفحه را در اختیار موتور جستجو قرار دهید. در حال حاضر طبق داده های بدست آمده موتور جستجوی گوگل از این مورد صرف نظر می کند ولی دیگر موتورهای جستجو از این Tag استفاده می کنند.

< META name=”keywords” content=”keyword1,keyword2,keyword3,…”/ >

به نظر می رسد موتور جستجو از محتوای این برچسب برای فهمیدن محتوای اصلی صفحات هم بهره می گیرد. مثلاً "شیر و جنگل" موتور جستجو می فهمد که شما راجع به شیر جنگل صحبت می کنید.

نکات مورد توجه در سئو:

• حالت مفرد و جمع کلمات کلیدی را بنویسید.

• کلمات کلیدی را بیش از سه بار تکرار نکنید و موارد مهم را در ابتدای آن قرار دهید.

• حتماً به خاطر دارید که گفته شد برخی از کلمات با املایی غلط جستجو می شوند، حالت های رایج غلط املایی کلمات کلیدی خود را در اینجا قرار دهید.

• کلمات کلیدی را می توانید با کاما از هم جدا کنید و یا جدا نکنید.

بر چسبهاي <META> براي چند هدف مختلف مي توانند مورد استفاده قرار گيرند معمولاً شما بايد برچسبهاي <META> را در برچسبهاي <HEAD> در شروع صفجه خود قرار دهيد. براي بهبود بخشيدن به نتايج موتور جستجو ما از دو نشان مخصوص استفاده مي كنيم كه در زير مشاهده مي كنيد.

<meta name="description"  content="توضيحات مربوط به صفحه در اينجا قرار مي گيرند">

<meta name="keywords"  content="كلمات كليدي در اينجا قرار مي گيرند">

زمانيكه يك كاربرد در حال جستجو با موتور جستجويي كه از برچسبهاي متا و كلمات كليدي پشتيباني مي كند مي باشد اگر از كلمات كليدي يا برچسبهاي متاي موجود در سايت شما به عنوان عبارات مورد جستجو استفاده كند ممكن است سايت شما با آن تيتر در ليست ظاهر شود و در زير اين تيتر مقداري يا تمام كلماتي كه شما در توصيف صفحه خود در برچسبهاي متا قرار داده ايد قرار گيرد بهتر است كه توصيف صفحه داراي بيش از 200 كاراكتر (حروف و ..) نباشد. همچنين كلمات كليدي در نتايج جستجو ديده نمي شوند و بهتر است آنها را زير 1000 كاراكتر نگه داريد زيرا اگر بيش از اين باشد موتور جستجو اضافه آن را ناديده مي گيرد يا شما را از فهرست حذف مي كند مثالي از موقعيت يك برچسب متاي واقعي:

<html><head><title>بیست اسکریپت</title><meta name="description" content="بیست اسکریپت پرتال اسکریپت ایران است با بهترین مطالب روز دنیا"><meta name="keywords" content="script,masih,net,design"></head><body>صفحه شما اينجا قرار مي گيرد</body></html>

برچسبهاي متا در صفحه وب قابل ديدن نيستند مگر اينكه خود كاربر بخواهد آنها را ببيند.

+ به طور کلی این Keyword ها دیگه برای گوگل اهمیت ندارند اما ممکنه جستجوگرهای دیگه با این قابلیت هنوز کار می کنند .

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود

برای مثال من در کیبورد بینویسم ( آهنگ, موزیک , دانلود, دانلود موزیک )

اینا بعد چند وقت بروی گوگل ثبت میشه

با این همه سایت موجود به وب سایت من نوبت بازدید میرسه ؟

لینک به دیدگاه

پس از این که گوگل وارد سایتتون شد و در نوبت بعدی ایندکس و بازدید از سایتتون .

اما همونطور که گفتم این keyword ها دیگه برای گوگل اهمیت ندارند . مبنای محبوبیت و ارزش و جایگاه سایت ها در گوگل تغییر پیدا کرده .

اما متای توضیحات یا همون Description حائز اهمیت هست و می تونید کلمات کلیدی سایتتون رو هم در اون قسمت وارد کنید . بعضیا می گن این روش مفیده . :46:

لینک به دیدگاه

پس از این که گوگل وارد سایتتون شد و در نوبت بعدی ایندکس و بازدید از سایتتون .

اما همونطور که گفتم این keyword ها دیگه برای گوگل اهمیت ندارند . مبنای محبوبیت و ارزش و جایگاه سایت ها در گوگل تغییر پیدا کرده .

اما متای توضیحات یا همون Description حائز اهمیت هست و می تونید کلمات کلیدی سایتتون رو هم در اون قسمت وارد کنید . بعضیا می گن این روش مفیده . :46:

فهمیدم یعنی توضیح کامل بدم توی اون توضیح کلمات کلیدی به کارببرم در رابطه با سایت و مطلب خودم

مثل دیکته شب میمونه : )

لینک به دیدگاه

بله یه همچین چیزایی . اما توضیحاتتون از 120 حرف به بالا نشه . البته این 120 حرف مربوط به گوگل هست . مابقی جستجوگر ها تا 200 حرف رو نمایش میدن .

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...