رفتن به مطلب

حل مشکل not submitted in sitemap در گوگل کسنول

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. دوستان من مشکل بدی دارم. مشکل این هست که من صفحه ای از سایتم در سایت مپم هست. تو کنسول معرفی اش هم کردم. منتها در نتایج ایندکس صفحه نشون نمیده مشکل از کجاست ؟

چطور میتونم ارور "not submitted in sitemap" رو حل کنم ؟ 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بعد این رفتم برسی کردم سایت مپ هم رو تو کنسول به این شکل آورد. مشکل از این میتونه باشه ؟ 

لینک به دیدگاه

درود؛

افزونه ای دارید که دسترسی ربات گوگل به سایت مپ رو محدود کرده. مطالب و صفحات سایتتون به صورت خزش داخل سایتتون انجام میشه و طبق چیزی که ارائه کردید، گوگل نمی تونه به سایت مپ دسترسی داشته باشه. تنظیمات افزونه هاتون رو بررسی کنید. 

افزونه های سئو نیاز به دقت زیادی توی تنظیم دارند وگرنه مشکلاتی مثل این مشکل می تونن به وجود بیارند. کوچک ترین مشکل در تنظیمات باعث تاثیرگذاری روی روند ایندکس مطالب در وسعت بزرگ میشه.

بخش سایت مپ گوگل کنسول رو چک کنید که خطایی داده یا خیر.

سایت مپ ها رو تک تک اضافه کنید. فقط ایندکس سایت مپ رو به گوگل معرفی نکنید. هر سایت مپی که دارید جداگانه اضافه کنید. مثلا post-sitemap.xml 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Masih گفته است :

بخش سایت مپ گوگل کنسول رو چک کنید که خطایی داده یا خیر.

اینو چک کردم نه اروری نداده 

فقط ایندکس سایت مپ رو به گوگل معرفی نکنید. هر سایت مپی که دارید جداگانه اضافه کنید. مثلا post-sitemap.xml 

این کار رو هم کردم اما تنها صفحه اصلی داخل سایت مپ هست.

افزونه ای دارید که دسترسی ربات گوگل به سایت مپ رو محدود کرد

آخه صفحه اصلی اینطور نیست اگه محدود بود همه اش بود خو

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Masih گفته است :

کدوم لینکه که میگه تگ noindex داره؟ لینکو بدید

لینک سایت مپ ک دادم

لینک به دیدگاه

لینک اون مطلبی که توی گوگل کنسول و بخش URL Inspection میزنه تگ noindex داره رو منظورم هست

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Masih گفته است :

ینک اون مطلبی که توی گوگل کنسول و بخش URL Inspection میزنه تگ noindex داره رو منظورم هست

اون لینک سایت مپه تو عکس سایت مپ رو زدم   لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

خب مشکل شما هم همینه! سایت مپ یک صفحه کمکی برای گوگل هست که مطالب سایتتون رو از اونجا دریافت می کنه و خودش لزومی به ایندکس نداره. بخش URL Inspection گوگل کنسول مربوط به مطالب و صفحات داخلی سایتتون هست نه مربوط به سایت مپ. و خب طبیعتا نباید سایت مپ رو با این قسمت چک کنید!

این قسمت به شما کمک می کنه که چک کنید وضعیت ایندکس بودن و اطلاعات کلی صفحات سایتتون (صفحاتی مثل مطالب، برگه ها، برچسب ها، دسته بندی ها و ...) به چه صورت هست. سایت مپ به صورت پیش فرض توی نتایج جستجو لحاظ نمیشه اصلا.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، rasssa گفته است :

چطور میتونم ارور "not submitted in sitemap" رو حل کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

اگه برای صفحات داخلی سایتتون هم همچین متنی میده و احتمالا به تازگی سایت مپ رو ساختید و یا به تازگی سایت مپ رو به گوگل معرفی کردید، کمی زمان میبره تا سایت مپ شما به طور کامل ایندکس و آنالیز بشه و مطالبی که قبلا ایندکس شدن رو داخل سایت مپ هم شناسایی کنه.

اگه مطالبتون ایندکس میشن که نیازی به نگرانی نیست و خودش حل میشه. فقط نیازه یه مقدار زمان بگذره که گوگل بتونه سایت مپ رو کامل آنالیز کنه و مطالب ایندکس قبلی رو هم بروز رسانی کنه.

در کل چیز خاصی نیست و نیازی به نگرانی نیست مگر اینکه صفحات داخلی سایت اون متای noindex رو داشته باشند که با توجه به ایندکس شدن مطالبتون، این مورد هم کلا منتفی هست.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...