رفتن به مطلب

مشکل در تنظیمات افزونه yoast seo

پست های پیشنهاد شده

با درود

دوستان من به یه مشکلی با افزونه yoast seo برخوردم، فکر کنم نتونستم درست تنظیمش کنم

زیر مطالبم توی سایت گوگل ببینید چطور شده، من چطور میتونم چیزهایی که توی توضیح متا در افزونه سئو هنگامی که میخوام پستی منتشر کنم رو در گوگل درج کنم؟

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

در این افزونه سئو، شما می تونید متای توضیحات برای برگه ها ، ادامه مطلب ها و حتی صفحه اصلی رو شخصی سازی کنید.

من عکس های نسخه انگلیسی رو می فرستم شما اگه نسخه فارسی رو دارید دنبال کنید مثل مرحله زیر رو:

yoast-search-appearance.jpg.75cab7009d250bda73f92fcd8d2aba1a.jpg

در تب Content Types مواردی مثل برگه ها، ادامه مطلب ها و ... وجود داره که هر کدوم دارای تنظیماتی مثل تصویر زیر هستند:

search-appearance-snippet-variables-for-posts.png.c70a7bce4c47d4bca23ecba52c5ce56d.png

حالا در بخش Meta Description می تونید از دستوراتی استفاده کنیم که توضیحات خودکار مطالب رو برای سئو آماده کنه. یکی از بهترین دستوراتی که میشه استفاده کرد، شورتکد زیر هست که خلاصه مطلب رو در متای توضیحات ادامه مطلب قرار میده . بهترین مورد هم همینه :

%%excerpt%%

اگه نیاز به دستورات بیشتری داشتید برای قسمت متای توضیحات، در لینک زیر مطالعه کنید:

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.
  • Like 4
لینک به دیدگاه

من الان این %%excerpt%% رو داشتم، ولی میخوام هرچی توی متا توضیحات میزارم بیاد نه اینکه خلاصه ای از مطلب رو قرار بده

لینک به دیدگاه

درود مجدد.

excerpt رو حذف کنید، یک مطلب رو ویرایش کنید و متای توضیحاتش رو از همون صفحه ی ویرایش مطلب وارد کنید. در پیش نمایشی که همون لحظه بهتون میده ببینید توضیحات ثبت میشن یا خیر؟

اگر در حالت پیش نمایش درست بود، مطلب رو منتشر کنید. سورس اون مطلب رو بگیرید ببینید متای description رو چی زده. اگه همونی بود که شما وارد کردید، کمی زمان می بره تا گوگل قبلی ها رو آپدیت کنه و بعدی ها رو هم به راحتی دریافت می کنه توضیحات رو.

در ضمن در خصوص مشکلتون الان چک کردم ، در نتایج گوگل تصویری که در تاپیک اول دادید، توضیحات دلخواهتون داخل گوگل هست :

Screenshot_4.png.ed96eee4897631203ac98647e9b30484.png

و این هم کد متای توضیحات همین صفحه که دقیقا مطابق هست با چیزی که وارد کردید. فقط با این تفاوت که در گوگل تعداد کاراکترهای توضیحات رو محدودتر نشون داده.

<meta name="description" content="گزارش کارآموزی بنیاد شهید بسیار مرتب ، کامل و قابل ویرایش با فرمت word می باشد ، کلیک کرده و براحتی از سایت صدای درس دانلود کنید. | گزارش کارآموزی بنیاد شهید, دانلود گزارش کارآموزی در بنیاد شهید , گزارش کارورزی بنیاد شهید , طرح کارورزی بنیاد شهید , گزارش کارآموزی در بنیاد شهید ,"/>

• Like 3
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Masih گفته است :

درود مجدد.

excerpt رو حذف کنید، یک مطلب رو ویرایش کنید و متای توضیحاتش رو از همون صفحه ی ویرایش مطلب وارد کنید. در پیش نمایشی که همون لحظه بهتون میده ببینید توضیحات ثبت میشن یا خیر؟

اگر در حالت پیش نمایش درست بود، مطلب رو منتشر کنید. سورس اون مطلب رو بگیرید ببینید متای description رو چی زده. اگه همونی بود که شما وارد کردید، کمی زمان می بره تا گوگل قبلی ها رو آپدیت کنه و بعدی ها رو هم به راحتی دریافت می کنه توضیحات رو.

در ضمن در خصوص مشکلتون الان چک کردم ، در نتایج گوگل تصویری که در تاپیک اول دادید، توضیحات دلخواهتون داخل گوگل هست :

و این هم کد متای توضیحات همین صفحه که دقیقا مطابق هست با چیزی که وارد کردید. فقط با این تفاوت که در گوگل تعداد کاراکترهای توضیحات رو محدودتر نشون داده.

<meta name="description" content="گزارش کارآموزی بنیاد شهید بسیار مرتب ، کامل و قابل ویرایش با فرمت word می باشد ، کلیک کرده و براحتی از سایت صدای درس دانلود کنید. | گزارش کارآموزی بنیاد شهید, دانلود گزارش کارآموزی در بنیاد شهید , گزارش کارورزی بنیاد شهید , طرح کارورزی بنیاد شهید , گزارش کارآموزی در بنیاد شهید ,"/>

بله من 4 روز پیش با دیدن این مشکل، excerpt  رو حذف کردم، من معمولا توی توضیحات متای خود مطلب ، چیزهایی رو که میخوام درج میکنم ولی بخاطر excerpt  قسمتی از متن به انتخاب گوگل درج میشد، و این آسیب میزد به سئو سایتم
الان که excerpt  رو حذف کردم بنظرتون مشکلی پیش نمیاد و اون چیزی که خودم بصورت دستی در توضیحات متای هر مطلب میزارم و پیش نمایشش رو میبینم در گوگل ثبت میشه؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، booysusa گفته است :

بله من 4 روز پیش با دیدن این مشکل، excerpt  رو حذف کردم، من معمولا توی توضیحات متای خود مطلب ، چیزهایی رو که میخوام درج میکنم ولی بخاطر excerpt  قسمتی از متن به انتخاب گوگل درج میشد، و این آسیب میزد به سئو سایتم
الان که excerpt  رو حذف کردم بنظرتون مشکلی پیش نمیاد و اون چیزی که خودم بصورت دستی در توضیحات متای هر مطلب میزارم و پیش نمایشش رو میبینم در گوگل ثبت میشه؟

درود مجدد.

بله بخاطر وجود Excerpt بوده که توضیحات دلخواهتون نمایش داده نمی شده.

من مشکل شما رو اون ابتدا اشتباه متوجه شده بودم. فکر می کردم متای توضیحات سایت ندارید که توضیحات نتایج داخل گوگل مشابه هستند. بعدا فهمیدم در واقع اونها همون خلاصه مطلبتون هستند که مثل هم نوشته بودید!

الان که excerpt رو حذف کردید، متاهای سفارشی خودتون جایگزین خواهند شد. فقط کمی زمان بر هست این جریان. برای مطالبی که تازه ایندکس می شن مشکلی نخواهد بود. اما برای مطالبی که قبلا ایندکس شدن، یک هفته حداقل طول می کشه تا مجددا بروز رسانی بشه. نیازی به کار خاصی نیست. باید منتظر بمونید.

• Like 4
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...