رفتن به مطلب

عدم مجوز لازم برای آپلود فایل rar در وردپرس

Negin Zahedi

پست های پیشنهاد شده

سلام

در بخش رسانه سیستم وردپرس امکان اپلود فایل RAR وجود نداره

بنده با آموزش هایی که خوندم یک سری تغییرات در فایل های نصبی و Confing ایجاد کردم و مدیریت کل این امکان رو داره 

اما سایر نویسندگان و ویرایشگر زمانی که میخواد فایل rar آپلود کنه با خطای عدم مجوز روبرو میشه

چه دستوری برای رفع این مشکل میدین؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

از کد زیر هم استفاده کردید ؟ کد زیر باید در فایل functions.php قالب قرار بگیره :

add_filter('upload_mimes', 'devme_add_custom_upload_mimes');

function devme_add_custom_upload_mimes($existing_mimes){
    return array_merge($existing_mimes, array(
        'csv' => 'application/octet-stream',
        'xml' => 'application/atom+xml',
        '7z' => 'application/x-7z-compressed',
        'rar' => 'package/rar',
        'tar' => 'package/x-tar',
        'tgz' => 'application/x-tar-gz',
        'apk' => 'application/vnd.android.package-archive',
        'zip' => 'package/zip',
        'img|iso' => 'package/img',
        'gz|gzip' => 'package/x-gzip',
        'deb|rpm' => 'package/x-app',
        'ttf|woff' => 'application/x-font') );
    return $existing_mimes;
}

لینک به دیدگاه

در لوکال هاست و سایت آنلاین یک اکانت نویسنده ایجاد کردم و چیزی که گفتید رو تست کردم اما مشکلی دیده نشد و در هر دو نوع وردپرس نصب شده ، امکان آپلود RAR وجود داشت.

مطمئن بشید افزونه ای نصب نکرده باشید که این تنظیمات رو دستکاری کرده باشه. چون برای محدود کردن نویسنده ها یا مدیریت فرمت های قابل آپلود در رسانه های وردپرس ، افزونه هایی وجود داره که ممکنه از اونحا استفاده می کنید!

ولی اگه مطمئن شدید که مشکل از افزونه هاتون نیست ، کد زیر رو در فایل wp-config.php وردپرستون قرار بدید :

define( 'ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS', true );

هر چند در تاپیک اول فرمودید که از برخی کدها در فایل config وردپرس استفاده کردید و به اون کد اشاره نکردید ، کد بالا رو قرار دادم.

کد بالا هم وردپرس رو مجبور می کنه که هر نوع فرمتی بدون اینکه فیلتر بشن ، قابل آپلود در رسانه ها باشه.

نکته : کد بالا رو بهتره بعد از خط زیر در فایل کانفیگ قرار بدید :

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

البته اگه قبلا از این کد استفاده کردید و مشکل رفع نشده ، افزونه و قالب رو چک کنید. حتی ممکنه در فایل functions.php قالبتون ، کدهایی استفاده شده باشه که باعث محدود شدن فرمت های قابل آپلود میشه!

در ضمن ، یک افزونه هم به نام  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. وجود داره که بد نیست اون رو هم نصب کنید تا مطمئن بشید مشلکتون از سمت هسته امنیتی وردپرس نیست . همونطور که گفتم مشکل شما رو خیلی دارند ولی تعداد زیاد دیگه ای از افراد ، با چنین مشکلی رو به رو نیستند. (این حرفم طبق یکی از تاپیک های توسعه دهندگان در سایت wordpress.org هست که لینکش قابل نمایش برای کاربران معمولی نیست)

در همین تاپیک که ذکر کردم ، چند نفر مشکلشون با کد کانفیگ بالا حل شده و بعضی دیگه هم توسط افزونه ای که معرفی کردم . البته چند نفری هم گزارش دادن هنوز مشکلشون حل نشده!! ظاهرا این مشکل از نسخه 4.7.1 وردپرس به بعد رخ داده  (هسته امنیتی وردپرس رو قویتر کردن) . به هر حال امیدوارم این دو راه حل بتونه بهتون کمک کنه.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...