رفتن به مطلب

انتقال رتبه الکسا و ایندکس گوگل به دامین جدید

le__o

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من میخواستم یک دامین جدید خریداری کنم

منتهی دامین قبلی دارای ایندکس کار شده و رتبه نسبتا خوب هست

میخواستم بدونم آیا راهی هست که دامین رو عوض کرد و همه آدرس ها اتوماتیک ریدایرکت شن و رتبه الکسا هم از اول شروع نشه و به همین آدرس جدید منتقل بشه ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود 

از ریدایرکت 301 استفاده کنید . توضیحات بیشتر  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، KINGERFAN گفته است :

درود 

از ریدایرکت 301 استفاده کنید . توضیحات بیشتر  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

تقریبا پیچیدس و امکان اشتباهم بینش هست و واقعا کار مهمیه

مشکل اصلی منم اینجاست که راجب ریدایرکت 301 شنیده بودم موضوع رو دو سه روز پیش با پشتیبانی هاست در میان گذاشتم و اونها چیزی بلد نبودن فقط گفتن با سئوکار مشورت کنید

بدون کمک هاست اینکار سخته

مثلا اولین سوال اینجا پیش میاد که من باید یه هاست دیگه بگیرم با دامنه جدید و جدیدو به اون منتقل کنم یا ادد آن دامین کنم

و اگه ادد آن دامین هست بلکه پنل هاست این امکانو نداره ؟
و فوقش قبول کنن جایگزین کنن و وقتی جایگزین کنن که دامین قبلی از سی پنل محروم میشه

قضیه یکم در هم برهمه توی توضیحات سایت به سادگی نوشته شده اما برای عملی کردنش یه فیلمی یه توضیحات واضح تصویری و طولانی نیازه

یا اگه واضحتر و خلاص تر میدونین بگید

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، le__o گفته است :

تقریبا پیچیدس و امکان اشتباهم بینش هست و واقعا کار مهمیه

مشکل اصلی منم اینجاست که راجب ریدایرکت 301 شنیده بودم موضوع رو دو سه روز پیش با پشتیبانی هاست در میان گذاشتم و اونها چیزی بلد نبودن فقط گفتن با سئوکار مشورت کنید

بدون کمک هاست اینکار سخته

مثلا اولین سوال اینجا پیش میاد که من باید یه هاست دیگه بگیرم با دامنه جدید و جدیدو به اون منتقل کنم یا ادد آن دامین کنم

و اگه ادد آن دامین هست بلکه پنل هاست این امکانو نداره ؟
و فوقش قبول کنن جایگزین کنن و وقتی جایگزین کنن که دامین قبلی از سی پنل محروم میشه

قضیه یکم در هم برهمه توی توضیحات سایت به سادگی نوشته شده اما برای عملی کردنش یه فیلمی یه توضیحات واضح تصویری و طولانی نیازه

یا اگه واضحتر و خلاص تر میدونین بگید

دوست عزیز کنترل پنل هاستتون چیه؟

بطوز خلاصه و مفید خدمتتون عرض کنم.

نیازی به تهیه هاست جدید نیست.

مرحله اول : نیم سرورهای هر دو دامنه رو باید یکی کنید.(یعنی نیم سرور دامنه جدیدتون رو باید روی همون نیم سرور دامنه قبلیتون ست کنین و منتظر باشین تا عملیات ست شدن تموم بشه.)

مرحله دوم : اگر کنترل پنلتون سی پنل هست از گزینه Aliases دامنه جدیدتون رو Add Domin کنین.

مرحله سوم : کدهای مربوط به ریدایرکت 301 را در فایل Htaccess اضافه کنین. (البته از طریق گزینه Redirects سی پنل هم این کار شدنیه).

تموم.

من توی هیچ جای نت ندیدم که کامل توضیح داده باشن مرحله به مرحله.اکثرا فقط اومدن و کدهای مربوط به ریدایرکت 301 رو تو سایتاشون گذاشتن.

اگر مشکلی داشتین و یا کمکی خواستین از طریق پیام خصوصی اطلاع بدین.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، azad123 گفته است :

دوست عزیز کنترل پنل هاستتون چیه؟

بطوز خلاصه و مفید خدمتتون عرض کنم.

نیازی به تهیه هاست جدید نیست.

مرحله اول : نیم سرورهای هر دو دامنه رو باید یکی کنید.(یعنی نیم سرور دامنه جدیدتون رو باید روی همون نیم سرور دامنه قبلیتون ست کنین و منتظر باشین تا عملیات ست شدن تموم بشه.)

مرحله دوم : اگر کنترل پنلتون سی پنل هست از گزینه Aliases دامنه جدیدتون رو Add Domin کنین.

مرحله سوم : کدهای مربوط به ریدایرکت 301 را در فایل Htaccess اضافه کنین. (البته از طریق گزینه Redirects سی پنل هم این کار شدنیه).

تموم.

من توی هیچ جای نت ندیدم که کامل توضیح داده باشن مرحله به مرحله.اکثرا فقط اومدن و کدهای مربوط به ریدایرکت 301 رو تو سایتاشون گذاشتن.

اگر مشکلی داشتین و یا کمکی خواستین از طریق پیام خصوصی اطلاع بدین.

کنترل پنل : سی پنل هستش

خب اگه به این صورت باشه که خوبه والا سایت هارو خوندم خیلی نوشته بود اعم از xms ها  و نقشه سایت که باید تغییر پیدا کنه

معرفی به گوگل به عنوان دامنت جدید روی قبلی

اینکار چقد طول میکشه که جا بیافته ؟

اگه میشه یه کد ریدایرکت 301 هم بدین اینجا

چک کردم محدودیت ادد ان رو ک دیدم 3 تا میتونم ادد آن دامین انجام بدم 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، le__o گفته است :

کنترل پنل : سی پنل هستش

خب اگه به این صورت باشه که خوبه والا سایت هارو خوندم خیلی نوشته بود اعم از xms ها  و نقشه سایت که باید تغییر پیدا کنه

معرفی به گوگل به عنوان دامنت جدید روی قبلی

اینکار چقد طول میکشه که جا بیافته ؟

اگه میشه یه کد ریدایرکت 301 هم بدین اینجا

چک کردم محدودیت ادد ان رو ک دیدم 3 تا میتونم ادد آن دامین انجام بدم 

این مراحلی که عرض کردم یه ریدایرکت 301 کلی بود.

و با کد ریدایرکت تمام آدرس های قبلی به دامین جدید تغییر مسیر میدن.

فقط هر کجای سایت که به صورت دستی آدرس ایجاد کردین رو باید ادرسش رو تغییر بدین.یعنی توی هیچ کدوم از پیج هاتون از دامین قبلی آدرسی توش نباشه.که البته این هم از طریق دیتابیس و .. میشه بصورت کلی همه لینک هارو تغییر داد.

اون قضیه معرفی به گوگل هم خیلی راحت و سادست و البته خیلی هم خوبه که گوگل را مطلع کنین از تغییر آدرس سایتتون.زودتر رتبه قبلیتون برمیگرده روی آدرس جدید.(البته این رو هم هر وقت خواستین انجام بدین اطلاع بدین تا بهتون بگم)

این یک نمونه کد ریدایرکت صحیح هست :

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^DominGhabli\.ir$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/[0-9]+\..+\.cpaneldcv$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/[A-F0-9]{32}\.txt(?:\ Comodo\ DCV)?$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/\.well-known/acme-challenge/[0-9a-zA-Z_-]+$
RewriteRule ^(.*)$ "http\:\/\/DominJadid\.ir\/$1" [R=301,L]
RewriteOptions inherit

این تمام آدرس های قبلی رو 301 میکنه به آدرس جدید.

من توی مستندات گوگل مطالعه کردم بعضی اوقات تا 180 روز زمان میبره که دامین جدیدتون تمام رتبه های دامین قبلی رو بگیره.

البته به نظر خودم زودتر این اتفاق میوفته اگه اصولی این کار را انجام بدین.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، fitka گفته است :

سلام.

یک سوال داشتم آیا ریدایرکت ها زیاد به سئو سایت لطفا می زنه؟؟؟

بستگی داره چه ریدایرکتی صورت بگیره و به چه صورت

و این که به طور صحیح انجام بشه یا نه.

در مورد 301 نگران نباشید.لطمه به سایت وارد نمیکنه ، فقط تغییر دامنه صورت میگیره و به اصطلاح تغییر برند.

فقط شاید اوایل کار پس از ریدایرکت مقداری افت و کاهش بازدید داشته باشید که اون هم طبیعیه و به زودی رفع میشه.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...