رفتن به مطلب

ویژه آموزش کار با قابلیت Live در اینستاگرام +عکس


gholamreza-alipoor

پست های پیشنهاد شده

به گزارش صبحانه، برای رفتن به منوی Live دو راه وجود دارد. اولین راه این است که در صفحه اصلی به سمت راست سوایپ کنید و به منوی استوری منتقل ‌شوید. بعد از آن در قسمت پایینی رابط، گزینه Live را انتخاب کنید تا به آن بخش منتقل شوید.

 

124558_830.jpg

 

 

راه دوم این است که در بخش نوار استوری‌ها، بر روی تصویر پروفایل خودتان که با نام Your Story نمایان است کلیک کنید تا وارد منوی استوری شده و با انتخاب گزینه Live که در پایین وجود دارد، به بخش ویدیو زنده بروید.

 

بعد از وارد شدن به منوی Live پیغامی نمایان می‌گردد که در آن به شما گفته می‌شود که Live شدن‌ شما به فالوورهای‌تان اطلاع داده خواهد شد. در این صورت فالوورها می‌توانند به سرعت وارد برنامه شوند و ویدیو زنده شما را تماشا کنند.

 

124554_420.jpg

 

در قسمت پایینی رابط گزینه Start Live Video وجود داشته که با فشردن آن ضبط ویدیو زنده شما آغاز می‌شود. البته با زدن این دکمه، اینستاگرام کیفیت اتصال‌تان به اینترنت را چک می‌کند و اگر سرعت کافی نداشته باشید، به شما اجازه ضبط ویدیو زنده را نمی‌دهد.

 

بعد از چک کردن مناسب بودن کیفیت اتصال به اینترنت، ویدیو زنده شما بعد از شمارش 3 ثانیه آغاز خواهد شد. شما می‌توانید هم با دوربین اصلی و هم دوربین سلفی ویدیو زنده را ضبط کنید. امکان تعویض دوربین‌ها در حین ضبط هم وجود دارد.

 

در این زمان اکانت شما در بخش نوار استوری فالوور‌های‌تان با عنوان "Live” قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند با کلیک بر روی عکس‌تان، ویدیو زنده‌ای که در حال ضبط آن هستید را مشاهده کنند.

 

نام کاربری تمامی افرادی که وارد ویدیو Live شما می‌شوند، برای شما به نمایش در می‌آید. همچنین بینندگان ویدیو می‌توانند برای شما کامنت بگذراند و یا با فرستادن علامت قلب ویدیو شما را لایک کنند.

 

شما می‌توانید در صورت نیاز با زدن کلید سه نقطه که در بخش پایینی وجود دارد، بخش کامنت گذاری را برای بینندگان‌تان ببندید. در این صورت آن‌ها قادر به گذاشتن کامنت نخواهند بود.

 

124556_185.jpg

 

124555_476.jpg

بر روی صفحه اصلی یک علامت چشم وجود دارد که کنارش عددی نوشته شده است. این عدد نشان دهنده تعداد افرادی است که در حال حاضر ویدیو شما را تماشا می‌کنند. با کلیک بر روی آن می‌توانید یکی یکی اکانت‌ها را مشاهده کنید و در صورت نیاز، شخص یا اشخاصی را که نمی‌خواهید ویدیو زنده شما را ببینند، حذف کنید.

 

در نهایت ویدیو زنده شما با کلیک کردن بر روی دکمه End Live Video به پایان خواهد رسید. پس از آن اطلاعاتی مانند تعداد کل بینندگان همراه نام اکانت‌شان برای‌تان به نمایش در می‌آید.

 

124557_146.jpg

 

وجود تاخیر در ویدیو، کیفیت تصویر و صدا در Live اینستاگرام کاملا وابسته به قدرت اینترنت شخص ضبط کننده و بیننده خواهد بود؛ اما در کل کیفیت ویدیوها به خوبی آن چه در فیس‌بوک دیده‌ایم، بوده و کاملا راضی کننده است.

 

البته شما بعد از ضبط ویدیو Live بر خلاف فیس‌بوک به ویدیو ضبط شده‌تان دسترسی نخواهید داشت و همه چیز بعد از اتمام ویدیو از بین می‌رود. شاید در آپدیت‌های بعدی اینستاگرام، گزینه خاصی برای ذخیره سازی ویدیو زنده ایجاد شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...