رفتن به مطلب

وزیر ارشاد: ۱۶۰ هزار کانال الحادی فاسد مسدود شد‌


AynaZ

پست های پیشنهاد شده

. . .

 

به گزارش صبحانه، سید رضا صالحی امیری امشب در سومین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم با رویکرد ارتباطات اسلامی که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با تاکید بر لزوم باور فعالیت در حوزه دینی و معرفتی اظهار داشت: در برهه‌ای قرار داریم که علاوه بر مباحث عینی نیازمند بیان مباحث دینی مشهود برای نسل جوان هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بازگشت به دین و معرفت راه عبور از بحران‌های اجتماعی است افزود: در راستای تقویت مسائل دینی جامعه نیز روحانیت نقش به سزایی دارد چرا که این قشر گرایش دینی دارد و این باور را داریم که انقلاب نشأت گرفته از زحمات تربیت‌یافتگان حوزه است.

 

وی با تأکید بر اینکه دولت و ملت مدیون حوزه است عنوان کرد: سیر تحولات فرهنگی و اجتماعی با سرعتی غیرقابل‌تصور بوده و گستره آن هم چشمگیر است به طوری که در کانال یک و نیم میلیون کانال یکی از شبکه‌های اجتماعی بیش از 3 میلیون خبر منتشر می‌شود.

 

صالحی امیری با بیان اینکه بیش از نیمی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران هستند تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی بستر عظیم تبادل اطلاعات هستند که امروزه بستری برای نشر و مصرف اطلاعات شده به‌طوری که بیش از 27 میلیون جوان تنها در یک شبکه اجتماعی تبادل اطلاعات دارند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مسدود شدن بیش از 160 هزار کانال فساد و الحادی در ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای مصونیت نسل جوان از قرار گرفتن در معرض بمباران فرهنگی صورت گرفته است، در این بین توجه به این نکته نیز ضروری است که باید به جای مسدود کردن بسترها باید زمینه‌ای برای تولید محتوا در بستر دیگری ایجاد کنیم.

 

وی به نقش روحانیت در زمینه تولید محتوا در بستر فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: حقیقت این است که نسل جوان در حوزه‌های معرفتی و اعتقاد به اصول دین و مسائلی مثل خدا، معاد و... دچار مشکل نیستند چرا که سرمایه‌ای مثل روحانیت را داریم.

 

صالحی امیری با تأکید بر اینکه چگونگی برخورد با آسیب‌های اجتماعی وظیفه‌ای بر دوش حوزه‌های علمیه است اظهار داشت: دولت نیز در این زمینه نمی‌تواند به تنهایی اقدام کند اما با تمام توان در این زمینه از حوزه‌های علمیه حمایت می‌کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بستر شبکه‌های اجتماعی به فرصتی برای تبلیغ و انتقال محتوای سالم به نسل جوان هستند گفت: دولت به تنهایی توانایی حل مشکلات کشور را ندارد از همین رو مستمراً ارتباط خود را با حوزه‌های علمیه تقویت می‌کند.

 

وی با اشاره به ساماندهی بیش از 23 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: همچنین بیش از در بیش از 60 نقطه در دنیا رایزنی‌های فرهنگی در حال فعالیت هستند، مطالبه مردم از ما فرهنگ دینی و اسلامی است از همین رو برای بازنشر تولیدات دینی نیازمند همراهی حوزه‌های دینی هستیم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...