رفتن به مطلب

آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه کاربرایِ عزیز بیست اسکریپت

امیدوارم که حالتون خوب باشه ،

-----------------------------------

هر کسی که با وردپرس آشنا میشه و با اون کار میکنه از سادگی و قدرتمند بودنش لذت میبره و علاقه مند میشه تا همیشه با اون کار کنه

اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که خودش برای سایتش پوسته طراحی بکنه ولی وقتی به قسمت پوسته سایت میره با دیدن تکه تکه بودن فایل های قالب وردپرس تقریبن نا امید میشه چون فک میکنه خیلی خیلی سخته و .....

اما بهتره به همه اونایی که همچین ذهنیتی براشون ایجاد شده بگم که یکی از بهترین و فک کنم مهمترین ویژگی این بخش اینه که فایل ها و قسمت های پوسته وردپرس از هم جدا هستن و تکه تکه هستن چون هم در موقع طراحی کار رو ساده تر میکنه و هم در موقع تغییر یا رفع مشکل یا ....

یکی دیگه از مزیت های تکه تکه بودن اینه که سرعت بارگذاری سایت و پوسته بالا میره !

توی این تاپیک تصمیم گرفتم از مبتدی ( یعنی اولین باری که میخواید برای وردپرس پوسته بزنید ) تا پیشرفته و حرفه ای پیش بریم که بتونید به صورت کامل یک پوسته رو طراحی کنید ، که اگر مشکلی پیش نیاد ، به امید خدا تا آخرش همراهتون هستم .

ما در اینجا فرض رو بر این میگیریم که شما html و css رو در حدودی آشنایی دارید

خب ببینید طراحی پوسته وردپرس خیلی خیلی آسونه طوری که شما خودتون در آخر میبینید که کاش از همون اول خودتون میرفتید و شروع میکردید از بس که ساده و راحت بوده !!!

برای شروع موارد زیر رو لازم دارید :

آشنایی حدود 20% با html و css که فقط بتونید کدهارو بشناسید و استفاده کنید

2 - یک نرم افزار ++notepad

3 - یک نرم افزار وب سرور مثل wampp یا xampp یا easyphp که من xampp رو که کامل هست پیشنهاد میدم ولی چون مبتدی هستید نرم افزار easyphp رو نصب کنید که کار باهاش خیلی خیلی راحته ( آموزش های زیادی در گوگل هست )

حالا میریم سراغ کدها و ....

خواستم خودم همه کدهای وردپرس رو توضیح بدم و همه تگ ها و ... که دیدم هم تاپیک خیلی طولانی میشه و هم اینکه وقت رو میگیره و ممکنه من نتونم زیاد واضح و کارا در مورد تگ ها توضیحات بدم و از گیج شدن کاربر جلوگیری بشه

پس شما اول باید با توابع وردپرس آشنا بشید که بهترین و به روزترین مرجع خود وردپرس هست در این آدرس :

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

خب نیازی نیست زیاد خودتون رو درگیر فهمیدن تگ ها و توابع وردپرس کنید چون در هر جا که بهشون برسیم توضیح مختصر میدم و لینک به مرجع و توضیحات کاملش رو میزارم که آموزش کامل و 100% باشه این صفحرو هم معرفی کردم تا بتونید آشنا بشید.

0 - همیشه یادتون باشه سخت ترین راه ها بهترین راه ها هستن پس هیچوخ از سختی کار ناراحت نشید .

تو این تاپیک تقریبن هر روز یه پست آموزشی میزارم تا بعد از پست برید و تمرین کنید تا فردا برای بخش دیگش آماده بشید .

تو این تاپیک فقط آموزش قرار داده میشه و خواهشن پست سوالی مشکل ارسال نکنید یه تاپیک دیگه میسازم برای سوال ها

امیدوارم بتونید با این آموزش خودتون پوسته سایتتون رو طراحی کنید.

به امید خدا از پست بعدی آموزش رو شروع میکنم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منبع نداره عزیز..خودم دارم از معلومات خودم آموزش میدم..

اگه میخوایین به صورت جداگونه ای ببینید لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هستش

اینی آموزش هارو خودم دارم یاد میدم.

براساس تجربیات و قالب هایی ک زدم

لینک به دیدگاه

اوکی.منظورم این بود که اگر دارید از سایت های اصلی که انگلیسی هستند میزنید و ترجمه می کنید منظورم بود

لینک به دیدگاه

برای طراحی به چی نیاز دارید؟

header.php :

قسمت هیدر سایت و فایل های style و جاوا و توضیحات سایت و ... که مهمترین بخش یک سایت همین فایله

index.php :

صفحه اصلی سایت مختص این فایله

sidebar.php :

قسمت ستون کناری وب سایت

footer.php : قسمت کپی رایت و متن های مختص وب سایت

و فایل استایل که به نام style.css باید باشه

لینک به دیدگاه

اوکی.منظورم این بود که اگر دارید از سایت های اصلی که انگلیسی هستند میزنید و ترجمه می کنید منظورم بود

نه داداش گلم..

سایت های خارجی باز هم به صورت کامل انتشار نمیدن

لینک به دیدگاه

البته اینو هم به آموزش اضافه کنم که به فانکشن هم نیاز هست برای بعضی چیزا functions.php

و به صفحه سینگل یعنی صفحات جداگانه و ادامه مطلب هم نیاز هست single.php

البته اینو هم بگم که صفحات دیگه هم با یک کد میشه اضافه کرد ولی اینا اصلی ترین ها هستند و ضروری برای وردپرس

لینک به دیدگاه

البته اینو هم به آموزش اضافه کنم که به فانکشن هم نیاز هست برای بعضی چیزا functions.php

و به صفحه سینگل یعنی صفحات جداگانه و ادامه مطلب هم نیاز هست single.php

البته اینو هم بگم که صفحات دیگه هم با یک کد میشه اضافه کرد ولی اینا اصلی ترین ها هستند و ضروری برای وردپرس

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. عزیز

تو این تاپیک تقریبن هر روز یه پست آموزشی میزارم تا بعد از پست برید و تمرین کنید تا فردا برای بخش دیگش آماده بشید .

تو این تاپیک فقط آموزش قرار داده میشه و خواهشن پست سوالی مشکل ارسال نکنید یه تاپیک دیگه میسازم برای سوال ها

لینک به دیدگاه

خب اینا فایل های اصلی یک پوسته هستن

یک فایلی به نام single.php هم باید درست کنید که مربوط به قسمت ادامه مطالبتون هستش

فایل های دیگه ای هم هستن برای پوسته مثل home.php یا front-page.php یا page.php یا comments.php یا فایل معروف functions.php و ....... که برای شروع به اینا احتیاج نداریم اما در آموزش حتمن به این فایل ها هم اشاره میکنیم که برای چی هستن و ...

برای شروع وب سرور که در پست اول گفتم نصب کردید رو اجرا کنید و وردپرس رو داخل شاخه روت ( اگر از easyphp استفاده میکنید داخل www و اگر از xampp استفاده میکنید داخل htdocs ) نصب کنید

بعد به قسمت پوسته ها در :

danial\wp-content\themes

برید و یه پوشه ایجاد کنید و اسمشو هرچی که میخواید بزارید که من اینجا اسم پوشرو danialtheme میزارم .

داخل پوشه پوسته فایل هاییرو که گفتم رو ایجاد کنید

خب بعد از اینکه این فایل هارو ایجاد کردید ، فایل style.css رو با نوت پد ویندوز یا ++notepad باز کنید و در اول اون کدهای زیر رو وارد کنید :

/*Theme Name: danialthemeTheme URI:  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.   amouzeshe tarahi pouste wordpressversion: V1.0Author: danialAuthor URI:  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  

تا بعد شاد باشید

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...