رفتن به مطلب

چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس


Moderator

پست های پیشنهاد شده

 

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

سلام دوستان! وردپرس هر روز با سرعت بیشتری از روز قبل درحال رشد هست و ما و خیلی از دوستان دیگر به لطف همین سیستم رایگان کسب درامد می کنیم!وردپرس پایه ی خیلی از خدمات و محصولات اینترنتی هست.پس اگر شما هم مثل ما یک وردپرسی هستید باید درمورد نام مو نشان این سیستم قوانینی رو رعایت کنید.

WordPress با P بزرگ

 

این نکته خیلی ساده هست که اسم وردپرس با P بزرگ نوشته میشه و این مسئله انقدر برای گروه وردپرس مهم بوده که تابعی رو به نام capital_P_dangit() در وردپرس قرار داده اند که اگر در عنوان و محتوای مطلب کلمه WordPress نوشته شد p را به اصطلاح کپیتال کند!

 

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

هیچ دامنه ای نباید نام WordPress را داشته باشد

وردپرس تحت مجوز GPL منبع باز اعلام شده و این کار برای گسترش وردپرس و افزایش مشارکت هست اما نام تجاری وردپرس ثبت شده هست و مثل تمام نام های تجاری دیگر یک سری قوانین و حقوق داره که برای وردپرس خیلی مهمه! هیچ دامنه ای حق نداره دارای کلمه WORDPRESS باشه (البته میشه ساب دامینی با این نام تعریف کرد. اگر از دوستان قدیمی همیار وردپرس باشید به یاد دارید که ما اول با دامنه wordpress98.com (یادش گرامی) فعالیت می کردیم اما به دلیل همین قانون و پیگیری وردپرس این دامنه رو به دامنه hamyarwp.com تغییر دادیم!شرح این ماجرا رو می توانید اینجا مطالعه کنید: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. در مقاله لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هم به مهترین مراجع وردپرس پرداختیم که بجزء خود وردپرس هیچ کدام در نامشان کلمه WordPress ندارند!

 

لوگوی وردپرس

لوگوی وردپرس شامل یک جرف w در دایره ای خاکستری یا سفید هست باید توجه کنیم که ارتفاع قسمت های خرف w رعایت شده باشد.شاید ما لوگوی وردپرس رو طراحی نمی کنیم اما از اون استفاده می کنیم!در در اینترنت خیلی از طرح های اشتباه به عنوان لوگوی وردپرس قرار داره.

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

رنگ های رسمی لوگوی وردپرس

 

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

وردپرس برای طراحان رنگ هایی رو مشخص کرده که اگر خواستند لوگو یا نام وردپرس رو طرح بزنند از این رنگ ها استفاده کنند.

همینطور که در این مقاله دیدی رعایت این نکات خیلی مهمه و برای وردپرس از اهمیت زیادی برخورداره!

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...