رفتن به مطلب

۱۰ دلیل کاهش رتبه بندی سئوی سایت


novinmarketing

پست های پیشنهاد شده

۱۰ دلیل کاهش رتبه بندی سئوی سایت شما و کارهایی که باید در این باره انجام دهید

 

تا پیش از این وب سایت شما رتبه بندی خوبی داشت، همه جا در موتورهای جستجو نشان داده می شد، ترافیک زیادی دریافت می کردید و متعاقب آن میزان ایمیل ها و تلفن هایی که به شما می شود و درنهایت خرید و فروشتان زیاد بود. ولی ناگهان اتفاقی افتاد، که هنوز هم مطمئن نیستید چه اتفاقی بوده، و آگهی ها و فروشتان کم شد. گزارش تجزیه و تحلیل خود را بررسی کردید و دیدید میزان ترافیکتان نیز خیلی ناگهانی کاهش پیدا کرده است. اینجا بود که کم کم نگران شدید. رتبه بندی خود را بررسی می کنید، و متوجه می شوید که کاهش یافته و یا به طور کامل ناپدید شده است. در این مرحله فقط نگران نیستید، الان دیگر وحشت زده اید. چگونه چنین چیزی می تواند اتفاق بیفتد؟ مهمتر از آن، چه کاری می توان کرد تا این مشکل را رفع کرد و جریان آگهی و فروش را دوباره بازگرداند؟

 

توجه: اگر مواردی که در بالا توضیح داده شد در مورد شما نیز صدق می کند، بنابراین شما فقط قربانی از دست دادن رتبه بندی نیستید، بلکه احتمالا وسواس رتبه بندی دارید. رتبه بندی مهم ترین معیار سئو نیست، و تمرکز بیش از اندازه بر روی رتبه بندی ممکن است نتیجه معکوس دهد. با همه اینها، رتبه بندی هنوز هم مهم است، پس ادامه می دهیم.

 

seo-blog-post_5-300x92.png

 

رتبه بندی می تواند به دلایل مختلفی افت کند. گاهی اوقات به دلیل اشتباهی است که می شد از آن اجتناب کرد. در موارد دیگر افت رتبه بندی ممکن است نتیجه طبیعی و موقت یک عمل عمدی از جانب شما باشد. در اینجا به ۱۰ دلیلی که ممکن است به علت آنها افت رتبه بندی را تجربه کرده باشید و همچنین کارهایی که می توانید در مورد هر یک از آنها انجام دهید اشاره می کنیم.

 

 

 1. دارید رتبه بندی اشتباهی را دنبال می کنید. در سال های اخیر، جهت جستجو به سمت “زبان طبیعی” چرخیده است، یعنی، مردم در زمان استفاده از موتورهای جستجو، به جای تنها چند کلمه کلیدی، از جملات کامل استفاده می کنند. اگر شما دارید کلمات کلیدی عمومی را دنبال می کنید، احتمالا استراتژی کلمات کلیدیتان از رده خارج شده است. افرادی که به دنبال شما هستند، از کلمات کلیدی و یا عبارات جدید استفاده می کنند، و شما هم باید استراتژی کلمات کلیدی خود را به روز رسانی کنید.

 

 

 1. “نوسان” گوگل. طبیعی است که رتبه بندی دائما ثابت نباشد. نه فقط از یک روز به دیگر، بلکه از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر، از یک مکان به مکان دیگر، و بسته به متغیرهای دیگر نیز این نوسان وجود دارد. گوگل به طور مداوم هر متغیری را که می تواند با تغییر نتایج جستجو تشخیص دهد، می آزماید. به همین دلیل است که تمرکز بیش از حد به رتبه بندی خاص نتیجه معکوس دارد. شرکتی که کار بهینه سازی وبسایت شما را انجام می دهد ممکن است به شما یک گزارش رتبه بندی دهد، اما وقتی خودتان رتبه بندی را بر روی کامپیوتر خود بررسی کنید، ممکن است متفاوت باشد، صرفا به این دلیل که گزارش ها از یک کامپیوتر دیگر اجرا شده است. و یا شاید به این دلیل که رتبه بندی ها از دیروز تا به حال تغییر کرده اند. به طور کلی رتبه بندی هایی که در معرض نیروهای دیگری که در این فهرست آورده شده نیستند، تفاوت زیادی نمی کنند، اما نوسان گوگل تنها توضیح منطقی برای افت های کوچک در رتبه بندی است.

 

 

 1. وب سایت جدید. اگر یک طراحی جدید برای وب سایت فعلیتان راه اندازی کنید، صرف نظراز هر کاری که برای آماده شدن راه اندازی آن انجام دهید، و صرف نظر از اینکه وب سایت جدید تا چه حد از نظر سئو بهتر از وب سایت قدیمی باشد، باید انتظار افت رتبه بندی وب سایت خود را داشته باشید. برای به حداقل رساندن این افت رتبه بندی مطمئن شوید که طرح ریدایرکت ۳۰۱ مناسب سر جای خود باشد. دست کم یک شرکت را می شناسم که به دلیل این اشتباه ساده، کسب و کار خود را از دست داد. پیش از راه اندازی وب سایت جدید، اطمینان حاصل کنید که به خوبی بهینه سازی شده باشد. اما خودتان را برای افت رتبه بندی، حداقل به طور موقت، آماده کنید. به طور کلی رتبه بندی در ظرف ۱-۲ ماه ارتقا پیدا می کند، البته اگر بیشتر از این طول نکشد.

 

 

 1. وب سایتی که دیگر جدید نیست. شما یک وب سایت با طراحی مجدد را جایگزین وب سایت قدیمی کردید، رتبه بندی کاهش پیدا کرد، سپس به سرعت اقزایش یافت، حتی بالاتر از رتبه ای که قبلا بود، ولی در حال حاضر دوباره کم کم در حال کاهش است. یا اینکه یک وب سایت برند جدید راه اندازی کردید، و بعد از چند هفته وب سایت شما به بالاترین رتبه رسید و سپس رتبه بندی ان به شدت کاهش یافت. این هم یک اتفاق معمول است. نکته این جاست که صبور باشید، و بر روی بهترین شیوه های سئو سرمایه گذاری کنید. رتبه بندی طولانی مدت نیاز به کار طولانی مدت نیز دارد.

 

 

 1. لینک های با کیفیت پایین. چند سال پیش بسیاری از شرکت ها تسلیم این پیشنهاد شدند که هزاران لینک را در ازای یک قیمت پایین دریافت کنند. اما امروزه، با به روز رسانی های مختلفی که توسط موتورهای جستجو انجام شده است تا آنچه به نظرشان “هرزه نامه (spamming) موتور جستجو” است را متوقف کنند، به این ترتیب وب سایت هایی که تعداد زیادی لینک های با کیفیت پایین به آنها داده شده است، خواهند دید که رتبه بندیشان دارد کاهش پیدا می کند و یا به طور کامل ناپدید می شود. گوگل می گوید اگر سایت شما توسط لینک ها صدمه ببیند که به طور مستقیم کنترلی بر انها ندارید، “شما باید … هر تلاشی از دستتان بر میآید انجام دهید تا لینک های غیر طبیعی که به سایت شما داده شده اند را پاک کنید”. به عنوان آخرین راه چاره، می توانید آن لینک ها را رد کنید.

 

12996593_f520-300x169.jpg

 

 

 1. از دست دادن لینک ها خوب. کاهش رتبه بندی ممکن است به علت از دست دادن لینک با کیفیت بالا باشد. شاید وب سایت ها و یا صفحات آن لینک ها ناپدید شده اند، و یا لینکی که به وب سایت شما داده شده است حذف شده باشد. علت هرچه باشد، راه حل این است که به طور مستمر لینک با کیفیت بالا بسازید. و وقتی می گویم: “بسازید”، منظورم این است که جذب کندی، چون بهترین لینک ها به طور طبیعی می آیند. چطور می توانید لینک با کیفیت بالا جذب کنید؟ با تولید محتوای جالب، و یا صرفا مفید، که به نظر مردم آنقدر جالب توجه باشد که بخواهند آن را به اشتراک بگذارند.

 

۷. هاستینگ بد. تعویض شرکت هاستینگ خود با یک شرکت با کیفیت پایین، و یا شرکتی که مرکز داده آن مکانی ایده آل نیست تا بتواند صفحاتی که سریع بار گذاری می شوند برای بازدید کنندگان سایت فراهم کنند، باعث می شود کابران وب سایت ما را ترک کنند، به همین دلیل موتورهای جستجو وب سایت های دیگر را قبل از شما قرار می دهند. راه حل این است که تا جایی که امکان دارد، هاستینگ وب سایت شما نزدیک به بازدید کنندگان باشد تا به این ترتیب مطمئن شوید اکثر بازدید کنندگان وب سایت شما، تجربه ای سریع و پویا در وب سایت شما خواهند داشت، و همچنین به اندازه کافی برای وب سایت خود هزینه کنید تا مجبور نباشید یک سرور را با ۵۰۰۰ وب سایت دیگر مشتراک داشته باشد.

 

 

 1. فایل روبوتکست (robots.txt) نادرست. چند سال پیش من یک اشتباه در فایل robots.txt وبلاگی که هم مالکیت و هم مدیریت آن با خودم بود انجام دادم. در واقع، به نحوی به موتورهای جستجو گفتم وب سایت من را نادیده بگیرد و اجازه ندهد هر کسی آن را پیدا کند. ای داد بیداد. ترافیک تقریبا به طور کامل از بین رفت. خبر خوب این است که به محض اینکه متوجه مشکل شدم و اشتباهم را تصحیح کردم، رتبه بندی ام در عرض چند روز، و در برخی بخش ها در عرض چند هفته، دوباره بازگشت. اطمینان حاصل کنید که بهترین شیوه ها را برای فایل robots.txt خود، به کار می برید، و غلط املایی هم نداشته باشید.

 

 

 1. رقبا. رتبه بندی موتور جستجو مانند بازی مجموع صفر است. اگر رتبه بندی یک وب سایت برای یک کلمه کلیدی ارتقا بگیرد، رتبه بندی حداقل یک وب سایت دیگر برای آن کلمه کاهش پیدا می کند. به همین دلیل است که خدمات سئو باید همیشگی باشد و نمی شود فقط گاهی انجام شوند. وب سایت شما هرگز به طور کامل بهینه سازی نمی شود، چون رقبای شما میز به طور مداوم در حال ارتقای وب سایت خود هستند. این یک نسخه ابدی از بازی پادشاه کوهستان است، و تنها راه برای رسیدن به قله، تلاش مستمر است.

 

 

 1. به روز رسانی گوگل. هزاران نفر با مدارک دکترا در گوگل استخدام شده اند تا الگوریتم جستجوی آن را بهبود ببخشند. این الگوریتم هر ساله صد ها بار به روز می شود؛ بعضی از این به روز رسانی ها، بزرگ و مخرب اند، اما بسیاری دیگر، تاثیر جزئی و کمی دارند. معمولا بر روی به روز رسانی های بزرگتر نام حیوانات گذاشته می شود، مانند پنگوئن، پاندا، یا مرغ مگس خوار. نکته این جاست، هنگامی که گوگل یک به روز رسانی انجام می دهد، رتبه بندی وب سایت هایی که در انطباق با آن به روز رسانی نیستند، به صورت منفی تغییر می کند. برای اینکه از به روز رسانی های گوگل جان سالم به در ببرید، دستورالعمل های Google Webmaster را که بهترین شیوه ها را ارائه می دهد دنبال کنید، و فقط تاکتیک های کلاه سفید سئو را بکار ببرید. این مسیر که منتهی به رتبه بندی است هم در حال حاضر و هم سه سال دیگر ترافیک تولید می کند.

 

این دلایل تنها دلایل افت رتبه بندی نیستند، اما برخی از این دلایل بیشترین تاثیر را بر روی رتبه بندی و ترافیک دارند. آیا تا به حال رتبه بندیتان به دلیلی غیر از دلایلی که در این فهرست آورده شده اند، افت پیدا کرده است؟ در قسمت نظرات به ما در این باره بگویید.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • @novinmarketing سعی کنید بک لینک نزارید بین پست ها دوست غزیز و تصاویر رو در اپلودسنتر آپ نمائید * این چندمین اخطار هس به شما ولی توجهی ندارید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
 • اضافه کردن...