رفتن به مطلب

ویژه ری‌دایرکت (Redirect) یا فوروارد کردن یک سایت یا صفحه‌


unknown

پست های پیشنهاد شده

ری‌دایرکت (redirect) یا فوروارد (forward) کردن باعث می‌شود که وقتی آدرسی در مرورگرتان وارد شود به صورت خودکار به آدرس یک سایت یا صفحه‌ي دیگر منتقل شود و محتوای سایت یا صفحه‌ي مقصد دیده شود.

 

برای دست‌رس به امکانات مدیریت دی‌دایرکت‌ها در cPanel خود در بخش «Domains» بر روی آیکون «Redirects» کلیک کنید.

 

Redirects-1_wm.jpg

 

1- ری‌دایرکت کردن کل یک سایت: اگر مایلید هر کسی نام دامنه‌ي شما را در مرورگرش وارد کرد به یک سایت دیگر انتقال پیدا کند در شکل باید تنظیمات زیر را اعمال کنید:

 

f422-1.jpg

 

Type: دو گزینه‌ي «301 Permanent» (دائمی) و «Temporary 302» (موقت) را می‌توانید استفاده کنید.

در حالت دائمی که در اکثر موارد انتخاب درست است موتورهای جست‌جو به جای صفحات ری‌دایرکت شده صفحه‌های مقصد را ایندکس می‌کنند.

در حالت موقت موتورهای جست‌جو از محتوای صفحه‌های مقصد استفاده می‌کنند و البته صفحه‌هاي مبدأ را در رتبه‌بندی‌ها حفظ می‌کنند. توجه کنید که اگر یک سایت را به صورت موقت به سایتی که دامنه‌اش متفاوت است ری‌دایرکت کنید موتورهای جست‌جو برای مقابله با روش‌های 302 hijacking با آن همانند ری‌دایرکت دائمی (301) رفتار می‌کنند.

 

آدرس سایت مبدأ: در این قسمت در کادر نخست نام دامنه‌ي مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر قصد ری‌دایرکت کردن کل یک سایت را دارید نیازی به پر کردن کادر خالی نیست.

اگر گزینه‌ي «All Public Domains» را انتخاب کنید و بیش از چند سایت داشته باشید همه ری‌دایرکت خواهند شد.

ری‌دایرکت کردن تعداد زیادی سایت به یک مقصد از نظر موتورهای جست‌جو عملی نامناسب است.

redirects to: آدرس کامل سایت یا صفحه‌ي مقصد را در این کادر وارد کنید، مثلاً: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

ری‌دایرکت شدن www: اگر گزینه‌ي «Only redirect with www» را انتخاب کنید تنها وقتی نام سایت شما با www وارد شود ری‌دایرکت می‌شود.

در گزینه‌ی «Do Not Redirect www» آدرس شما تنها وقتی بدون www وارد شود ری‌دایرکت می‌شود.

در گزینه‌ي دوم یعنی «Redirect with or without www» در هر دو صورت سایت‌تان به مقصد جدید ری‌دایرکت می‌شود.

Wild Card Redirect: هر URLی در سایت مبدأ به URL هم‌نام خودش در سایت مقصد ری‌دایرکت می‌کند. این تیک را نزنید مگر این‌که دو سایت عین هم تدارک دیده باشید.

 

در پایان دکمه‌ي Add را بزنید.

 

2- ری‌دایرکت کردن یک صفحه‌ي وب: اگر مایلید به هر دلیلی یک صفحه‌ي خاص از سایت‌تان را به صفحه‌ي دیگری از همان سایت یا سایت دیگر ری‌دایرکت کنید باز می‌توانید از همین تنظیمات استفاده کنید. تنها تفاوت در آدرس سایت مبدأ است که علاوه بر نام دامنه‌ي اصلی باید نام دایرکتوری یا صفحه‌ای که باید ری‌دایرکت شود نیز مانند شکل پایین در کادر خالی مربوط وارد شود.

 

b107-2.jpg

 

مدیریت ری‌دایرکت‌ها

 

اگر مایلید یک ری‌دایرکت را حذف کنید می‌توانید در همان صفحه‌ي مدیریت ری‌دایرکت‌ها در لیست «Current Redirects» با کلیک بر روی دکمه‌ي «Remove» مانند شکل زیر این کار را انجام دهید. در صفحه‌ای که باز می‌شود دوباره حذف ری‌دایرکت را تأیید کنید تا کار حذف انجام شود.

 

16d9-3.jpg

 

هم‌چنین اگر قصد تغییر یکی از مشخصات هر کدام از ری‌دایرکت‌هایتان از طریق cPanel را دارید تنها راه آن حذف ری‌دایرکت فعلی مانند شکل بالا و ایجاد یک ری‌دایرکت تازه با مشخصات مورد نظر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...