رفتن به مطلب

بهترین اسکریپت ساخت تالار گفتگو از نظر شما!؟

بهترین اسکریپت ساخت تالار گفتگو از نظر شما!؟  

23 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین اسکریپت ساخت تالار گفتگو از نظر شما!؟

• vbulletin
      12
    • mybb
      5
    • ip board
      4
    • Xenforo
      2

پست های پیشنهاد شده

در این تاپیک قصد داریم بهترین اسکریپت رو برای ساخت یک تالار گفتگو از نظر کاربران بیست اسکریپت شناسایی کنیم

در نظرسنجی بالا رای بدید و اگر دلیلی دارید اعلام کنید

نظر خودم هم به ترتیب در زیر میتونید ببینید

1 - vbulletin : مزایا = زیبایی , امکانات زیاد , پشتیبانی عالی , کاملا فارسی و سئوی مناسب معایب: امنیت متوسط , دردسرهای زیاد , حجم نسبتا بالا

2 - ip board : مزایا = امکانات مناسب , امنیت بالا , پنل زیبا و گرافیکی معایب = حجم بالا , افزونه های کم , پشتیبانی ضعیف , فارسی نبودن پنل مدیریت

3 - mybb : مزایا = حجم مناسب , ساده و بی دردسر , امکانات خوب معایب = زیبایی ضعیف , پشتیبانی متوسط , هک ها و امکانات کمتر از وی بی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در این نظرسنجی تنها سیستم های ip board , vbulletin و mybb را قرار داده ایم زیرا دیگر اسکریپت ها خیلی با این 3 فاصله دارن و در ایران اکثر انجمنها با این 3 سیستم ساخته میشوند

تنها میتوانید به یک گزینه رای دهید

• Like 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ipb بی نظیره

خواهشا دوستانی که با هر سه اسکریپت کار کردن نظر بدن(یک طرفه قضاوت نکنید)

لینک به دیدگاه

• درود
  • تایپیک حالبی هستش ولی میتونه نظرات متفاوت باشه واسه این موضوع من از هر سه استفاده کردم و در هر 3 تجریه ی کافی رو دارم
  • ولی بهتره اینجوری بگم

ویبولتین :::: زیبایی خاص داره . انعطاف پذیری زیادی جدیدا در ساخت پلاگین هاش بوجود اومده . استایل های بی نظیری رو ست و تنظیم کرد . سرعت نسبتا بالائی داره ولی مشکلی که داره این هست که فقط و فقط حجم دیتابیس زیادی رو اشکال میکنه . همچنین دیتابیس رو زیادی درگیر میکنه و از جمله کارآمدهای بهتر ویبولتین حرفه ایی بودن پنل مدیریتی اون هست ولی از نظر امنیت رتبه ی بالائی داره خدایی

مای بی بی :::: سیستم بی نظیری هست فقط امکانت نسبتا ضعیفی داره به ویبولتین . درگیری کمتری با دیابیس داره و همچنین فشار کمتری رو میاره ولی در کل استایل و همچنین پلاگین های خوب و مفیدی نداره .

ip board :::: سیستم پیچیده ایی هست ولی خدائی در بین ویبولتین و مای بی بی بسیار کم حجم هست و سرعت بالایی رو داره ولی از بعد امکانات زیاد وسیع نیس

در اخر میتونم بگم سلایق فرق داره ولی از نظر سلایق بخواهیم بسنجیم در ایران ویبولتین کارائی داره ولی در کشورهای اروپاییی و آسیایی دیگر ip board رتبه ی بالایی در مورد سئو و سیستم داره

موفق باشین

:61:

لینک به دیدگاه

هیچکدوم :) من تالار گفتگوی خودم رو پسند میکنم البته بیشتر خارجی ها باهاش حال میکنن چون خیلی خیلی خیلی سبک هستش حتا با ایرانسلم میشه وارد تالار شد منظور سرعت خیلی کم و از نظر امنیتی هم کم کم داره به " خوب " میرسه امکانات اولیه ای که هر انجمنی لازم داره رو هم داره :) هنوز اسم واسش انتخاب نکردم :) چون چند زبانست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته پیش...

من توی سیستم vb و Mybb کار کردم

امکانات vb خوبه

ولیMybb خیلی سبک تره و بهتره از نظر من

حالا شاید امکانات متوسطی داشته باشه ولی میتونی یک انجمن حرفه ای باهاش داشته باشی

نتیجه از نظر من : MyBB

لینک به دیدگاه

• 2 ماه پیش ...

مای بی بی بهتره

ولی اگر خواستید از قالب و ماژول های مجانی استفاده کنین وی بی بهتره چون توی اینترنت فراوانه..

لینک به دیدگاه

• 1 month پیش ...
  • 6 ماه پیش ...
  • 3 ماه پیش ...

پس چرا PunBB و FluxBB و ModernBB و Luna و PHPBB در لیست شما نیست؟ :116:

من دارم این ها رو ترجمه میکنم و به زودی در همین انجمن منتشرشون میکنم...

راستی کسی میدونه همین انجمن با چه انجمن سازی ساخته شده؟ تو Footer که چیزی نیست ...

لینک به دیدگاه

ولی ویبولتین پولیه ...

این هم که شما استفاده میکنین غیرقانونی، غیر انسانی و حرامه چون که صاحبش راضی نیست شما از پروژه ای که اونهمه روش زحمت کشیده مفتی استفاده کنین...

در حال حاضر هم خیلی انجمن های مفتی هست مثل PHPBB و MyBB ، خوب وقتی انجمن های به این بزرگی و دارای جامعه بزرگی هست شما میاین سراغ ویبولتین و زنفورو و IPB و اینا ؟

لینک به دیدگاه

با سلام و درود

اسکریپت اینجا ویبولتین هست

من با مای بی بی ویبولتین و ای پی بی کار کردم و به جرات میتونم بگم ای پی بی بهترینه میون این 3 تا

در کل اساس انتخابتون بهتره پشتیبانی اون اسکریپت در ایران باشه که این سه تا هر کدوم در هد خودشون پشتیبانی لازم رو دارن و از بابت خریدش هم که مطمئنن هر کسی پولش برسه میخره ولی باید با ملاحظه بود و این رو هم در نظر گرفت که اگه اون اسکریپت ایران رو تحریم کنه سر لایسنستون چه بلایی میاد از اون طرف مسئله امنیت اسکریپت های نال شده هم هست

اگه همه این ها رو درنظر بگیرید به نظر من ای پی بی بهتره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز وقتی ویبولتین ایران رو تحریم کرده یعنیراضی نیست ایرانی ها از ویبولتین استفاده کنند ولی ما میایم نال میکنیم و استفاده میکنیم

بابا اینهمه انجمن ساز رایگان و متن باز چه گیری دادین به ویبولتین آخه؟

MyBB,PHPBB,PunBB,FluxBB,ModernBB,Luna,MiniBB,Flarum,Phorum

همه این ها متن باز هستند اما باز هم هی ما میگیم ویبولتینف زنفورو و IPBoard ....

لینک به دیدگاه

• 3 ماه پیش ...

از این سه تا انجمن سازی که لیست شده بخاطر اوپن سورس بودنش MyBB بنظرم از بقیه بهتره ، ولی در کل ویبولیتن ، هم اینکه کاملا ً پیشرفته است و تجربه خوبی در زمینه انجمن ساز دارند ، زنفورو ( همین انجمن ) و آی پی بورد هم یه جورایی شاخه ای از ویبولیتن هست ، همون توسعه دهنده های سابق جدا شدند و هرکدوم یه انجمن سازی زدند .

ولی بهترین انجمن ساز که سرعت خیلی خوبی هم داره phpBB هست که فکر میکنم بیشترین استفاده رو تو جامعه مجازی داره .

به هر حال انتخاب هر کسی بسته به سلیقه و نیازش هست .

همچنین سیستمهای بجز PHP رو فراموش نکنیم ، NodeBB هم انجمن ساز رایگان و خیلی خوبیه که با Node.JS کار شده

لینک به دیدگاه

به نظر من اسکریپت

vbulletin

به خاطر پشتیبانی زیادش در ایران و اینکه امکانات بیشتری داره و در ایران سایتی رسمی باسه ی خودش داره و ازش پشتیبانی میشه و اگه کسی به مشکلی بر خوره به راحتی می تونه مشکلش رو بر طرف کنه و همچنین قالب های زیاد به نظر من باید بهتر باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان موارد اندکی رو میسنجند!! به نظر من مای بی بی از همه اینا بهتره با دلایل!

vbulletin درسته پلاکین های زیادی داره اما بزرگترین ایرادش امنیت ضعیف اون هست همین وی بی ایران هر چند یکبار میره رو هوا! دومین مشکلش پولی بودن اون هست سومینش سنگین بودن اون هست چهارمینش پیچیده بودن اون هست و ... اما خوب امکانات خوبی داره

ip board امنیت خوبی داره امکانات نصبتا خوبی داره اما اونم پولی هست و کمی هم پیچیده هست.

mybb دارای امنیت بالا - رایگان بودن - سبک بودن - راحت بودن - اوپن سورس - بیهینه بودن و ... پشتیبانی این سیستم هم اعلام کرده در ابدیت های جدید میترکونه!

دوستان به استایل و طراحی اشاره میکنن که این موارد قابل طراحی و تغییر هست و یک مورد سلیقه ای همین استایل های وی بی رو میشه برای مای بی بی ترجمه و استفاده کرد.

• Like 2
لینک به دیدگاه

درود

تاپیک فوق العاده قدیمی

بهترین سیستم معنایی نداره دوستان !! بهترین سیستم بسته به نیازهای خاص و تجربیات و تخصص و .. میتونه متغییر باشه هرکدوم از این سیستم های انجمن ساز امکانات خاصی برای طرفداران خودشون دارند!!

ویبولتین بین این سیستم ها بیشتر آمار باگ های درجه High رو داره و دیگر سیستم ها اغلب دارای باگ هایی سطح low هستند!! ایراد های امنیتی همیشه وجود دارند و مناسبترین سیستم سیستمی هستش که سریع مشکلات رو بررسی و روش های برطرف سازی ارائه کنه!!

به هر حال بنده بنا به تجربه شخصی سیستم mybb رو انتخاب میکنم چون دارای سبک ویژه و قابل گسترشی هستش و قبلا از توسعه دهندگان این سیستم بودم !

پاینده باشید.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه پیش ...

سلام بی شک آی پی برد از همه سیستم های انجمن دهی قوی تر و بهتره

درضمن افزونه و پوسته و پشتیبانی فوق العاده خوبی در ایران داره

به تازگی هم نسخه 4 این محصول به صورت نال و رسمی منتشر شده که پنل مدیریت فارسی داره و همین طور قالب ها و امکانات بسیار زیادی بهش اضافه شده که میتونه از رقبا پیشی گرفته باشه .

و به طور کلی امنیت خیلی خوبی داره گرچند حجمش بالاتر از ده مگ نیست . در صورتیکه وی بی به 15 مگ هم میرسه .

سیستم های دیگه هم در کنار این انجمن ارائه شده :

سیستم فروشگاه دهی

سیستم بلاگ

سیستم مدیریت محتوا

سیستم ساخت گروه مثل فیس بوک

سیستم گالری

سیستم دانلود و . . .

به شخصه خودم از ای پی برد استفاده میکنم . چون از او ن دوتای قبی هم استفاده کرده بودم و لی رضایتم رو جلب نکرده بود .

پشتیبانان رسمی ای پی برد در ایران : لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. - لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام بی شک آی پی برد از همه سیستم های انجمن دهی قوی تر و بهتره

درضمن افزونه و پوسته و پشتیبانی فوق العاده خوبی در ایران داره

به تازگی هم نسخه 4 این محصول به صورت نال و رسمی منتشر شده که پنل مدیریت فارسی داره و همین طور قالب ها و امکانات بسیار زیادی بهش اضافه شده که میتونه از رقبا پیشی گرفته باشه .

و به طور کلی امنیت خیلی خوبی داره گرچند حجمش بالاتر از ده مگ نیست . در صورتیکه وی بی به 15 مگ هم میرسه .

سیستم های دیگه هم در کنار این انجمن ارائه شده :

سیستم فروشگاه دهی

سیستم بلاگ

سیستم مدیریت محتوا

سیستم ساخت گروه مثل فیس بوک

سیستم گالری

سیستم دانلود و . . .

به شخصه خودم از ای پی برد استفاده میکنم . چون از او ن دوتای قبی هم استفاده کرده بودم و لی رضایتم رو جلب نکرده بود .

پشتیبانان رسمی ای پی برد در ایران : لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. - لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

یعنی حتی از وی بی و زنفو هم بهتره ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه

یعنی حتی از وی بی و زنفو هم بهتره ؟

شک نکن . عالیه

بهترین سایت های دنیا هم از همین اسکریپت استفاده میکنن

تا استفاده نکنی متوجه نمیشی

خیلی سبک و عالیه

• Like 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...