رفتن به مطلب

امکان اجرای نرم‌افزارهای اپل II بر روی مرورگر وب


AynaZ

پست های پیشنهاد شده

....

 

تعداد پانصد عدد از نرم‌افزارهای پلتفرم محبوب اپل II به‌تازگی از آرشیو بودن خارج شده و برای اجرا بر روی مرورگرهای وب آماده شده‌اند.

 

سیستم کامپیوتری اپل II به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های تاریخ کامپیوتر شناخته می‌شود با این‌ وجود گذر زمان موجب می‌شود تا حتی چنین پلتفرم محبوبی نیز زیر غبار فراموشی از نظرها محو شود.

 

با این حال طرفداران این دسته از فناوری‌های قدیمی همچنان راهکارهایی برای زنده کردن آن‌ها در دنیای مدرن می‌یابند که به‌تازگی یکی از این راه‌کارها موجب بازگشت تعداد زیادی از برنامه‌های اپل II به کامپیوترها شده است.

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده تعداد پانصد عدد برنامه قابل‌ اجرا بر روی پلتفرم اپل II به نحوی آماده شده‌اند که بتوان آنها را تحت مرورگر اجرا کرد.

 

از میان این برنامه‌ها می‌توان به نمونه‌هایی مانند the Oregon trail و یا Prince of Persia اشاره کرد که مسلما در خاطرات دوران کودکی بسیاری از ما نقشی پررنگ را ایفا می‌کنند.

 

به‌این‌ترتیب می‌توان این برنامه‌ها را بدون نیاز به اشغال فضای حافظه داخلی کامپیوتر و به‌صورت کاملا آنلاین اجرا کرد. البته باید یادآور شد که هدف اصلی از انجام این کار، امکان ارائه محتوای با ارزش قدیمی در پلتفرم‌های مدرن بوده است و پیش‌ازاین نیز امکان اجرای این نرم‌افزارها با شبیه‌ساز وجود داشته‌اند ولی این سیستم جدید کاملا بدون دردسر و سریع خواهد بود.

 

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری engadget،

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...