رفتن به مطلب

حذف 13 برنامه فروشگاه آنلاین گوگل


Yazdan

پست های پیشنهاد شده

بعد از هشدارهای موسسه امنیتی Lookout و بررسی های مکرر گوگل 13 برنامه همراه آلوده را از فروشگاه پلی استور خود حذف کرده است.

 

برنامه های یاد شده ضمن دسترسی به کلیه اطلاعات گوشی ها برای انتشار بدافزار و خرابکاری های دیگر نیز قابل استفاده بوده اند.

گوگل با صدور اطلاعیه ای در این مورد از شناسایی فعالیت های مشکوک برنامه های یاد شده در هفته گذشته خبر داده و اعلام کرده که این برنامه ها به طور کامل از Play store گوگل حذف شده اند.

 

برخی از این برنامه ها که بازی های ویدیویی بوده اند، بعد از دسترسی کامل به داده های گوشی و حتی بعد از بازگرداندن تلفن همراه به تنظیمات کارخانه هم به فعالیت های مخرب خود ادامه می دادند. به نظر می رسد که این برنامه ها توسط توسعه دهندگان و برنامه نویسان چینی ابداع شده باشند.

 

اسامی این برنامه ها که برخی از آنها صدها هزار بار بارگذاری شده اند به شرح زیر است: Cake Blast، Jump Planet، Honey Comb، Crazy Block، Crazy Jelly، Tiny Puzzle،Ninja Hook، Piggy Jump، Just Fire، Eat Bubble، Hit Planet، Cake Tower و Drag Box.

 

این برنامه ها بی سروصدا برنامه های ثالثی را هم بر روی گوشی بارگذاری می کردند که از یک سرور فرمان و کنترل دستور می گرفتند و برای سرقت و انتقال اطلاعات قابل استفاده بودند. ضعف گوگل در بررسی برنامه های همراه فروشگاه آنلاین خود تا به حال بارها منجر به سرقت اطلاعات شخصی کاربران و آسیب دیدن گوشی ها و تبلت های آنها شده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...