رفتن به مطلب

غیر فعال کردن فیدهای rss در وبلاگ وردپرس خود

پست های پیشنهاد شده

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

وردپرس ساخته شده در فید RSS قطعا سرد هستند. اما اگر شما از وردپرس برای ایجاد یک وب سایت ساده استفاده می کنید می توانید فید های لازم را که نیاز ندارید را غیر فعال کنید. اما غیر فعال کردن آن ها به چه صورت است؟ در اینجا یک راه ساده و راحت را به شما کاربران عزیز سایت آقای وردپرس معرفی می کنیم.

کد زیر را در فایل functions.php خود قرار دهید. به این صورت فید RSS در دسترس نخواهد بود و غیر فعال می گردد.

unction digwp_disable_feed() {wp_die(__('<h1>Feed not available, please visit our <a href="https://go.20script.ir/index.php?url='.get_bloginfo('url').'">Home Page</a>!</h1>'));}add_action('do_feed',      'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rdf',  'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rss',  'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rss2', 'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_atom', 'digwp_disable_feed', 1);

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 year پیش...
1405677328021.jpg[/url]

وردپرس ساخته شده در فید RSS قطعا سرد هستند. اما اگر شما از وردپرس برای ایجاد یک وب سایت ساده استفاده می کنید می توانید فید های لازم را که نیاز ندارید را غیر فعال کنید. اما غیر فعال کردن آن ها به چه صورت است؟ در اینجا یک راه ساده و راحت را به شما کاربران عزیز سایت آقای وردپرس معرفی می کنیم.

کد زیر را در فایل functions.php خود قرار دهید. به این صورت فید RSS در دسترس نخواهد بود و غیر فعال می گردد.

unction digwp_disable_feed() {   wp_die(__('<h1>Feed not available, please visit our <a href="https://go.20script.ir/index.php?url='.get_bloginfo('url').'">Home Page</a>!</h1>'));}add_action('do_feed',      'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rdf',  'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rss',  'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_rss2', 'digwp_disable_feed', 1);add_action('do_feed_atom', 'digwp_disable_feed', 1);

من از این کد استفاده کردم 200 تا ارور 500 مربوز به فید در گوگل وبمسترم بوجود اومد و داره بیشترم میشه.

اخر ارورها هم به فید ختم میشه.از چیه؟

لینک به دیدگاه

من از این کد استفاده کردم 200 تا ارور 500 مربوز به فید در گوگل وبمسترم بوجود اومد و داره بیشترم میشه.

اخر ارورها هم به فید ختم میشه.از چیه؟

سلام. یک نمونه ارور رو قرار بدین .

وقتی جلوی فید رو گرفتید باید دسترسی ربات جستجوگر رو به فید قطع کنید. با استفاده از فایل robot.txt و فرمان noindex , nofollow دسترسی ربات رو به فید ببندید

ابتدا از ادامه‌مشکل جلوگیری کنید بعد برید سراغ حل مشکل.

برای حل کردنش هم وقتی فید رو قطع دسترسی کردین در برگه ی ارورهای گوگل‌وبمستر میتونید همه ارورها رو تیک بزنید و mark as fixed بزنید .ربات دوباره بررسی میکنه ارورها رو .اگه باز دسترسی داشته باشه ارور میزنه

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام. یک نمونه ارور رو قرار بدین .

وقتی جلوی فید رو گرفتید باید دسترسی ربات جستجوگر رو به فید قطع کنید. با استفاده از فایل robot.txt و فرمان noindex , nofollow دسترسی ربات رو به فید ببندید

ابتدا از ادامه‌مشکل جلوگیری کنید بعد برید سراغ حل مشکل.

برای حل کردنش هم وقتی فید رو قطع دسترسی کردین در برگه ی ارورهای گوگل‌وبمستر میتونید همه ارورها رو تیک بزنید و mark as fixed بزنید .ربات دوباره بررسی میکنه ارورها رو .اگه باز دسترسی داشته باشه ارور میزنه

کلا یه سوال؟

بستن فید تاثیری بر سئو و ورودی گوگل داره یا نه؟

و من فقط به خاطر خلاص شدن از شر فیدخوان ها فید رو بستم.

نمونه ارورش هخم چیز خاصی نیست ارورش از نوع ارور 500 سرور هست.

مثلا این اروره

music/persian-music/feed

بعد دقیقا چه کدی باید در فایل روبات گداشت که دسترسی به فید بست بشه؟

لینک به دیدگاه

• مدیریت کل سایت

تاثیری نداره به دلیل اینکه از سایت مپ می تواند تمام پست هارا دریافت و ثبت کند.

لینک به دیدگاه

تاثیری نداره به دلیل اینکه از سایت مپ می تواند تمام پست هارا دریافت و ثبت کند.

خب پس این 200 300 تا ارور 500 چی؟

روز ب روزم دارن بیشتر میشن

لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

با جمله ی Disallow: /feed میتونید در فایل robot.txt فید رو مسدود کنید

راه دیگه که حتما توصیه میکنم بهتون اینه که برید داخل هاست و در قسمت Error Page در ارور 500 کد ریدایرکت به صفحه اصلی سایتتون قرار بدید

برای ارورهای دیگه هم میتونید از ریدایرکت استفاده کنید . با این کار ارورها تماما از بین میرن

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

راه دیگه که حتما توصیه میکنم بهتون اینه که برید داخل هاست و در قسمت Error Page در ارور 500 کد ریدایرکت به صفحه اصلی سایتتون قرار بدید

برای ارورهای دیگه هم میتونید از ریدایرکت استفاده کنید . با این کار ارورها تماما از بین میرن

ممنون دوست عزیز

از نظر سئو ضرری نداره کلا بستن فید و عدم دسترسی دادن در فایل ربات؟

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

از نظر سئو ضرری نداره کلا بستن فید و عدم دسترسی دادن در فایل ربات؟

خواهش.

نه ضرری برای بهینه بودن نداره. میتونید با خیال راحت ببندید. فقط حتما در فایل ربات هم مسدود کنید و هم در برگه ی ارورهای سایت ریدایرکت کنید که مشکلی از لحاظ ارورهای گوگل وبمستر و افت محبوبیت در گوگل له همراه نداشته باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه

خواهش.

نه ضرری برای بهینه بودن نداره. میتونید با خیال راحت ببندید. فقط حتما در فایل ربات هم مسدود کنید و هم در برگه ی ارورهای سایت ریدایرکت کنید که مشکلی از لحاظ ارورهای گوگل وبمستر و افت محبوبیت در گوگل له همراه نداشته باشه

میشه دقیقا کدی که برای ریدایرکت کردن ارور 500 اسفتاده میشه رو بذارین؟ممنون

لینک به دیدگاه

میشه دقیقا کدی که برای ریدایرکت کردن ارور 500 اسفتاده میشه رو بذارین؟ممنون

درود مجدد .

اگر قصد نمایش یک پیغام به کاربر دارید می تونید از کد زیر استفاده کنید :

<html><head><meta http-equiv="refresh" content="3;url=http://www.yoursite.com/"><title>این صفحه جا به جا شده است</title></head><body>متن مورد  نظر شما</body></html>

+ در کد بالا عدد 3 به ثانیه هست و آدرس سایت یا برگه ی مورد نظر که می خواهید به اون ریدایرکت بشه رو جایگزین لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. کنید . به جای "متن مورد نظر شما" هم می تونید از تگ های HTML برای نوشتن متن خودتون هم استفاده کنید .

اگر خواستید به صورت مستقیم ریدایرکت بشه از کد زیر استفاده کنید:

<meta http-equiv="refresh" content="1;url=http://www.yoursite.com/">

+ در کد بالا به جای عدد 1 می تونید 0 هم قرار بدین که فورا ریدایرکت بشه اما بعضی اوقات درست کار نمی کنه . می تونید تست کنید اگه با عدد 0 هم درست کار کرد می تونید عدد رو 0 در نظر بگیرید در غیر اینصورت همون 1 رو در نظر بگیرید برای کد .

+ این کد رو می تونید برای ارورهای 404 - 400 - 403 - 500 تنظیم کنید . مهم تر از همه ارور 404 هست که در سئو خیلی نقش بالایی داره و هرچه تعداد ارورهای 404 بیشتر باشه محبوبیت سایت شما در گوگل کمتر میشه

موفق باشید .

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

الان دوروزه که در فایل روبات مسعود کردم دسترسی به فید رو.و کد ریدایرکت رو هم برای ارور 500 در error pages هم قرار دادم ولی متاسفانه ارورها کمتر نشدن و حدود 40 تا ارور هم اضافه شدن.

ارورهای 500 مربوط به فید سایت.نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

الان دوروزه که در فایل روبات مسعود کردم دسترسی به فید رو.و کد ریدایرکت رو هم برای ارور 500 در error pages هم قرار دادم ولی متاسفانه ارورها کمتر نشدن و حدود 40 تا ارور هم اضافه شدن.

ارورهای 500 مربوط به فید سایت.نظرتون چیه؟

سلام. اگه به طور صحیح ارور پیج رو عوض کرده باشید مشکلی نخواهد بود .

بعد از گزاشتن کد ریدایرکت باید در گوگل وبمستر همه ی ارورها رو انتخاب و mark as fixed بزنید تا ارورها از بین برن.

اگه ارور اضافه شده بازم پس یه مشکلی‌توی روش کار بوده.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام. اگه به طور صحیح ارور پیج رو عوض کرده باشید مشکلی نخواهد بود .

بعد از گزاشتن کد ریدایرکت باید در گوگل وبمستر همه ی ارورها رو انتخاب و mark as fixed بزنید تا ارورها از بین برن.

اگه ارور اضافه شده بازم پس یه مشکلی‌توی روش کار بوده.

سلام

طبق گفته شما توی فایل روبات عدم دسترسی دادم به فید سایت با همون کدی که دادین

و توی ارور پیج هاست هم قسمت ارور 500 همون کد ریدایرکت که دادین گذاشتم

لینک به دیدگاه

اگه ادان دامین دارید در هاست دقت کنید ارور رو برای کدوم یکی تنظیم کردید

اگه افزونه کش سایت استفاده میکنید کش رو پاک کنید.

اینکارو کردید بعدش فقط mark as fixed بزنید و بعد چند مدت نتیجه رو ببینید.لزوما بعد از یک یا دو روز نباید منتظر نتیجه باشید.ممکنه طول بکشه

• Like 2
لینک به دیدگاه

اگه ادان دامین دارید در هاست دقت کنید ارور رو برای کدوم یکی تنظیم کردید

اگه افزونه کش سایت استفاده میکنید کش رو پاک کنید.

اینکارو کردید بعدش فقط mark as fixed بزنید و بعد چند مدت نتیجه رو ببینید.لزوما بعد از یک یا دو روز نباید منتظر نتیجه باشید.ممکنه طول بکشه

ارور رو برای 500 تنظیم کردم

از افزونه کش هم استفاده نمیکنم

لینک به دیدگاه

ارور رو برای 500 تنظیم کردم

از افزونه کش هم استفاده نمیکنم

پس در گوگل وبمستر تیک بزنید و منتظر باشید

• Like 3
لینک به دیدگاه

پس در گوگل وبمستر تیک بزنید و منتظر باشید

اصلا یه چیز دیگه.

من که دسترسی به فید رو در فایل روبات بستم

نباید اصلا زیاد بشه ارور.

چرا زیاد شده؟

لینک به دیدگاه

شما احتمالا تمامی فید ها رو مسدود نکردید در فایل robots.txt !

من فقط جهت مثال یک نمونه از فید رو بهتون دادم .

شما باید این فید ها رو Disallow کنید!

comments/feed/

feed/rss/

feed/

• Like 3
لینک به دیدگاه

شما احتمالا تمامی فید ها رو مسدود نکردید در فایل robots.txt !

من فقط جهت مثال یک نمونه از فید رو بهتون دادم .

شما باید این فید ها رو Disallow کنید!

comments/feed/

feed/rss/

feed/

آهان کل فید همین سه نوعه؟

اینارو هم ببندم؟

این دستور چیه دقیقا؟

Disallow: */feed

لینک به دیدگاه

آهان کل فید همین سه نوعه؟

اینارو هم ببندم؟

این دستور چیه دقیقا؟

Disallow: */feed

قرار دادن ستاره قبلش یعنی هر ادرسی که اخرش فید باشه مسدود میشه اما شما این سه تا رو در کنار همین ستاره ای در فایل ربات قرار بدید

• Like 3
لینک به دیدگاه

قرار دادن ستاره قبلش یعنی هر ادرسی که اخرش فید باشه مسدود میشه اما شما این سه تا رو در کنار همین ستاره ای در فایل ربات قرار بدید

میشه دقیقا کد این سه تا رو بذارید؟

میخوام یوقت چیزی جابجا نشه.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام . ببخشید دیر شد.متوجه نشده بودم جوابی ارسال کردید.

این کدها رو داخل فایل robot.text قرار بدید.اگه کدی از قبل موجود بود ، همه رو پاک کنید و اینا رو بزارید .

User-Agent: *

Disallow:

Disallow: /feed

Disallow: /feed/rss

Disallow: /rss/feed

Disallow: /comment/feed

Disallow: /comments/feed

Disallow: /wp-admin

Disallow: /wp-include

Allow: /post

Sitemap: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

دقت کنید هر چی خواستید مسدود کنید Disallow کنید .

کد allow هم برای دسترسی دادن و درخواست بررسی هست.اما میتونید از این دستور هم استفاده نکنید.

ادرس سایت مپ رو هم ویرایش کنید .

+ ببخشید با موبایل هستم و Tapatalk و کدها رو نتونستم داخل جعبه بزارم.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام . ببخشید دیر شد.متوجه نشده بودم جوابی ارسال کردید.

این کدها رو داخل فایل robot.text قرار بدید.اگه کدی از قبل موجود بود ، همه رو پاک کنید و اینا رو بزارید .

User-Agent: *

Disallow:

Disallow: /feed

Disallow: /feed/rss

Disallow: /rss/feed

Disallow: /comment/feed

Disallow: /comments/feed

Disallow: /wp-admin

Disallow: /wp-include

Allow: /post

Sitemap: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

دقت کنید هر چی خواستید مسدود کنید Disallow کنید .

کد allow هم برای دسترسی دادن و درخواست بررسی هست.اما میتونید از این دستور هم استفاده نکنید.

ادرس سایت مپ رو هم ویرایش کنید .

+ ببخشید با موبایل هستم و Tapatalk و کدها رو نتونستم داخل جعبه بزارم.

مرسی دوست عزیز

ولی بازم تاثیری نداشت 20 تا ارور برگشت فکر کنم بازم زیاد بشه

ارورها هم همشون به این شکلا دقیقا.

هه ادرس پست های ارسالیمه که اخرش به فید ختم شده.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

ای بابا !! این گوگل وبمستر هم شورش رو درآورده!

یک بار دیگه بررسی می کنیم :

1. فایل robots.txt رو در کجا قرار دادین ؟ این فایل باید در روت وردپرس ، یعنی جایی که وردپرس نصب شده قرار بگیره که آدرس مستقیم فایل بشه : لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

2. به اسم فایل توجه کنید و به دقت بنویسید اسم فایل رو .

3. تمامی ارورهای موجود در Error Page رو ریدایرکت کنید . (داخل هاست)

4. در صورت تمایل کد زیر رو که از قبلی حرفه ای تر هست رو جایگزین قبلی کنید :

User-agent: *Disallow: /wp-admin/Disallow: /trackback/Disallow: /xmlrpc.phpDisallow: /blackhole/Disallow: /mint/Disallow: /feed/Disallow: /comment/feed/Disallow: /comments/feed/Disallow: /feed/rss/Disallow: /rss/feed/Disallow: /tag/feed/Disallow: /post/feed/Disallow: /*/feed/Disallow: /category/feed/Allow: /tag/mint/Sitemap:  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  

دیگه راه دیگه ای نداره . تمامی مسیرها و فیدها رو Disallow کردم توی کد بالا . یک تا دو روز منتظر باشید اگه جواب نداد و ارور اضافه شد باز هم بگید . چون در کد بالا فید مربوط به پست ها رو هم بستم .

• Like 3
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...