رفتن به مطلب

آموزش اتصال به سرور ftp در php


lion

پست های پیشنهاد شده

به وسیله تابع ( ) ftp_connect به سرور FTP خود متصل شده و می توانید فایل های مورد نظر خود را آپلود ، دانلود ، جا به جا و ... نمایید .

این تابع یک اتصال ( Connection ) به سرور باز کرده و پس از آن می توانید از سایر تابع های FTP در زبان PHP برای ارتباط با سرور استفاده نمایید .

شکل کلی استفاده از این تابع به صورت زیر است :

 

 

ftp_connect( host , port , timeout ) ;

 

host

این پارامتر سرور FTP ای که می خواهید به آن متصل شوید را مشخص می کنید . می تواند به صورت یک دامنه اینترنتی یا IP بوده و نباید شامل کاراکترهای " //:ftp" یا " // " باشد .

استفاده از این پارامتر اجباری است .

port

این پارامتر شماره پورت سرور را مشخص می کند . مقدار پیش فرض آن ، 21 است .

استفاده از این پارامتر اختیاری است .

timeout

این پارامتر مدت زمانی را تعیین می کند که پس از اتصال به سرور ، چنانچه تبادل اطلاعاتی با سرور انجام نشود ، ارتباط ( connection ) به سرور ، به صورت خود به خود قطع می شود . مقدار پیش فرض این خاصیت 90 ثانیه است .

استفاده از این پارامتر اختیاری است .

 

مثال عملی :

 

در مثال زیر ، با استفاده از تابع ( ) ftp_connect به سرور FTP مورد نظر خود متصل شده ایم . اگر به هر دلیل ، ارتباط با سرور برقرار نشود ، تابع ( ) die یک پیام خطا را به کاربر نمایش می دهد .

نکته : از متغیر conn$ برای قرار دادن اطلاعات اتصال ( Connection ) به سرور در آن استفاده کرده ایم ، که در پایان عملیات توسط تابع ( ) ftp_close آن را ببندیم .

 

 

< ? php     $conn = ftp_connect( "ftp.testftp.com") or die( "Could not connect" ) ;    // سایر کدهای برنامه ...    ftp_close( $conn ) ;? >

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...