رفتن به مطلب

توابع کار با تقویم Calendar در PHP


lion

پست های پیشنهاد شده

ازتوابع کار با تقویم Calender در PHP زمانی اشتفاده میشود که میخواهیم فرمت های مختلف تقویم را به یکدیگر تبدیل کرده و یا اطلاعاتی را راجع به یک تاریخ خاص بدست آوریم.

فرض کنید میخواهید یک تاریخ میلادی را به فرانسوی و ... تبدیل کرده و یا تعداد روزهایی که از یک تاریخ خاص تا تاریخ جاری گذشته را حساب کنید.

تقویم و تاریخ در php بصورت استاندارد بر اساس تقویم ژولیانه ( Julian day count ) تعریف شده است. Julian day count تعداد روزهای سپری شده از تاریخ 1 جولای سال 4713 قبل از میلاد میباشد.

نکته : برای تغییر فرمت بین تقویم ها و تبدیل تاریخ ابتدا باید تاریخ خود را به Julian day count تغییر داده سپس آن را به فرمت جدید تبدیل کنید.

 

آیا به نصب برنامه خاص نیاز است؟

 

نسخه تحت ویندوز PHP بصورت استاندارد و پیش فرض تمامی توابع تقویم را شامل شده و بدون نیاز به تغییر خاص کار میکند.اما اگر از نسخه لینوکس PHP استفاده میکنید باید خروجی را با نسخه enable calendar آن کامپایل کنید .

 

لیست توابع اصلی و مهم کار با تقویم calendar در PHP :

 

 

نام تابع کاربرد

cal_days_in_month ( ) این تابع تعداد روزهای یک ماه خاص از یک تقویم و سال مورد نظر را برمیگرداند .

ccal_from_jd ( ) این تابع یک روز داه شده از تقویم Julian را به هر فرمت دیگر تقویم تبدیل میکند .

ccal_to_jd ( ) این تابع یک تاریخ معین را گرفته و سپس تعداد روزهای سپری شده در تقویم Julian از آن روز خاص را حساب میکند .

GregorianToJD ( ) این تابع یک تاریخ معین تقویم گریگوری یا مسیحی را به تعداد روزهای سپری شده از اول تقویم ژولیانی(Julian day count) تبدیل میکند .

JDDayOfWeek ( ) این تابع نام روز جاری از هفته را نمایش میدهد .

JDMonthName ( ) این تابع نام ماه جاری از سال را نمایش میدهد .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...