رفتن به مطلب

چگونگی فراخواندن فونت از سرویس های فونت آنلاین در یک اسکریپت!

moEin

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من با استفاده از سرویس فونت آنلاین سایت لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. قصد فراخوانی فونتی را درون فایل های یک اسکریپت داشتم. اما در قسمت آموزش این سایت تنها به این مورد اشاره شده بود که کد

<link href='https://go.20script.ir/index.php?url= لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. rel='stylesheet' type='text/css'>

را در فایل html مورد نظر خودتان قرار دهید و سپس فونت انتخابی را از فایل css در بخش مورد نظر مثلاً h1,h2,h3..... در قسمت font-family وارد کنید.در حالی که اسکریپت فوق فاقد برگه هایی با چنین فرمتی است!

در این حالت باید مثل تغییر فونت قالب های وردپرس کد بالا را در ابتدای فایل Style.css قالب قرار دهم؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام .

کد فراخوانی استایل رو داخل هیدر قالب اسکریپتتون قرار بدید .

<link href='https://go.20script.ir/index.php?url= لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.   rel='stylesheet' type='text/css'>

کد بالا باید قبل از تگ </head> قرار بگیره .

سپس در فایل استایل اسکریپتتون ، نام فونت رو وارد کنید .

مثلا :

font-family: B Yekan;

نام فونت هم که باید داخل استایل استفاده کنید (داخل لینکی که داخل کد هست نام فونت ها ذکر میشه)

لینکی که دادین رو باز کنین ، یک خط به صورت زیر می بینید . که باید از اون اسم استفاده کنید برای فونت دهی به بخش ها و متن ها :

font-family: 'B Lotus';

----------------------------------------------------------------------------

البته می تونید لینک رو باز کنید ، کدهای داخلش رو داخل فایل استایل اسکریپتتون قرار بدید و نام فونت رو به بخش های مورد نظر اختصاصی بدید . کد موجود در لینک کد داده شده :

@font-face {    font-family: 'B Lotus';    src: local('☺'),    local('B Lotus'),    url('http://awebfont.ir/services/fonts/46554cc94f969e60a231461a6afb33dafc5249191901931.woff') format('woff');font-weight: normal;font-style: normal;}

لینک به دیدگاه

سلام .

کد فراخوانی استایل رو داخل هیدر قالب اسکریپتتون قرار بدید .

<link href='https://go.20script.ir/index.php?url= لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.   rel='stylesheet' type='text/css'>

کد بالا باید قبل از تگ </head> قرار بگیره .

سپس در فایل استایل اسکریپتتون ، نام فونت رو وارد کنید .

مثلا :

font-family: B Yekan;

نام فونت هم که باید داخل استایل استفاده کنید (داخل لینکی که داخل کد هست نام فونت ها ذکر میشه)

لینکی که دادین رو باز کنین ، یک خط به صورت زیر می بینید . که باید از اون اسم استفاده کنید برای فونت دهی به بخش ها و متن ها :

font-family: 'B Lotus';

----------------------------------------------------------------------------

البته می تونید لینک رو باز کنید ، کدهای داخلش رو داخل فایل استایل اسکریپتتون قرار بدید و نام فونت رو به بخش های مورد نظر اختصاصی بدید . کد موجود در لینک کد داده شده :

@font-face {    font-family: 'B Lotus';    src: local('☺'),    local('B Lotus'),    url('http://awebfont.ir/services/fonts/46554cc94f969e60a231461a6afb33dafc5249191901931.woff') format('woff');font-weight: normal;font-style: normal;}

ممنون از راهنماییتون

من از اسکریپت PHP Melody برای راه اندازی سرویس اشتراک آنلاین ویدئو استفاده کردم.. از قسمت جستجویِ فایل منجر هاست ، فقط دایرکتوری ای که اسکریپت در اون نصب شده بود رو جستجو کردم ، و تنها فایل هدر پیدا شده header.tpl بود ، کد اول رو باید در این بخش قرار بدم؟

در مورد قسمت آخر، یه چنتا سئوال پیش اومد، اینکه در قسمت local که در بالا نوشتید شکلک درج شده!! باید اسم فونت یعنی B Lotus رو بنویسم تا در صورتی که بر روی سیستم کاربر نصب بود از اونجا فراخوانی بشه؟ و دوم اینکه قسمت url فونت رو از سرور های سایت ذکر شده در بالا میخونه؟

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم .

1. مهم نیست پسوند فایل چی باشه و چه اسمی داشته باشه ، فقط باید فایل مربوط به هیدر قالبتون رو پیدا کنید و کد اولی رو در بالای فایل و دقیقا قبل از کد </head> قرار دهید .

2. قسمت src زیاد مهم نیست . اون شکلک هم در استایل از قبل موجود بود که بنده فقط کپی کردم بهتون دادم .

3. بله ! خیر !

بله : این بله به نوشتن اسم فونت در خاصیت های استایل فایل قالب اسکریپتتون بود که حتما باید اسمی که برای فونت در نظر گرفته شده رو وارد کنید .

خیر : وقتی فونت رو به وسیله ی آدرس وارد کرده باشید ، فقط همون فونت بارگذاری خواهد شد برای کاربر . مثلا اگه کاربر از همون فونت چند نسخه هم داخل سیستمش داشته باشه ، سایت فقط همونی که لینکش داخل استایل هست استفاده می کنه .

اما زمانی که نام فونت رو وارد کنید و لینکی به فونت داده نشده باشه ، در صورتی که کاربر اون فونت رو داخل سیستمش داشته باشه نمایش داده میشه براش .

4. بله فونت رو از اون آدرس می خونه

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم .

1. مهم نیست پسوند فایل چی باشه و چه اسمی داشته باشه ، فقط باید فایل مربوط به هیدر قالبتون رو پیدا کنید و کد اولی رو در بالای فایل و دقیقا قبل از کد </head> قرار دهید .

2. قسمت src زیاد مهم نیست . اون شکلک هم در استایل از قبل موجود بود که بنده فقط کپی کردم بهتون دادم .

3. بله ! خیر !

بله : این بله به نوشتن اسم فونت در خاصیت های استایل فایل قالب اسکریپتتون بود که حتما باید اسمی که برای فونت در نظر گرفته شده رو وارد کنید .

خیر : وقتی فونت رو به وسیله ی آدرس وارد کرده باشید ، فقط همون فونت بارگذاری خواهد شد برای کاربر . مثلا اگه کاربر از همون فونت چند نسخه هم داخل سیستمش داشته باشه ، سایت فقط همونی که لینکش داخل استایل هست استفاده می کنه .

اما زمانی که نام فونت رو وارد کنید و لینکی به فونت داده نشده باشه ، در صورتی که کاربر اون فونت رو داخل سیستمش داشته باشه نمایش داده میشه براش .

4. بله فونت رو از اون آدرس می خونه

ممنونم از راهنمایی ، خیلی مفید بود.

لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنمایی ، خیلی مفید بود.

خواهش میکنم.

همون کلید تشکر کافی بود.

استارتر به پاسخ رسید و تاپیک بسته خواهد شد تا ارسال های بی مورد فرستاده نشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...