رفتن به مطلب

[آموزش رفع مشکل] دیر باز شدن یا کند بودن فایرفاکس (مبتدی)

پست های پیشنهاد شده

سلام .

شاید شده که بخواید مرورگر فایرفاکس رو باز کنید ولی بعد از چند بار کلیک روی برنامه ، هیچ واکنشی مشاهده نمی کنید و یا بعد از چند دقیقه باز میشه! :138:

امروز اتفاقی این مشکل رو حل کردم! البته نه به صورت دائم ، باید هر بار که این مشکل پیش اومد این کارو بکنید !

یک جستجوی ساده توی گوگل زدم ولی کسی به این پاسخ اشاره ای نکرده بود . البته در جریان جستجو چند راه حل دیگه هم پیدا کردم که بعضیا گفته بودن جواب نمیده اما بعضی ها هم راضی بودن ولی باز شکایت کردن! احتمالا اون روش ها هم دائمی نبوده .

اما بریم سره روش خودم!! :106:

1. اول فایرفاکس رو باز کنید. (البته در اینجا منظورم اینه کلیک کنید و اگه باز نشد ادامه آموزش به دردتون می خوره)

2. اگه با کلیک کردن روی فایرفاکس ، برنامه باز نشد ، Task Manager رو باز کنید.

3. در لیست Processes ، فایرفاکس رو پیدا کنید و اون رو End Process کنید . (فایرفاکس در این تب به نام firefox.exe *32 نوشته شده)

4. حالا که فایرفاکس رو از لیست Processes خارج کردید ، مجددا فایرفاکس رو اجرا کنید .

5. به احتمال زیاد برنامه اینبار به سرعت برق اجرا میشه! :106:

من اینطوری تونستم این مشکل رو رفع کنم ، البته موقتا و برای هر بار اجرا ! :mellowsmiley:

اینم مثل خیلی از راه ها دائمی نیست . اما یک روش که به نظر دائمی بیاد رو بهتون می گم که ممکنه جواب بده . اما اگه جواب نداد ، از روشی که گفتم می تونید استفاده کنید .

برای رفع مشکل یک بک آپ از بوکمارک هاتون بگیرید .

فایرفاکس رو ببندید .

در Run اجرا کنید :

"c:\program files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p 

از پنجره باز شده یک پروفایل جدید بسازید و ok کنید . میتونید پروفایل قبلی رو هم حذف کنید .

حالا بوک مارک هاتون رو ریستور کنید .

روش دوم هم به ظاهر با تغییر پروفایل باید نتیجه بگیرید اما ممکنه جواب بده و شایدم نه .

اگه روش دیگه ای هم داشتید می تونید همینجا بگید . البته تست شده باشه . نه اینکه یه روش از خودتون درآرید :21:

اگرم این روش براتون نتیجه داد بگید .

این آموزش هم برای انجمن بیست اسکریپت نوشته شده . :106:

• Like 3
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 10 ماه پیش ...

درود با اجازتون منم یه مطلب بزارم برای رفع هنگی

آموزش حل مشکل هنگ کردن مرورگر فایرفاکس

اگر شما هم با مرورگر موزیلا فایرفاکس کارهای اینترنتی خود را انجام میدهید ، شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که مرورگرتان هنگ می کند. دلیل اون هم میتونه از پلاگین اجرای فایل های فلش روی فایرفاکس باشه و توی پروسس ها یه پروسس به نام Plugin-Container.exe ایجاد میکنه.

در این تاپیک قصد دارم نحوه رفع این مشکل را خدمتتون توضیح بدهم .

1- فایرفاکس رو باز کنید و تو قسمت آدرس بار عبارت about:config رو وارد نمایید.

2- حالا بر روی دکمه ی I’ll be careful, I promise! کلیک کنید.

3- تو قسمت Search عبارت dom.ipc رو سرچ کنید.

4- حالا روی dom.ipc.plugins.enabled دو بار کلیک کنید تا false بشه.

5- یکی از عوامل اصلی هنگ فایر فاکس همون طور که در بالا به ان اشاره کردم اجرا شدن فلش . اگر شما نیز از هنگ فایر فاکس رنچ می برید پیشنهاد میکنم . کلا فلش پلیر را غیر فعال ویا در صورت عدم موفقیت در غیر فعال سازی ان کلا ان را حذف وهر زمان به ان احتیاج داشتید مجدد ان را نصب کنید .

حالا فایرفاکس رو ببندید و بعد که دوباره بازش کنید می بینید سرعتش خیلی بهبود پیدا کرده و فشار روی سی پی یو هم کمتر شده.

امیدوارم مورد مفید واقع شود .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...