رفتن به مطلب

مشکل مشکل در ابعاد عکس ها در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

درود دوستان یه سوال داشتم، توی وردپرس ابعاد ثابت و خاصی نداریم؟

مثلا مشکلی که من دارم اینکه عکس که طراحی میشه برای سایت اصلی که توی لیست سایت میاد کوچیکه اما وقتی وارد خوده مطلب میشیم عکس بزرگتره

هرکاری میکنم نمیشه درست طرح رو درآورد

ابعاد خاصی هست؟ یا پلاگینی چیزی نیست که بشه کاری کرد که مثلا یه عکس با ابعاد مشخص طراحی کنیم بعد خوده وردپرس سایز رو توی هر دوجا درست نشان بده؟

خوده شما یا باقی سایت ها چه طوری این مشکل رو حل میکنید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام وقت بخیر

تصاویر که داخل وردپرس آپلود میشن بطور خودکار وردپرس اونها رو به چند سایز تبدیل می کنه و طبق این سایزها، اون تصویر رو برش میده. سایز تصاویر شاخص پیش فرض وردپرس اینا هستن:

1. 150 در 150 که بندانگشتی اسمشه
  2. 300 در 300 که سایز متوسطه
  3. 1024 در 1024 سایز بزرگ 
  4. و یکی هم تصویر اصلی

پس یک عکسی که آپلود می کنید، اگه از 1024 در 1024 بزرگتر باشه، 4 نسخه ازش توی هاستتون ایجاد میشه.

حالا علاوه بر این چهار اندازه، خود قالب هم با توابع اختصاصی میشه اندازه های مختلفی تعیین کرد. اکثر قالب ها چنین چیزی دارن. مثلا طراح قالب میاد برای اینکه طرح و حالت نمایش قالب درست و مناسب با طرح دربیاد، برای صفحه اصلی، اسلایدر، سایدبار، صفحه آرشیو و ... میاد یه سری اندازه های خاص خودش رو تعیین می کنه که در خصوص مشکل شما، به احتمال قوی مشکلتون به همین دلیل هست.

اگه قصد دارید توی یه قسمت خاص از سایتتون اندازه تصویر رو بزرگتر کنید، باید کد تصویر شاخص اون قسمت رو تغییر بدید. برای اینکار وارد فایل مرتبط با اون قسمت توی قالبتون میشید و تابع the_post_thumbnail یا get_the_post_thumbnail می گردید. مثلا یک نمونه کدش:

the_post_thumbnail( 'thumbnail' );

حالا شما باید بجای thumbnail سایز بزرگتر وارد کنید. مثلا medium یا large یا اگه میخواید عکس اصلی رو نشون بدید full رو وارد می کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...