رفتن به مطلب

اسکریپت نقشه ایران - سفارشی سازی

raha.ab

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت همگی بخیر

قبلا در لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. مفصل از لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  بابت سازگاری نقشه ایران با وردپرس و قالب بی تم سوال کرده بودم

الان 2تا درخواست از دوستان دارم ،

1-نقشه به صورت فایل خام در انجمن و اینترنت نیست و نتونستم نسخه اولیه رو پیدا کنم.

2-میخوام کلی مشخصات به صفحه ای که نقشه داخلش لود میشه اضافه کنم ، که وقتی روی اسم شهر مورد نظر کلیک شد ، اسکرول بشه به بخش موردنظر و سکشن مربوطه رو نمایش بده ، منظورم اینه :

فرض کنید نماینده های فروش داریم در شهرهای مختلف ، نمیخوایم که مشتریان تلفن دفتر مرکزی رو بابت این موضوع اشغال کنن ، و تمایل داریم که از داخل سایت بتونن نماینده شهر خودشون رو پیدا کنن ، پس وقتی روی نقشه کلیک کنن برسن به قسمت نماینده مورد نظر . میشه بفرمایید چطوری اینکارو کنم ؟

میدونم که باید کلاس و آی دی تعریف کنم ، ولی این رو کجا قرارش بدم رو نمیدونم

ممنون از این انجمن توووووپ ، به ویژه آقای مهندس مسیح که حسابی برای من زمان اختصاص دادن و کمکم کردن.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛ وقت بخیر.

زنده باشید انجام وظیفست.

برای مورد اول باید خدمتتون عرض کنم که متاسفانه چون نقشه مربوط به سال 97 میشه خیلی از تغییراتی که توی اون زمان داده شده در دسترس نیست. اما در این پست می تونید قدیمی ترین نسخه در دسترس از این نقشه رو دانلود کنید:

در ضمن نسخه اولیه نقشه هم تقریبا با همین نسخه ای که توی لینک بالا قرار دادم مشابه هست. چند تا باگ رفع شده بود و برای استان ها قابلیت کلیک اضافه شده بود که توی همون پست هم توضیح دادم چه چیزهایی اضافه شده که می تونید با حذف همونها نقشه خام رو داشته باشید. همون نقشه رو اینجا پیوست می کنم که در آینده اگه اون فایل حذف شد در دسترس باشه:

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

برای مورد دوم هم توی همین لینکی که دادم، قابلیت کلیک به خود نقشه اضافه شده. اگه قصد ندارید با کلیک روی استان ها، یک لینک دیگه باز بشه، می تونید از قابلیت انکرلینک یا همون اسکرول به بخش موردنظر از سایت استفاده کنید. برای مثال توی نقشه ای که پیوست کردم، اگه سورس فایل html رو باز کنید یه سری کد جاوا اسکریپت به این صورت مشاهده می کنید:

$('#IranMap .map .province .isfahan').click(function() {
   window.open("https://google0.com"); // اصفهان
});

این کد با کلیک روی محدوده اصفهان، کاربر رو به گوگل هدایت می کنه. حالا ما می تونیم برای اینکه به قسمتی از صفحه ارجاع داده بشه، از دستور location.hash استفاده کنید. یعنی به این صورت:

$('#IranMap .map .province .isfahan').click(function() {
   window.location.hash = '#isfahan'; // اصفهان
});

و توی صفحه محدوده ی مربوط به اصفهان رو با آی دی isfahan مشخص کنید که با کلیک اون قسمت باز بشه.

در قسمت جدول کنار نقشه هم میشه همین کار رو انجام داد که البته اون رو می تونید مستقیما با خود href مشخص کنید.

لینک به دیدگاه

نقل قول

زنده باشید انجام وظیفست.

سلام و درود بر شما ، ممنونم بابت همه چیز

نه نه نه ، اصلا وظیفه ای نیست که انجام وظیفه باشه ، این محبت و بزرگی شما رو میرسونه ولی من انجام وظیفه نمیبینمش

تماما محبت شماست ، شما قلب بزرگی دارین و به همه کمک میکنید ، داشتن اساتیدی مثل شما نعمت بزرگیه

خوشحالم که میتونم از دانش و تجربه شما استفاده کنم.

ممنونم که هستید 🥰💓🌹

لینک به دیدگاه

نه بابا نفرمائید این چه حرفیه. اینجا ما سعی می کنیم در حد توانمون به دوستان عزیزی که پرسشی داشته باشند راهنمایی بدیم.

کم یا زیاد سعی می کنیم بطور کامل همه چیز رو توضیح بدیم. ممکنه یک کاربری در سطح بالایی از کدنویسی باشه اما خب برای اینکه اگر سایر دوستان هم مشکل و سوال مشابهی داشتند با سطح دانش پایین تر، بتونن پاسخشون رو از همینجا بگیرن.

دیگه کم و زیادش رو شرمندم.

اگر این مشکلتون حل شد که بگید تغییر وضعیت بدم تاپیک رو.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...