رفتن به مطلب

نوایندکس خودکار دسته بندی های خالی از محصول

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان خسته نباشید. من افزونه رنک مث استفاده میکنم و داخل اون گزینه ای هست برای نوایندکس کردن دسته بندی های خالی اما این گزینه وقتی توضیحاتی برای دسته بندی مینویسیم اشتباه میکنه و نوایندکس نمیکنه. چون سایت حین تعمیر هست و نمیخواییم برای مشتریان ببندیم سایت رو میخوام که حین ساختن دسته بندی های جدید وقتی خالیه ایندکس نشن. 

چ راهی برای اینکار پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

یکی از روش هایی که این افزونه برای شناسایی خالی بودن یک صفحه استفاده می کنه، داشتن توضیحات و متای توضیحات هست. اگه افزونه اصولی کار کنه درواقع باید محتوای صفحه رو بررسی کنه ولی این افزونه هر چیزی که نشون بده اون صفحه دستکاری شده رو بعنوان محتوای صفحه تلقی می کنه. این باگ افزونه هست و کاریش نمیشه کرد.

مگر اینکه یا موقتا تا اتمام کار توضیحات وارد نکنید، یا بطور دستی کار noindex رو برای برگه های دلخواه انجام بدید.

برای انجام اینکار با کدنویسی، کد زیر رو داخل فایل header.php و بعد از <title> قرار بدید:

<?php if(is_page( array( 42, 38, 50 ) )){

echo '<meta name="robots" content="noindex,nofollow" />';

} ?>

توی خط اول هم آی دی برگه هایی که قراره این متا اضافه بشه رو وارد کنید. من بعنوان مثال سه آی دی رو وارد کردم که می تونید آی دی های خودتون رو به هر تعداد که بود وارد کنید مثل الگوی بالا. فقط بعد از آخرین آی دی نباید کاما بگذارید.

کدبالا برای برگه های عادی بود. اما برای دسته بندی محصولات ووکامرس، بجای is_page باید is_product_category استفاده کنیم تا بتونیم این متا رو به صفحات دسته بندی محصولات اضافه کنیم. برای ووکامرس، تعریف دسته بندی ها با آی دی سازگاری کامل نداره، یعنی اگه مثل کد اول آی دی رو وارد کردید و شناسایی نکرد، باید بجای آی دی از Slug یا نامک دسته بندی استفاده کنید. به این صورت:

<?php if(is_product_category( array( 'shirts', 'games' ) )){

echo '<meta name="robots" content="noindex,nofollow" />';

} ?>

بجای shirts و games باید نامک دسته بندی موردنظر رو وارد کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...