رفتن به مطلب

تفاوت نحوه در نوشتن CSS

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. 

ببخشید ما در نوشتن CSS دو نوع میتونیم استایل برای بخشی از صفحه داخل تگ Div بنویسیم. یکیش اینه که شرایط رو داخل یک خط جا کنیم ( هرچقدر هم بیشتر باشه مثلا من P رو انتخاب کردم میشد مثلا با بستن آکولات مثلا H1 رو select بکنم و مثلا یک استایلی هم به اون بدم. و هم میتونستم این کار ها رو به صورت خط به خط و جداگانه بنویسم و هر بار نام Div رو برای هر شرایط تکرار کنم.

میخواستم بدونم کدوم بهترین وبهینه ترین حالته ؟

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

تصویر اول بهترین روشه. در تصویر دوم این کار بسیار اشتباه هست. چون فقط باعث کند شدن سایتتون میشه. وجود سلکتورهای مشابه در یک فایل استایل باعث زیادتر شدن زمان پردازش فایل استایل و اعمال اون روی المنت های سایت بشه. در حالت دوم، مرورگر مجبوره زمانی که یک DIV رو دریافت می کنه، توی تمامی فایل های استایل که داخل قالب لینک شدن یا استایل های درون خطی، بگرده دنبال دستورات استایل برای اعمال کردن روی این المنت. حالا شما فرض کنید زمانی که میشه یک دستور استایل واحد برای اون DIV نوشت، اون دستور رو چند تکه کرده باشیم. 

مرورگر باید هر بار، توی هر پردازش یک دستور رو استخراج و روی اون المنت اعمال کنه و اگه تعداد دستورات مشابه زیاد بشه، سایتتون موقع لودنیگ یه حالت فریز شدن یا واماندگی بهش دست میده تا زمانی که کلیه دستورات روی المنت ها اعمال بشن.

برای بالا بودن سرعت لودینگ صفحات حتما باید همه دستورات استایل رو جمع کنید و بطور واحد بنویسید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...