رفتن به مطلب

کاربران مشترک بین ساب دایرکتوری و دامنه اصلی

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. من یک فروشگاه دارم  خوب ؟ برای اون فروشگاه طوری تعریف کردم که زمانیکه مشتری چیزی خرید، نقش کاربری اش عوض میشه. 

خوب تا اینجا مشکلی نداریم. 

من یک ساب فولدر دارم که با دیتابیس جدا طراحی شده ( و وردپرس شبکه نیست )  میخواستم وقتی اینجا نقش کاربری عوض میشه، اونجا هم عوض بشه. 

1- راه اش چیه ؟

2- آیا اگر از وردپرس شبکه استفاده کنم وقتی نقش کاربری ارتقا پیدا میکنه، تو ساب فولدری که با وردپرس شبکه بهم وصل هستن ارتقا پیدا میکنه ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

برای اینکار، باید وردپرس ها روی یک هاست نصب شده باشند و با استفاده از دستورات PHP مربوط به mySqli Update، زمانی که یک حساب کاربری ساخته میشه دیتابیس های دیگه هم آپدیت بشن. این تابع خودش به حفره امنیتی محسوب میشه (چون باید همزمان با عضویت در یک سایت، به دیتابیس های دیگه هم اتصال برقرار بشه و دستورات آپدیت ارسال بشه که قابلیت نفوذپذیری بالایی داره) و زیاد روش مانور داده نمیشه. اما اگه مصمم به انجامش هستید، این ویدئو توی یوتیوب میتونه کمک کنه:

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

راه ایمن تر برای اجازه دادن به کاربران چند وردپرس، برای ورود با حساب کاربری واحد و یا آپدیت حساب ها در هر زیرمجموعه، تبدیل وردپرس به وردپرس شبکه هست چون تمامی زیرمجموعه ها فقط به یک دیتابیس متصل میشن و نیازی به اتصال به چند دیتابیس جداگانه نیست. اتصال به دیتابیس های دیگه هم مشکل امنیتی بوجود میاره و هم مصرف CPU سرور رو بالا میبره و با هر بار آپدیت مصرف سی پی یو به 100 میرسه!

پیشنهاد می کنم از همون وردپرس شبکه استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Masih گفته است :

پیشنهاد می کنم از همون وردپرس شبکه استفاده کنید.

خیلی خیلی ممنونم از اینکه توجه به امنیت هم داشتید! 

فقط این مشکل تو وردپرس شبکه هم هم همچین حل شده نیست اخه 

چون در وردپرس شبکه هم کاربران بین سایت ها جدا هستن. 
اینو چطور میتونم حل کنم؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rasssa گفته است :

چون در وردپرس شبکه هم کاربران بین سایت ها جدا هستن. 

برای حل این مورد افزونه  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  رو نصب کنید.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Masih گفته است :

برای حل این مورد افزونه  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  رو نصب کنید.

داداش تو جدا یجوری آچار فرانسه نابغه ای دمت گرم!! 

فقط یک سوال

الان این افزونه دیدم وقتی ثبت نام میکنه تو سایت اصلی تو اونیکی اش هم میکنه اینکارو اما مثلا سوالم اینجاست اگه تو سایت اصلی یکی رو ارتقا نقش بدم تو اونیکی سایت هم ارتقا میده این افزونه ؟

اگه نمیده راهی هست مثلا هر روز کاربران رو ی کرونی چیزی باشه که بکاپ بگیره ایمپورت کنه تو اونیکی سایته ؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، rasssa گفته است :

الان این افزونه دیدم وقتی ثبت نام میکنه تو سایت اصلی تو اونیکی اش هم میکنه اینکارو اما مثلا سوالم اینجاست اگه تو سایت اصلی یکی رو ارتقا نقش بدم تو اونیکی سایت هم ارتقا میده این افزونه ؟

شخصا اینو تست نکردم ولی با توجه به نوع عملکرد افزونه، باید نقش کاربری هم آپدیت بشه. چون این افزونه جدول دیتابیس کاربران رو کپی نمی کنه بلکه زیرمجموعه ها رو مجبور به استفاده از یک جدول دیتابیس واحد می کنه. پس هر تغییری داخل اطلاعات حساب کاربری داده بشه برای زیرمجموعه ها هم باید آپدیت بشه.

اما اگه نشد تنها کاری که میشه کرد بازنویسی افزونه و اضافه کردن توابع جهت انجام فعالیت های دلخواه هست.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...