رفتن به مطلب

ریدایرکت دسته جمعی برگه ها

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. 

ببخشید من میخوام یک تغیرات اساسی تو سایتم بدم. اولش میخوام نام دسته بندی های پیشفرض وردپرس رو عوض کنم و یچی دیگه بزارم. 

سوال اول : یک کدی میخوام که همه مطالب فعلی که لینکشون با نام دسته بندی پیشرفض وردپرس بالا میاد، ریدایرکت 301 بشه به نام دسته بندی جدید. ( توکد بنویسید کجا چیو بزارم )

مورد بعدی اینه که من یک عده از برگه های بی ربط با سایت داشتم اونارو حذف و ریدایرکت به صفحه اصلی کردم 

سوال دوم : این کار مشکلی بوجود میاره ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

برای مورد اول، زمانی که آدرس یک مطلب یا برگه یا دسته بندی تغییر می کنه، این تغییر پسوند آدرس داخل دیتابیس ثبت میشه و از این اطلاعات برای ریدایرکت کردن کاربر به آدرس جدید استفاده می کنه. حالا به هر دلیلی اگه توسط افزونه های کش یا بهینه سازی، این موارد پاک بشه، می تونید از افزونه  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  استفاده کنید و صفحات دلخواه رو به لینک های جدید ریدایرکت کنید.

سوال دوم شما، ریدایرکت کردن همه صفحات حذف شده و خطاهای 404 کار اشتباهی است. چون اگر این صفحات قبلا توسط گوگل ایندکس شده باشند، این ریدایرکت ها بعنوان Soft 404 شناخته میشن که حتی از خوده 404 هم بدتر هست برای سئو. اگر یک صفحه قبلا داخل گوگل ایندکس شده، برای حذف کردن اصولی، اول باید کلا صفحه رو از سایت حذف کنید، بعد مطمئن بشید که لینک اون صفحه در داخل سایتتون (به صورت دستی در جایی لینک نداده باشید به اون صفحه) و همچنین نقشه سایت (Sitemap) وجود نداشته باشه. بعضی از افزونه های ساخت نقشه سایت بطور خودکار بروز رسانی نمیشن و باید بطور دستی بروزرسانی کنید محتویاتش رو.

در نهایت داخل گوگل کنسول در قسمت URL Inspection آدرس اون صفحه رو وارد کنید، اگر قبلا بطور کامل ایندکس شده، در قسمت Removal لینک صفحه رو وارد کنید تا از نتایج جستجو و ایندکس ها حذف بشه.

لینک به دیدگاه

خیلی مممونم از راهنمایی شما 

فقط یک سوال دیگه. وقتی در قسمت removal کلیر کش (Clear chac) میزنیم، آیا کل سایت از دیتابیس گوگل حذف میشه ؟ 

اینو برای این میپرسم که من میخوام کل سایتم از گوگل حذف بشه و مجدد از اول ایندکس بشه (چون اشتباهات زیاده ) و نمیخوام هی ریدایرکت 301 استفاده کنم برای فرار از 404 و محتوا تکراری 

آیا کلیر کش همینکاری که گفتم رو میکنه ؟ اگه نه راهش چیه همچین راهی هست ؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

خیلی مممونم از راهنمایی شما 

فقط یک سوال دیگه. وقتی در قسمت removal کلیر کش (Clear chac) میزنیم، آیا کل سایت از دیتابیس گوگل حذف میشه ؟ 

اینو برای این میپرسم که من میخوام کل سایتم از گوگل حذف بشه و مجدد از اول ایندکس بشه (چون اشتباهات زیاده ) و نمیخوام هی ریدایرکت 301 استفاده کنم برای فرار از 404 و محتوا تکراری 

آیا کلیر کش همینکاری که گفتم رو میکنه ؟ اگه نه راهش چیه همچین راهی هست ؟

علاوه بر اون اگه کلا سایت رو بغیر برگه اصلی کامل پاک کنیم و بعد آدرس صفحات رو تغییر بدیم، حین ایندکس مجدد به مشکل محتوا تکراری نمیخوریم ؟

لینک به دیدگاه

راهی برای حذف کل سایت بصورت یکباره وجود نداره. راه هایی هم که هستند برای سئو خطرناک هستند و ممکنه درآینده گوگل مایل به ایندکس مجدد صفحاتتون نباشه.

برای حذف دسته جمعی، اول چک کنید که کدوم قسمت از سایتتون خطای 404 دریافت کردید. مثلا ممکنه تعداد زیادی از محصولات شما که یک پسوند خاص توی آدرسشون دارند، مشکل داشته باشند، در این صورت میشه از گوگل درخواست کرد که تمامی محصولات رو از کش پاک کنه و مجددا ایندکس کنه. توی این تصویر، من آدرس 20script.ir/file رو وارد کردم. اون گزینه prefix رو هم باید انتخاب کنید. با این کار تمامی صفحاتی که زیرمجموعه 20script.ir/file هستند از کش گوگل پاک میشن و در آینده مجددا ایندکس میشن. با اینکار مثلا 20script.ir/file/test و 20script.ir/file/test2 و ... بعد از عبارت file داخل سایتتون از گوگل حذف میشن.

Screenshot_2.jpg.930e4b42c428c398c1fe435cb2afeae6.jpg

در 16 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

و اینکه مشکل ارسال نشدن ایمیل پاسخ ها هم حل شده گفتم اینم بگم 

تشکر از شما ❤️

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

علاوه بر اون اگه کلا سایت رو بغیر برگه اصلی کامل پاک کنیم و بعد آدرس صفحات رو تغییر بدیم، حین ایندکس مجدد به مشکل محتوا تکراری نمیخوریم ؟

خیر مشکلی نداره.

نقشه سایت رو هم باید آپدیت کنید. گوگل بیشتر به صفحاتی که داخل سایت مپ ثبت شده باشند توجه میکنه. توی سایت مپ هم دقت کنید که صفحه اصلی سایتتون Daily و Periority اون 1 باشه

لینک به دیدگاه

ببینید من یکم گیج شدم الان

من میخوام هم ساختار پیوند یکتا کل سایت رو عوض کنم ( که با اینکار کل صفحات 404 میشن ) هم نام دسته بندی پیشفرض وردپرس رو عوض کنم ( کل صفحات دسته بندی قبلی ایندکس شده 404 میشن ) 

الان من 3 راه دارم کدوم درسته ؟

1- استفاده از بخش ریموال کنسول و گزینه حذف کل سایت 
2- استفاده از گزینه کلیر کش کل دامنه
3- ریدایرکت تک تک صفحات قبلی به صفحات جدید از نوع 301 ( زیاد تمایل ندارم بهش!)

کدوم بهترینه ؟

لینک به دیدگاه

2- استفاده از گزینه کلیر کش کل دامنه

طبق پاسخ قبلی و تصویری که دادم باید کل مطالب رو به اون روش درخواست حذف بدید و بعد از ارسال درخواست کامل برای همه صفحات، اقدام به تغییر ساختار لینک سایت کنید و نقشه سایت رو هم آپدیت کنید.

نیازی به ریدایرکت هم نیست

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Masih گفته است :

طبق پاسخ قبلی و تصویری که دادم باید کل مطالب رو به اون روش درخواست حذف بدید و بعد از ارسال درخواست کامل برای همه صفحات، اقدام به تغییر ساختار لینک سایت کنید و نقشه سایت رو هم آپدیت کنید.

نیازی به ریدایرکت هم نیست

خیلیی ممنونم از راهنمایی شما 

من به شما اطمینان دارم ولی چون این یک مبحث خیلی مهمی هست میپرسم؛ شما مطمئن هستید از اینکه با کلیر کش زدن دیگه نیازی به ریدایرکت نیست ؟ محتوا تکراری اینا حساب نمیشه ؟ 

لینک به دیدگاه

آقا مسیح من برای محکم کاری یک افزونه عالیی پیدا کردم که وقتی پیوند یکتا عوض میشه همه پیوند های شکسته قبلی 404 رو ریدایرکت 301 میکنه به پیوند یکتا با ساختار جدید!!! بدون نیاز به هیچ کلیک و ... ای کارشو انجام میده و فقط نصب میکنید و عوض میکنید و هیچ 404 ای نمیگیرید!! 

من هم اینکار رو کردم و همم کلیر کش میزنم

اینم لینک افزونه  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...