رفتن به مطلب

استایل دهی به برگه وردپرس در زبان های مختلف

برو به راه حل توسط Masih حل شده,

پست های پیشنهاد شده

سلام و وقت بخیر به همگی

جست و جوی زیادی در مورد چند زبانه کردن سایت کردم و همونطور که در موضوعات قبل به کاربران گفته شده بود WPML CMS بهترین افزونه برای ترجمه وردپرس و ووکامرس بود. به راحتی برای هر برگه و تایپ پست و .. با این افزونه میشه ترجمه دلخواه رو وارد کرد. دو سوالی که جوابشو نتونستم پیدا کنم

1- بر فرض مثال یک برگه رو به انگلیسی ترجمه کردیم. چه باید کرد که در صفحه ترجمه شده وقتی روی لینک (مثلا تماس با ما) کلیک کرده میشه , اتوماتیک به صفحه تماس با ما نسخه ی انگلیسی انتقال داده بشه ؟ یعنی طوری باشه که وقتی یکی نسخه ی انگلیسی برگه رو  انتخاب  میکنه , دیگه نیازی نباشه برای هرصفحه دوباره روی ترجمه به انگلیسی کلیک کنه.

2- بر فرض مثال من یک برگه با المنتور ساختم ; چطور میشه برای هر ترجمه ای که با WPML در هر برگه ایجاد کرد , استایل مربوط به اون زبان رو عوض کنم؟ (مثلا یک برگه به زبان انگلیسی ترجمه کردم اما میخوام بعضی موارد در برگه رو طوری تغییر بدم که اون تغییرات تنها برای مشاهده کننده های نسخه ی انگلیسی قابل مشاهده باشه )  اگر برای اینکار نیاز به افزونه مکملی هم بود ممنون میشم راهنماییم کنید مثل همیشه

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته پیش...
  • راه حل
در در ۱۴۰۰/۴/۱۶ در 22:07، mahdi6 گفته است :

1- بر فرض مثال یک برگه رو به انگلیسی ترجمه کردیم. چه باید کرد که در صفحه ترجمه شده وقتی روی لینک (مثلا تماس با ما) کلیک کرده میشه , اتوماتیک به صفحه تماس با ما نسخه ی انگلیسی انتقال داده بشه ؟ یعنی طوری باشه که وقتی یکی نسخه ی انگلیسی برگه رو  انتخاب  میکنه , دیگه نیازی نباشه برای هرصفحه دوباره روی ترجمه به انگلیسی کلیک کنه.

درود؛

زمانی که برای اون صفحه تماس با ما، ترجمه انجام داده باشید، لینک ها هم بصورت خودکار به نسخه ترجمه شده مناسب با همون زبان فعلی کاربر پیشنهاد میشن. شما باید تمامی صفحات و لینک هاتون رو ترجمه کرده باشید. توی تنظیمات افزونه هم قشنگ بگردید و تک تک گزینه ها رو بررسی کنید. قابلیت های خیلی زیادی داره این افزونه که بعضی هاشون رو حتی شاید ندونید اما خیلی به کارتون بیاد!

در در ۱۴۰۰/۴/۱۶ در 22:07، mahdi6 گفته است :

2- بر فرض مثال من یک برگه با المنتور ساختم ; چطور میشه برای هر ترجمه ای که با WPML در هر برگه ایجاد کرد , استایل مربوط به اون زبان رو عوض کنم؟ (مثلا یک برگه به زبان انگلیسی ترجمه کردم اما میخوام بعضی موارد در برگه رو طوری تغییر بدم که اون تغییرات تنها برای مشاهده کننده های نسخه ی انگلیسی قابل مشاهده باشه )  اگر برای اینکار نیاز به افزونه مکملی هم بود ممنون میشم راهنماییم کنید مثل همیشه

برای استایل دادن صفحاتی که توسط wpml ترجمه شدن، خیلی راحت میشه اینکارو انجام داد. نیاز به هیچ کار اضافه ای هم نداره. اگه از صفحات زبان های مختلف، مثلا فارسی یا انگلیسی سایتتون سورس بگیرید، توی تگ html یه خاصیت هست مثلا به صورت lang="en_US' این خاصیت توی هر زبانی تغییر میکنه. مثلا در زبان فرانسه به fr_FR تغییر میکنه و برای هر زبان دیگه یه کد مخصوص.

خب حالا ما میاییم دستورات استایل خودمون رو مخصوص یک زبان می نویسیم! یعنی با همین خاصیت، دستورات استایل رو مختص به صفحاتی می کنیم که همون خاصیت و کد زبان رو دارند.

برای استایل دهی بر اساس این خاصیت، به این صورت عمل کنید:

html[lang="en-US"] .20script {text-align: left}

زمانی که کد بالا رو توی یه فایل استایل قرار بدید، صفحاتی که به زبان انگلیسی هستند و کد زبانش en-US هست، اون بخشی که کلس 20script داره متن های چپ چین میشه!

مهم همون بخش html[lang="en-US"] هست. حالا اگه زبان عربی رو مثلا میخواهید استایل یه عنصرش متفاوت باشه باید به اینصورت وارد کنید:

html[lang="ar-UA"] .talkina {direction: rtl}

قبل از هر دستور استایل باید مشخص کنید که مربوط به کدوم زبان میخواهید اعمال بشه. به همین راحتی 😅

• Like 1
  • Thanks 1
لینک به دیدگاه

ایوالله پسر  بالاخره جوابش رو گرفتم ✌️

روی سیستم وردپرس دیدیم که اگر وردپرس نسخه ی انگلیسی نصب باشه , پوسته هم (در صورت اورجینال بودن) به صورت اتوماتیک چپ چین و در وردپرس فارسی راستچین میشه. اگر صفحه ای به زبان انگلیسی با همین افزونه شده باشه و از طریق تنظیماتش , میشه اون صفحه را در شرایط خاصی که خودمون از تنظیماتش تعیین می کنیم , در زبان هایی مانند انگلیسی , محتوای صفحه رو چپ چین نشون بده درسته؟ قصد امتحان کردنش رو  دارم اما جلوتر میپرسم که اگر تنطیماتی در این مورد نداشت دنبالش توی افزونه نگردم

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، mahdi6 گفته است :

در زبان هایی مانند انگلیسی , محتوای صفحه رو چپ چین نشون بده

بله مثل همین کدی که دادم، باید برای المنت های عمومی استفاده کنی. مثلا برای چپ چین کردن کل سایت در زبان انگلیسی باید این کد رو بزاری توی فایل استایل:

html[lang="en-US"], html[lang="en-US"] body, html[lang="en-US"] head, 
html[lang="en-US"] div, html[lang="en-US"] p, html[lang="en-US"] * {direcrion: ltr !important}

این کد بالا توی زبان انگلیسی همه چی رو چپ چین میکننه، حتی اگه وردپرس و پیشخوان فارسی و راستچین باشه

• Thanks 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...