رفتن به مطلب

حذف و یا بهینه سازی admin-ajax.php

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. ببخشید من سایتی رو دارم بهینه سازی میکنم فایل admin-ajax.php اش خیلی زمان تلف میکنه تا لود بشه.

میخواستم بدونم:

1- میشه با افزونه ها این رو غیرفعال کرد از صفحه. با اینکار مشکلاتی بوجود میاد ؟
2- چه راهی برا بهینه سازی این هست ( 2 ثانیه زمان میگیره )

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

فایل admin-ajax یک فایل سیستمی و حیاتی وردپرس هست! این فایل برای کل سایت استفاده میشه و دستورات آجاکس و عملکردهای پس زمینه سایتتون رو مدیریت میکنه. این ویژگی در پیشخوان کاملا نیاز هست و عدم اجرای این فایل در پیشخوان مشکلات زیادی بوجود میاره.

برای سایت اصلی هم این فایل برای بخش های ورود و خروج و خروجی گرفتن برخی اطلاعات از دیتابیس نیاز هست. نباید این فایل رو حذف کنید، تنها کاری که میشه کرد اینه که یک دستور شرطی بنویسیم و در صورتی که سایتمون موقع لودینگ به این فایل نیاز نداره، کلا اون فایل رو لود نکنه! تنها راهی که میشه یه جورایی این فایل رو کنترل کرد شاید همین باشه.

این کد رو داخل فایل wp-config.php قرار بدید. قبل از خط That's all, Stop editing .... :

if( defined( 'DOING_AJAX' ) && DOING_AJAX ) {
  wp_die( '0', 400 );
}

سرعت اجرای فایل ها هم به سرورتون بستگی داره که بتونه کانکش ها رو زودتر برقرار کنه. هاست قوی تر داشته باشید مشکلی از بابت لود این فایل ها هم نخواهید داشت

• Like 1
  • Thanks 1
لینک به دیدگاه

منظور از حذف کلا حذف نبود که منظورم این بود یک افزونه داریم به اسم Asset CleanUp: Page Speed Booster 

با این میشه بصورت دستی تو صفحه های دلخواه اونو غیرفعال کرد

لینک به دیدگاه

خب این کدی که دادم هم همین کاری که میگید رو میکنه دیگه! یعنی بررسی می کنه توی اون صفحه ای که کاربر در حال مشاهده هست، آیا به فایل admin-ajax.php نیازی هست یا خیر. اگر نیاز بود و کدهایی وجود داشتند که برای کارکردشون به این فایل نیاز داشتند، خب این فایل اجرا میشه. اگر یک صفحه هست که اصلا آجاکسی در اون نیاز به اجرا نیست، خب طبیعتا اجرا نمیشه.

یک دستور شرطی ساده هست اما کابردی. 

مشخصا شما نمی تونید خودتون تشخیص بدید کدوم یکی از صفحاتتون به آجاکس نیاز داره و کدوم یکی نداره. این یه کد ساده می تونه هم جای افزونه سنگین رو بگیره و هم به طور هوشمند بررسی کنه که اصلا نیاز به آجاکس هست یا نه و مطابق همون تشخیص این فایل رو مدیریت کنه.

• Like 2
  • Thanks 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...