رفتن به مطلب

نحوه افزایش امنیت هاست دانلود در مقابل ربات ها

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. سوالی درباره امنیت هاست دانلود در برابر ربات ها ( لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. ) داشتم.

از اونجایی که در هاست دانلود، امکان نصب وردپرس و افزونه های امنیتی مانند ریکپچای گوگل و ... وجود نداره؛ میخواستم بدونم چطور میتوان از حملات DDos به هاست دانلود مراقبت کرد؟

من دامنه اصلی سایتم به CDN وصله و گزینه مبارزه با ربات (Bot Fight Mode) داره. این یه مقدار جلو حملات رو به هاست دانلود میگیره. 

بغیر از این چه راهکار هایی وجود داره ؟ 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

خب خوبی هاست دانلود هم دقیقا همینه که امکان نصب اسکریپت روش وجود نداره! چون در واقع هیچ نوع توابع PHP روی هاست دانلود اجرا نمیشه و فشاری به سی پی یو و رم سرور هاست دانلود نمیاد. فقط i/o و پهنای باند درگیر میشه بخاطر دانلود فایل ها که ربات ها هم دانلود فایل های هاست دانلود براشون هیچ ارزشی نداره! در کل نیازی به نگرانی در این خصوص نیست. هاست دانلود هم عموما پهنای باند بسیار زیادی در هر ماه براتون در نظر میگیرن که حملات دیداس هم نمی تونه تضعیف کنه به اون صورت و همچنین مد نظرتون باشه که اکثر هاست های دانلود خودشون ابزار کنترل دیداس رو دارند به صورت پیش فرض، و اگه یک کاربر سعی کنه تعداد زیادی فایل رو در کمترین زمان دانلود کنه که پهنای باندتون رو مصرف کنه (که البته خیلی کم پیش میاد)، در اینصورت سرورتون به صورت خودکار سرعت دانلود اون کاربر رو موقتا کاهش میده تا سرور بتونه مجددا کنترل اوضاع رو بدست بگیره.

فقط باید توی هاست دانلود، در بخش Indexes قابلیت نمایش دایرکتوری های فایل هاتون رو مسدود کنید. در این صورت هاست دانلودتون ایمن تر هم میشه و دسترسی ربات ها به فایل هاتون به صورت یکجا به حداقل ممکن میرسه.

لینک به دیدگاه

آهان!! ولی هاست دانلود من امکان نصب وردپرس و اسکریبت اش رو باز گذاشته و میتونیم فعال کنیم. اما من نکردم.

پهنا باند هم نامحدوده . پس کار خاصی که فک کنم نیاز نباشه انجام بدم نه ؟ 

لینک به دیدگاه

والا هاست دانلود اصولا نباید امکان نصب اسکریپت داشته باشه چون اصلا دیتابیس بهش نمیدن. حالا اینکه هاستینگ شما چرا چنین تصمیمی گرفته اطلاعی ندارم!

اما هاست دانلود فقط برای میزبانی فایل ها هست و برای استفاده هم باید یک سایت روی یک هاست معمولی یا لینوکس با دیتابیس داشته باشید و توسط FTP به اون هاست دانلود دسترسی پیدا کرد.

اگر اسکریپت نصب نکرده باشید خیر نیازی به کار اضافه نیست مگر همون قابلیت Indexes که گفتم.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، tag گفته است :

ربات هایی مثل گوگل و بینگ و ... به هاست دانلود شما دسترسی نخواهند داشت.

خیلی ممنونم من نگفتم که نمیخوام گوگل دسترسی داشته باشه! اونوقت بدرد نمیخوره ک

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...