رفتن به مطلب

تغییر آدرس هاست دانلود و ریدایرکت به نام دلخواه

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. من بابت تغییر آدرس لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. سوال داشتم.

همونطور که میدونید اکثر سایت ها هاست دانلودشون با "dl" شروع میشه و سایت منم همینطوره. اما من به دلیل اینکه وردپرس ام رو مخفی کردم و الان ربات ها نمیتونن پوشه هام رو پیدا کنن؛ میخواستم آدرس هاست دانلود رو هم عوض کنم. به طوریکه الان لینک هایی که تو سایتم از هاست دانلود قرار دادم، با مشکل مواجه نشن. برای بیان بهتر محل های استفاده از هاست دانلود رو به صورت تکی بگم:

• من از هاست دانلود برای فروش محصولات مجازی در ووکامرس استفاده میکنم 
  • از هاست دانلود برای پخش فیلم ها در سایت استفاده میکنم
  • موزیک ها و مدیا های سایت هم در میزبانی دانلود قرار گرفتن.

میخواستم بدونم الان من الان چطور میتونم آدرس رو تغییر بدم بدون اینکه نیاز باشه به صورت دستی، لینک هایی که با "dl" شروع میشن رو عوض کنم ؟

ویرایش شده توسط rasssa
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

اول اینکه باید بدونید لزوما نیازی نیست حتما سابدامین مورد استفاده برای هاست دانلود DL باشه! یعنی می تونید از هر عنوان و لینکی استفاده کنید. و یا حتی مثل سایت خود من اصلا برای هاست دانلودتون یک دامنه جداگانه بگیرید! لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  که هاست دانلود با همون دامین مجزا به فعالیتش ادامه بده و هیچ مشکلی هم توی ایندکس شدن تصاویر در بخش Google Images نداره.

خب اما مشکل شما، خیلی راحت قابل حل هستش. شما به راحتی آدرس هاست دانلود رو به هر چیزی که می خواهید تغییر بدید بعد کافیه افزونه لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. رو روی وردپرس نصب کنید. این افزونه به شما این قابلیت رو میده که یک جمله یا کلمه خاص رو توی کل دیتابیس سایتتون جستجو کنید و اون کلمه رو با یه کلمه خاص دیگه مورد نظرتون، جایگزین کنید. مثلا می تونید dl.site.ir رو به cdn.site.ir تغییر بدید و کل دیتابیس شما آپدیت بشه. این آپدیت هم شامل همه لینک های سایت چه داخل تنظیمات و چه داخل متن محتوا و ... میشه.

• Like 2
لینک به دیدگاه

این افزونه واقعا میتونه خیلی عالی باشه که مشکل من رو داخل وردپرس، حل میکنه!
 اما میمونه یک قسمتش! من الان ویدیو هام برخی هاشون ایندکس شدن و همراه نتایج جستجو نشون داده میشن (اسکیما ویدیو) میخواستم ویدیو ها قبلی ریدایرکت هم بشن. 

کدی هست که ویدیو هارو ریدایرکت 301 زد یا همه چیز قدیمی رو ریدایرکت زد به جدید ؟

لینک به دیدگاه

اگه قصد ریدایرکت کردن هم دارید، اون سابدامین قبلی رو باید داخل هاستتون مجددا ایجاد کنید و یک فایل htaccess برای اون سابدامین بسازید و دستور ریدایرکت رو داخلش استفاده کنید:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteCond %{REQUEST_URI} !
RewriteRule ^(.*)$ https://dl2.site.ir/$1 [R=301,L]

بجای اون آدرس هم سابدامین جدید رو باید وارد کنید.

یا اینکه وقتی سابدامین رو ساختید خود هاست امکان Redirect manager داره از اونجا می تونید ریدایرکت رو فعال کنید و حتما باید ریدایرکت وایلدکارت از نوع 301 ایجاد کنید.

• Like 2
لینک به دیدگاه

خیییلی ممنونم از راهنمایی شما بزرگوار!🥰 اما یک مسئله در حوزه لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.  در این باره بوجود میاد که در تایپیک جداگانه باید بپرسم چون موضوعش متفاوت هست.

ویرایش شده توسط rasssa
افزودن لینک داخلی انجمن برای سئو
  • Thanks 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...