رفتن به مطلب

ip متناقض هاست با کلودفلر

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. دوستان من یک مشکل بددارم. 

من Ip آدرس هاستم فرض کنید 1.1.1.1 هست ولی اونچیزی که تو کلودفلر تو خلاصه نتایج میندازه کلا یچی دیگس مثللا 2.2.2.2 هست!

جالب اینه DNS ها رو کامل درست وارد کردم و 1.1.1.1 (فرضی) وارد کردم و سایتم کاملا اوکی هست. ولی تو خلاصه نتایج ی آیپی نامعلوم نشون میداد که ترکیبی از اعداد و حروف بود! (ipv6 بود)

من سرور سایتم رو انتقال دادم به ی سرور دیگه قبلا ای پی هاستم دقیقا اونچیزی بود که تو کلود فلر بود بعد انتقال الان DNS هارو هم درست کردم و هاست جدید زدم سایتم کار میکنه اما تو خلاصه نتایج ای پی ام اشتب میافته

منظورم از خلاصه قسمتی هست که حمله ربات اینا رو مینویسه و... اونجا اگه ای پی خودمون رو رو حالت Alow قرار ندیم سایت دچار مشکل میشه. از جزئیات فعالیت میفهمم که اون ایپیه خودم هست چون هرچی انجام دادم اونجا میافته. و با قرار دادن همون ای پی که تو کلودفلره تو لیست Alow ها مشکل 503 هم حل شد و این امتحان درستی اش بود. ینی اگه اشتباه بود و ای پی ربات اینا بود ارور 503 ام حل نمیشد و مطمئنم.

مشکل از کجاست

ویرایش شده توسط rasssa
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

پرسش شما کلا دو قسمت داره انگار و من متوجه نشدم؟!

الان مشکل شما تفاوت داشتن آی پی "سرور" با اون چیزی که کلودفلر نشون میده هست؟

یا اینکه آی پی اینترنت شما با اون چیزی که کلودفلر دریافت می کنه متفاوت هست؟

چون هر کدوم از اینا کلا یه مقاله طولانی دارند. ولی اگر بحث تفاوت آی پی سرور هست که اگه توی تنظیمات کلودفلر آی پی اصلی سرور رو وارد کردید، و الان تفاوت دارند، به این دلیل هست که کلودفلر خودش آی پی متغیری برای هر کاربر ممکنه ارائه کنه چون بخشی از اطلاعات سایتتون از کلودفلر قراره دریافت بشه.

اگر هم تفاوت آی پی خودتون منظورتونه که شاید آی پی ISP شما متغیر و داینامیک هست.

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Masih گفته است :

اگر هم تفاوت آی پی خودتون منظورتونه که شاید آی پی ISP شما متغیر و داینامیک هست.

انگار خیلی سطح اش بالا رفت! 

در کل بهم بگید مشکلی نداره که اونطور باشه ؟ 🥴

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rasssa گفته است :

انگار خیلی سطح اش بالا رفت! 

خیلی وقته اینجوریه. بعضی از ISP ها هم برای امنیت بیشتر کاربرانشون در اینترنت میان برای مخفی کردن لوکیشن اصلی کاربر، آی پی های داینامیک ارائه می کنند. برای مثال همراه اول که من استفاده می کنم برای اومدن توی اینترنت، هر بار ممکنه یه لوکیشن بزنه! مثلا یبار اگه IP Lookup کنم شاید بزنه خراسان، دفعه بعد بزنه تهران! 😆 اما از نظر کشوری تفاوتی نداره و توی محدوده همون کشور آی پی شما داینامیک هست. اینطور نیست که یبار بزنه کانادا یبار بزنه بنگلادش!

در 2 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

در کل بهم بگید مشکلی نداره که اونطور باشه ؟

برای Allow کردن یک آی پی بهتره یک رنج از آی پی ها رو Allow کنید. اگه آی پی شما داینامیک باشه با مشکل رو به رو میشید. مثلا چندین بار با ابزار ip lookup آی پی خودتون رو در یک روز بررسی کنید و تفاوت هاش رو چک کنید. بعضی از ISP ها رنج متغیر بودن آی پی هاشون به این صورت هست:

برای مثال:

1. 192.168.100.1
  2. 192.168.100.20
  3. 192.168.100.250

یعنی فقط اون قسمت آخر آی پی متغیر هست که شما باید دستور مجاز کردن آی پی ها در اون محدوده رو تعیین کنید . یعنی: 192.168.100.*

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Masih گفته است :

اینطور نیست که یبار بزنه کانادا یبار بزنه بنگلادش!

😀😀😀😀😀😀 دقیقا همینطوره مال منم همراه اوله اینترنتم یبار خراسان میافتم ی بار اصفهان! در حالیکه تو ارومیه هستم پس اون از اینه!

در 10 ساعت قبل، Masih گفته است :

یعنی فقط اون قسمت آخر آی پی متغیر هست که شما باید دستور مجاز کردن آی پی ها در اون محدوده رو تعیین کنید . یعنی: 192.168.100

یوقت اگه اینکار بکنم ی رباتی چیزی اونوقت تو اون رنج قرار بگیره دردسر نمیشه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

در حالیکه تو ارومیه هستم پس اون از اینه!

بله دقیقا به همین خاطر هست چون قبلا که آی پی ها لوکیشن دقیق کاربر رو نمایش میداد، از این آی پی ها توی شبکه های اجتماعی خارج از کشور و یا بعضا هکران و افرادی که قصد داشتن موقعیت مکانی شما رو بدست بیارن و به هر نحوی از اون سوء استفاده بکنند، مورد استفاده قرار می گرفت و به نظرم بهترین تصمیم برای ارائه لوکیشن های متغیر رو گرفتند و با این کار امنیت کاربر در اینترنت بیشتر شده در صورتی که پهنای باند و سرعت تغییری نمی کنه و برای کاربر هم هیچ تفاوتی نداره. اما خب هنوز لوکیشن شما برای ISP قابل ردیابی هست که اونم چیز زیاد مهمی نیست.

در 4 دقیقه قبل، rasssa گفته است :

یوقت اگه اینکار بکنم ی رباتی چیزی اونوقت تو اون رنج قرار بگیره دردسر نمیشه ؟ 

خیر ربات های گوگل و کلا خزنده های موتورهای جستجوگر توی لیست مجازهای کلودفلر هستند و با فرض اینکه کشور آمریکا رو با کلودفلر مسدود کنید، ربات های گوگل با آی پی آمریکا همچنان می تونند به سایتتون دسترسی داشته باشند اما دسترسی برای کاربران عادی مسدود میشه. مگر اینکه دقیقا آی پی های ربات ها رو به صورت مستقیم برای مسدود شدن وارد کنید یا یک آی پی خاص رو بلاک کنید که در اون صورت هر کاربر یا رباتی با اون آی پی بخواد به سایتتون دسترسی پیدا کنه جلوش رو میگیره.

قبلا این مشکل توی کلودفلر بود که با مسدود شدن یه رنج آی پی، ربات های گوگل هم مسدود میشدن اما مدتی هست که آپدیتی دادن و ربات های جستجوگر رو از این قابلیت استثنا کرده و باعث تاثیر منفی در ایندکس سایتتون نداره.

• Like 2
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...