رفتن به مطلب

مشکل صفحات 404 با حروف چینی

negar777

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

صفحات 404 سایت من تو گوگل سرچ کنسول خیلی زیاد شد وقتی بررسی کردم دیدم بینشون لینکهای ناشناس با حروف چینی و زبانهای دیگه هست. بعضی ها هم کلمات بیتکون و اتریوم و اسامی رمز ارزها رو داشتن. از طرف دیگه توی هاست فایل هایی اضافه شده که برام ناشناسه. 
راهی برای پاکسازی سایت و هاست وجود داره؟ دقیق نمیدونم چه اتفاقی داره تو سایت میفته. ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

کارهایی که می تونید بکنید اینه که:

1. اول سایت مپ و سورس سایتتون رو بررسی کنید که آیا چنین لینک هایی داخل سایت مپ وجود دارند؟ یا در phpmyadmin با ابزار search بررسی کنید که این کلمات و لینک ها در دیتابیس شما هستند یا خیر. برای اطمینان بیشتر از اینکه این لینک ها توسط ربات یا افزونه ها ساخته شدن، می تونید یه فول بک آپ از سایتتون بگیرید و با برنامه NotePad++ توی کل بک آپ دنبال این لینک ها و کلماتی که استفاده شده بگردید. اگر چیزی پیدا نکردید که مشکل از اینجا نیست.
  2. اگر سایتتون وردپرس هست، کاربران سایتتون رو بررسی کنید و کاربران ربات و اسپم رو حذف کنید. و اگر نیاز به عضویت نداره سایتتون، کلا امکان عضویت رو از قسمت تنظیمات غیرفعال کنید.
  3. لینک هایی گفتید رو چک کنید، اگه توی رنج خاصی هستند، مثلا یک پسوند خاص دارند، احتمالا توی سایت های اسپم این لینک ها برای سایتتون ساخته شده و گوگل اون صفحاتی که میگید خطای 404 گرفته رو از اون سایت ها ایندکس کرده و خب زمانی که از سایت های دیگه وارد سایتتون بشه و اگه صفحه وجود نداشته باشه، یه خطای 404 صادر می کنه براتون.

برای حل کلی مشکل، شما می تونید بعد از اینکه مطمئن شدید توی سایت مپ و خود سایتتون چنین لینک هایی ثبت نشدن (چه توی فروم، چه توی کامنت ها، چه پینگ بک ها و...)، باید توسط فایل robots.txt این رنج لینک ها رو Disallow کنید. بعد از آپدیت فایل robots.txt این آپدیت رو به گوگل هم بدید.

در نهایت در صفحه خطاهای 404 در گوگل کنسول سایتتون، روی Start Validate Fix برای خطاها کلیک کنید. یه مدت زمان میبره اما توی این مدت گوگل میاد این لینک ها رو با Disallow های سایتتون تطبیق میده و اونها رو از دیتابیس خودش حذف می کنه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Masih گفته است :

درود؛

1. اول سایت مپ و سورس سایتتون رو بررسی کنید که آیا چنین لینک هایی داخل سایت مپ وجود دارند؟ یا در phpmyadmin با ابزار search بررسی کنید که این کلمات و لینک ها در دیتابیس شما هستند یا خیر. برای اطمینان بیشتر از اینکه این لینک ها توسط ربات یا افزونه ها ساخته شدن، می تونید یه فول بک آپ از سایتتون بگیرید و با برنامه NotePad++ توی کل بک آپ دنبال این لینک ها و کلماتی که استفاده شده بگردید. اگر چیزی پیدا نکردید که مشکل از اینجا نیست.
  2. اگر سایتتون وردپرس هست، کاربران سایتتون رو بررسی کنید و کاربران ربات و اسپم رو حذف کنید. و اگر نیاز به عضویت نداره سایتتون، کلا امکان عضویت رو از قسمت تنظیمات غیرفعال کنید.
  3. لینک هایی گفتید رو چک کنید، اگه توی رنج خاصی هستند، مثلا یک پسوند خاص دارند، احتمالا توی سایت های اسپم این لینک ها برای سایتتون ساخته شده و گوگل اون صفحاتی که میگید خطای 404 گرفته رو از اون سایت ها ایندکس کرده و خب زمانی که از سایت های دیگه وارد سایتتون بشه و اگه صفحه وجود نداشته باشه، یه خطای 404 صادر می کنه براتون.

برای حل کلی مشکل، شما می تونید بعد از اینکه مطمئن شدید توی سایت مپ و خود سایتتون چنین لینک هایی ثبت نشدن (چه توی فروم، چه توی کامنت ها، چه پینگ بک ها و...)، باید توسط فایل robots.txt این رنج لینک ها رو Disallow کنید. بعد از آپدیت فایل robots.txt این آپدیت رو به گوگل هم بدید.

در نهایت در صفحه خطاهای 404 در گوگل کنسول سایتتون، روی Start Validate Fix برای خطاها کلیک کنید. یه مدت زمان میبره اما توی این مدت گوگل میاد این لینک ها رو با Disallow های سایتتون تطبیق میده و اونها رو از دیتابیس خودش حذف می کنه.

مرسی.
همون مورد اول، کلمات توی مپ نبود اما تو دیتابیس هستن. بک آپ گرفتم تو  NotePad++ چک کردم. 
چندتا از لینک ها رو هم چک کردم تو دیتابیس نبودن اما همونطور که گفتم کلمات بیتکوین و بیت یارد و بیت مکس و اتریوم و .... که توی لینک ها تکرار شده بین کدها هستن. در قالب خط های طولانی. 

حتی بک آپ 6_7 ماه پیش رو هم چک کردم از اون موقع بودن.

البته تو سایت هم کاربر اسپم و ربات عضو میشن که هر چند روز حذفشون میکنم.

برای کاربرهای اسپم یه فکری میکنم اما برای پاکسازی دیتابیس راهی هست؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Masih گفته است :

درود؛

این رو هم بگم که توی هاست فایل هایی اضافه شده که برای خودم ناشناسه. مثل:

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .jbm

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .pki

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .softaculous
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، negar777 گفته است :

مرسی.
همون مورد اول، کلمات توی مپ نبود اما تو دیتابیس هستن. بک آپ گرفتم تو  NotePad++ چک کردم. 
چندتا از لینک ها رو هم چک کردم تو دیتابیس نبودن اما همونطور که گفتم کلمات بیتکوین و بیت یارد و بیت مکس و اتریوم و .... که توی لینک ها تکرار شده بین کدها هستن. در قالب خط های طولانی. 

حتی بک آپ 6_7 ماه پیش رو هم چک کردم از اون موقع بودن.

البته تو سایت هم کاربر اسپم و ربات عضو میشن که هر چند روز حذفشون میکنم.

برای کاربرهای اسپم یه فکری میکنم اما برای پاکسازی دیتابیس راهی هست؟

یکی از افزونه ها یا قالبتون آلوده به بدافزار هستش متاسفانه. و باید هرچه زودتر انالیز و اسکن و مشکل رفع بشه. اون کدهایی هم که گفتی ببینید توی کدوم افزونه یا قالبه بعد یه نسخه دیگه از اون افزونه رو از یجای معتبر دانلود کنید و مقایسه کنید همون کدها وجود داره یا خیر. اگه مبود از اون نسخه تضتفه کنید و فایل های مشکوک رو حذف کنید

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، negar777 گفته است :

این رو هم بگم که توی هاست فایل هایی اضافه شده که برای خودم ناشناسه. مثل:

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .jbm

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .pki

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. .softaculous

طبق پاسخ قبلم، افزونه سالم رو جایگزین و این فایل ها رو حذف کنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Masih گفته است :

طبق پاسخ قبلم، افزونه سالم رو جایگزین و این فایل ها رو حذف کنید

ممنون
از قالب مطمئنم. به احتمال زیاد از افزونه است. مرسی از توضیحتون.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...