رفتن به مطلب

تغییر آدرس ساب دامنه

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اسم ساب دامنه رو چطور میشه تغییر داد بدون مشکل سئو و... 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود؛

اگه سابدامین ایندکس نشده قبلا که خیلی عادی و بدون هیچ کار اضافه ای فقط نام سابدامین رو از بخش Subdomains پنل هاستتون تغییر بدید.

اما اگه قبلا ایندکس شده، وایلدکارت رو روی هاستتون فعال کنید و از کد ریدایرکت 301 (دائمی) استفاده کنید که گوگل بدونه مسیر ایندکس های قبلی هم تغییر کرده. و این کد رو در فایل htaccess که در داخل پوشه مربوط به اون سابدامین هست استفاده کنید: (اگر نبود یک فایل به نام .htaccess داخل پوشه روت سابدامین بسازید)

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ https://example.net/$1 [L,R=301,NC]

توی کد بالا، دوتا آدرس اول که .com هست آدرس سابدامین قبلی رو وارد کنید و اون آدرس .net رو به سابدامین جدید تغییر بدید.

یا از راه هایی که خودتون می خواهید برای ریدایرکت استفاده کنید فقط از نوع 301 یعنی دائمی باشه نه موقت. و بهتر هم هست وایلدکارت فعال باشه. یعنی زمانی که وارد یه صفحه توی سابدامین قبلی بشید، به همون مطلب اما توی سابدامین جدید ریدایرکت بشید. اینکار از نظر گوگل و سئو هم خیلی مفید هست.

• Like 1
لینک به دیدگاه

اول کدوم کار رو میکنم ؟ اول ریدایرکت فعال میکنم بعد ادرس عوض میکنم ؟ ینی اول تو ریداریکت ادرس های جدید رو میزنم بعد آدرس عوض میکنم ؟ 

این کار خودمم لازممه قبلا دستی انجام داده بودمش اما این رو اگه میشه یکم بهتر توضیح بدید چطور میشه ک صفحه هارو شناسایی میکنه مشابه رو باید دستی بزنم براش یا خودش میفهمه که کدوم صفحه هست ؟ 

لینک به دیدگاه

خیر ببینید:

1. اول یک سابدامین جدید با عبارت و کلمات دلخواهتون از قسمت Subdomains پنل هاست ایجاد می کنید. کاری به سابدامین قبلی نداشته باشید فعلا.
  2. اگه اسکریپت وردپرس دارید، داخل پیشخوان > تنظیمات عمومی، هر دو آدرس سابدامین رو به سابدامین جدید تغییر بدید. اگه اسکریپت دیگه ای هم دارید که آدرس سابدامین ممکنه داخلش باشه باید تغییر کنه. برای تغییر ادرس ها در دیتابیس، وارد phpMyAdmin بشید، در قسمت Search & Replace اون، دامین قبلی رو جستجو کنید. هر سابدامین قبلی رو که پیدا کردید به دستی تغییرش بدید.
  3. کلیه محتوای پوشه مربوط به سابدامین قبلی رو Move کنید به پوشه سابدامین جدید. 
  4. سابدامین جدید رو چک کنید که به خوبی سایت رو نمایش میده یا نه. اگه آدرس ها رو از دیتابیس تغییر داده باشید نباید توی این مرحله مشکلی داشته باشید.
  5. پوشه ساب دامین قبلی رو از فایل منیجر باز کنید و یک فایل htaccess بسازید داخلش و دستوراتی که توی پاسخ قبلی دادم رو داخل این فایل قرار بدید. انتقال شما کامل شد

البته اگه از طریق بخش Redirects پنل هاست راحت ترید برای ریدایرکت کردن، می تونید از اونجا اقدام کنید.

• Like 1
  • Thanks 1
لینک به دیدگاه

اگه نیاز به آموزش بیشتر در خصوص کدهای ریدایرکت داشتید از این لینک مطالعه کنید:  لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

• Like 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...