رفتن به مطلب

پیوند طولانی در هنگام استفاده از برگه والد و فرزند (از نظر سئو)

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید. ببخشید گاهی وقتا پیش میاد به دلیل استفاده از برگه والد و فرزند؛ پیوند ها طولانی میشن. به خصوص وقتی مثلا یک اصلی دارید و یک محتوای زیر اون محتوا و یک محتوا زیرِ زیر محتوا! در این شرایط لینک ها هرکار کنم طولانی میشن. طولانی بودن پیوند میدونم برای سئو خوب نیست.

سوالی که دارم اینه:

تاثیر طولانی بودن پیوند در سئو بدون در نظر گرفتن (محتواو…) چقدر است؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

از نظر موتورجستجوی گوگل، ساختار لینک یک صفحه تاثیر خیلی کمی روی نتایج جستجو و یا دیده شدن سایت داره اما توی بعضی موارد که یک محتوا ممکنه توسط چندین سایت قرار گرفته باشه، وجود کلمه کلیدی که کاربر جستجو کرده داخل لینک صفحه شما، می تونه قدرت کلیک اون صفحه از سایتتون رو افزایش بده.

برای مثال برای گوگل این دو تا لینک هیچ تفاوتی ندارند:

https://talkina.ir/post/1215/سلام-این-یک-عنوان-تست-می-باشد-که-در-سایت-منتشر-شده

https://talkina.ir/post/1215/

اما تصور کنید که مطلبی که منتشر کردید با چندین سایت تقریبا مشابه هستند. زمانی که کاربر یکی از اون کلمات رو جستجو کرده باشه و سایت شما و چندین سایت دیگه توی صفحه اول باشند، گوگل اون سایتی رو پیشنهاد میکنه که اون کلمه کلیدی جستجو، داخل لینک اصلی مطلب هم باشه.

اطلاعات بیشتر رو اینجا بخونید: لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه

آهان! این مورد در از نظر عنوان طولانی چطور ؟ میزان تاثیر عنوان در سئو چقده ؟

از نظر سئو کدوم یکی بهتر هست :

• عنوان بیشتر از حد مجاز اما با بیان دقیق تر
  • عنوان کوتاه و استاندارد اما به صورت خلاصه

آقای مسیح یک پیام به خود شما فرستادم نمیدونم اومد یا نه اونم اگه لطف کنید جواب بدید 

لینک به دیدگاه

برای عنوان، این بخش مهمتر هست برای گوگل. در واقع دو بخشی که گوگل موقع جستجو توی سایتتون لحاظ میکنه، یکی عنوان هست و یکی متای توضیحات صفحه از سایتتون.

عنوان سایتتون هرقدر زیاد هم که باشه، نهایتا 50 الی 60 کاراکتر از اون بیشتر توی گوگل نشون داده نمیشه و معمولا از اواخر عنوان صفحه شما حذف میشه توی نتایج گوگل. پس بهتره اگه میخواهید از نظر سئو بهترین عملکرد رو داشته باشید، سعی کنید عنوان صفحاتتون کمتر از 70 کاراکتر باشه. برای دریافت نتایج بهتر هم سعی کنید عنوان سایتتون در آخر عنوان مطالب باشه.

یعنی به اینصورت:

• این یک عنوان برای مطلب است - بیست اسکریپت
لینک به دیدگاه

آهان! تقریبا تو همه مقالات این رو رعایت کردم. اما من دوره آموزشی دارم که خودش به چند بخش تقسیم میشه. چون از برگه والد فرزند استفاده کردم برای زیر مجموعه های اون، در عنوان های زیر مجموعه های هر بخش، بجای عنوان سایت از عنوان برگه والد استفاده کردم.

به این صورت هست عنوان هاشون

دوره آموزشی - عنوان سایت
بخش 1 - دوره آموزشی

زیر مجموعه بخش 1 - بخش 1

تو این شرایط هم تو ادرس صفحه هم تو عنوان زیر مجموعه، یکم مشکل دارم ک عنوان ام باید 26 تا باشه فقد تا بیشتر از 60 کارکتر نره. اما لینک که واسه خودش جمله ای میشه 😆

لینک به دیدگاه

سعی کنید عنوان ها رو بیشتر کنترل کنید تا آدرس ها. آدرس ها زیاد مهم نیستند ولی خب اگه بتونید کنترل کنید از همه نظر فوق العاده هست. ولی همون که عنوان صفحات رو مدیریت کنید کفایت میکنه.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...