رفتن به مطلب

نحوه جلوگیری از ایندکس کاربران

rasssa

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم ایندکس شدن کاربران سایت رو جلوش بگیرم ک نمیشه. افزونه رنک مث رو دارم ولی جایی برا نو ایندکس کردن کاربران انجمن نداره

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

• Like 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

خوشحالم که تونستید پاسختون رو خودتون پیدا کنید.

ولی برای سایر کاربران که احتمالا میان توی این تاپیک تا پاسخی بگیرن باید عرض کنم که بهترین راه و سریع ترین راه انجام اینکار استفاده از فایل robots.txt هست که می تونید یک مسیری از آدرس های سایت رو Disallow کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من راه بهتری رفتم. تو رنک مث صفحه مورد نظر رو اگه باز کنیم بالا از گزینه های تنظیم صفحه ی نواری میاد تو بالا. اونجا میشه تیک آدرسی نمیخوایم ایندکس بشه رو زد

ویرایش شده توسط rasssa
لینک به دیدگاه

ببخشید من یک مشکل دارم☹️ این تو همه صفحه ها جواب میده اما تو انجمن که میزنم کل انجمن نه فقط صفحه اعضا رو نوایندکس میکنه. بخاطر اینکه شناسایی نمیشه. تو هر جایی این روش کاریردی هست بغیر این.

من میخوام فقط اعضا ایندکس نشن میشه یکم بهتر راهنمایی کنید ؟

لینک به دیدگاه

درود،

همونطور که گفتم، بهترین روش همون فایل robots.txt هست. چون اون تگ noindex رو بعضی وقتا ممکنه به دلیل مشکلات کدنویسی، روی سایر صفحات هم اعمال بشه و روی روند ایندکس صفحاتتون تاثیرگذار باشه.

بر اساس سایت خودتون، برای لغو ایندکس صفحات پروفایل، باید این کد رو استفاده کنید:

User-Agent: *
Disallow: */profile/*

این دستور بالا، هر آدرسی که داخلش عبارت profile باشه رو noindex میکنه برای گوگل. ولی اگه بخواهید فقط پروفایلهای انجمن سایتتون رو noindex کنید، این کد رو استفاده کنید:

User-Agent: *
Disallow: /community/profile/*

• Like 1
لینک به دیدگاه

ببخشید من اون فایل رو تو هاستم ندارم و افزونه سئو رنک مث استفاده میکنم. یه پوشه تو هاستم دارم که اسمش اینه class-robots-txt.php

داخل اون کدوم قسمت باید قرار بدم؟ یکم کد نویسی ام صفره ☹️

ویرایش شده توسط rasssa
لینک به دیدگاه

نه، توی جایی که وردپرس نصب هست، منظور روت سایتتون، یا همون جایی که فایل Wp-config.php هست، توی همون پوشه دقیقا یک فایل جدید به نام robots.txt ایجاد کنید و کد بالارو داخلش قرار بدید.

اگه صفحاتی که داخل این فایل محدود می کنید، قبلا توسط گوگل ایندکس شده باشند، حدود یک هفته طول میکشه تا اونها از نتایج گوگل حذف بشن پس حساس نباشید روی این قضیه

• Like 1
لینک به دیدگاه

اگه اون افزونه ای که میگید در خصوص ایجاد فایل robots.txt هست طبیعتا تداخل ایجاد میشه این وسط. اما نیازی به افزونه نیست، ساخت دستی فایل robots.txt بهترین راه و سریع ترین راهه. چند خط کد نیازی به افزونه نداره. 

اگه از دستورات میترسید که مبادا بخشی از سایتتون رو noindex نکنید، می تونید آدرس هایی که می خواهید noindex بشن رو اینجا بگید تا دستورات robots.txt رو براتون آماده کنم.

• Like 1
لینک به دیدگاه

خییلی مممنون شما هستم ولی آخه افزونه سئو من Rank math PRO هستش نمیتونم حذف کنمش که. اونوقت کل اسکیما ها کل کلمه های کلیدی نقشه ویدیویی سایت و... حذف میشن.

ویرایش شده توسط rasssa
لینک به دیدگاه

همممم آره داره اینم فکر خوبی هست! ولی خوب اونوق برا هر کاری باید مزاحم شما بشم که این نمیشه. 

به پشتیبانی افزونه این مورد رو بگم ببینم چی میگن پشتیانی اش🤔

لینک به دیدگاه

هر سوالی باشه با کمال میل پاسخ میدیم اینجا مشکلی از اون بابت نیست.

ولی یه مساله دیگه، اگه افزونه سئو، دستورات سفارشی برای فایل robots.txt رو هم قبول میکنه، خب همون دستور Disallow که دادم رو داخل اون افزونه معرفی کنید تا noindex بشه!

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...