رفتن به مطلب

با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید


پست های پیشنهاد شده

بسیاری از افراد با تهیه بلیط هواپیما به سفرهای خود می پردازند. دلیل علاقه مندی افراد به این وسیله نقلیه امکانات، سرعت و امنیت است. اما در این بین بسیاری از افراد هنگام بلند شدن هواپیما دچار استرس می شوند. این افراد به نوعی ترس از پرواز دارند. "باید بین ترس و هراس تفاوت قائل شد! در واقع هراس‌ها ترس‌های بی موردی هستند که در نتیجه تداعی عصبی و ذهنی بوجود آمده‌اند مثلا شخصی که از پرواز می ‌ترسد قبلا پرواز برای او با یک حادثه و اتفاق ناخوش آیندی مصادف شده که این امر منجر به وجد آمدن یک نوع تداعی عصبی ذهنی در آن شخص شده لذا هر وقت در مورد پرواز فکر کند یا بخواهد با هواپیما پرواز کند دچار این ترس شدید و بیمورد خواهد شد." ( لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. ) کسانی که این مسئله را درون خود ایجاد می نمایند هیچ لذتی از سفر با این وسیله نقلیه نخواهند برد. اگر شما هم در هنگام سفر با هواپیما استرس دارید یا بستگانتان ترس از پرواز دارند در این مطلب با ما همراه باشید.
مطالعه را فراموش نکنید
راه کارهای مختلفی برای جلوگیری از پرواز وجود دارد، یکی از این راهکارها مطالعه در هنگام برخاستن هواپیما است. استفاده از کتاب، روزنامه و مجله در هنگام پرواز باعث می شود، حواس افراد از مقوله پرواز پرت شود. خواندن کتاب یا هر چیز دیگری تمرکز افراد را بالا برده و تفکر را جایگزین ترس می نماید.
صندلی های جلوی کابینت را انتخاب کنید
از آنجایی که صندلی های جلوی هواپیما سروصداهای کمتری را در بر دارند، در هنگام رزرو بلیط هواپیما صندلی های جلوی هواپیما را انتخاب کنید. آرامش را در این قسمت از هواپیما بیشتر احساس خواهید کرد.
کافئین نخورید
یکی از اشتباهاتی که افراد مختلف دچار آن می شوند، خوردن کافئین قبل از پرواز است. هرگونه کافئین مانند چای و قهوه را از برنامه خود حذف کنید. کافئین سبب افزایش استرس در شما می شود و لذت پرواز را می کاهد.
نفس عمیق بکشید
دنبال راهکاری بی هزینه و کم خرج هستید؟ در هر حالتی نفس عمیق بکشید. رفت و آمد هوا در ریه های و قلب شما ارامش خاصی هدیه می دهد. از کاربردی ترین نکات در کاهش استرس در سفرهای هوایی نفس کشیدن عمیق است.
موسیقی یکی از راهکارهاست
گوش دادن موسیقی را در پرواز از یاد نبرید. موسیقی می تواند شما را از فضای موجود پیش آمده بلند کند و شما را به دنیایی دیگر ببرد. موسیقی فضایی را تداعی می کند که در آن احساسی از ترس نباشد.
هم صحبت پیدا کنید
ما ایرانی ها روابط عمومی بسیار بالایی داریم. اگر همراهی دارید با او به صحبت بپردازید یا با بغل دستی خود شروع به حرف زدن کنید. این کار مانع استرس می شود.
نوشیدن آب
نوشیدن آب هم می تواند کمک بالایی در کاهش استرس شما داشته باشد. این عمل استرس را از شما دور کرده و آرامش را باز می گرداند. علاوه بر خرید بلیط هواپیما برای سفر باید وسایل مورد نیز را با خود به همراه داشته باشید.
مشورت با پزشک در موارد ضروری
ترس شما از پرواز بیش از اندازه است؟ در صورتی که ترس شما بسیار زیاد است، تنها راه مشورت با پزشکی متخصص و حاذق است. این کار باعث می شود تا در صورت استرس زیاد دارویی تجویز شود. راهکارهای بسیار زیاد دیگری وجود دارد تا از استرستان در هنگام پرواز کم شود. کافی است، به مطلب "بدون استرس سوار هواپیما شوید"، مراجعه کنید. در این مطلب علاوه بر راهکارهای ارائه شده، تکنیک های دیگری بیان شده است. یکی از تکنیک های کاهش استرس در این مطلب که مربوط به قبل از پرواز و بعد از خرید بلیط هواپیما است، چک کردن مدارک می باشد. بعد از خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر ارائه کننده بلیط مانند تیک بان حتما مدارک مورد نیاز در پرواز را چک کرده و در جایی امن و در دسترس قرار دهید تا قبل از پرواز دچار استرس نشوید. این کار باعث می شود که تسلط بهتر و حس آرامش بیشتری در سفر داشته باشید.
خرید بلیط هواپیما
اگر علاوه بر نگرانی پرواز نگران خرید بلیط هواپیما هستید ما به شما سایت تیک بان را پیشنهاد می نماییم. تیک بان، علی بابا، مستربلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور به شمار می روند. اگر مایلید تا از طریق تیک بان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما بلیط مورد نظر را تهیه کنید، کافی است، کلمه تیک بان را جستجو نمایید. منبع : لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...