رفتن به مطلب

نکات ضروری در سفر با افراد سالمند


پست های پیشنهاد شده

سفر با افراد سالمند همیشه جذابیت های سفر را چندین برابر می کند، به خصوص اگر این فرد سالمند پدربزرگ یا مادربزرگ انسان باشد. تهیه انواع بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس و در نتیجه سفر با افراد سالمند نکاتی را نیز با خود به همراه دارد. اگر مایلید تا با افراد سالمند به مسافرت بپردازید در این مطلب با ما همراه باشید تا نکات ضروری در سفر با افراد سالمند را فرا بگیرید.

انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای افراد سالمند

انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای افراد سالمند یکی از مهمترین نکاتی است که در سفر با این دسته از افراد باید مورد توجه قرار گیرد. بلیط قطار، بلیط اتوبوس و بلیط هواپیما سه نوع بلیطی است که مسافران می توانند برای سفر انتخاب کنند. اما در این بین کدام بلیط برای افراد سالمند بهتر است در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما برای افراد سالمند در سفرهای طولانی مدت بسیار گزینه مناسبی است. اما هواپیما نمی تواند بهترین گزینه باشد. فشار هوا در آسمان ممکن است افراد سالمند را دچار مشکل کند. از طرف دیگر بردن برخی از قرص ها در سفرهای هوایی ممنوع است. اگر افراد سالمند نیازمند قرص باشد، ممکن است دچار مشکل شود. افراد سالمند معمولا بیماری هایی از قبیل تنفس، قلبی و عروقی دارند. ممکن است برای این افراد در سفرهای هوایی مشکل ایجاد شود. "افراد سالمند قابلیت‌های تجدید قوای محدودی دارند و بیش از دیگر بزرگسالان در معرض بیماری، سندرمها و کسالت هستند."

بلیط قطار

دومین گزینه که می توان آن را برای افراد سالمند در سفر انتخاب نمود، بلیط قطار است. به نظر کارشناسان سایت تیک بان بهترین گزینه برای سفر سالمندان خرید بلیط قطار است. سفر با قطار شرایط راحت تری را برای سالمندان فراهم می کند. داشتن تخت خواب برای استراحت، بوفه، تلویزیون برای تماشای فیلم، دستشویی های فرنگی و ایرانی، رستوران، انواع نوشیدنی های گرم و سرد، وسایل خواب وکیوم شده و بسیاری از امکانات دیگر می تواند سفری شاد و آسان را برای سالمندان رقم بزند. در هنگام رزرو بلیط قطار به تعداد اعضای خانواده و تعداد صندلی های کوپه قطار توجه کنید. هرچه فضای راحتری را برای پدربزرگ و مادربزرگ خود فراهم کنید، سفری شادتر را تجربه خواهند کرد.

بلیط اتوبوس

یکی دیگر از گزینه هایی که می توان در سفر با سالمندان از آن به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد، اتوبوس است. بلیط اتوبوس می تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد، اما نداشتن دستشویی همراه و استراحت در بازه های زمانی بسیار زیاد می تواند برای افراد سالمند دردسر ساز شود. از بین بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس، بهترین گزینه رزرو بلیط قطار برای سفر با افراد سالمند است.

غذاهای فست فودی ممنوع

به هیچ عنوان اگر فرد سالمند مریض است از غذاهای فست فودی در سفر استفاده ننمایید. غذاهای فست فودی معمولا دیر هضم بوده و کالری بالایی را با خود به همراه دارد.

همراه داشتن قرص ها

در سفر با افراد سالمند حتما قرص هایش را به همراه داشته باشید تا در هنگام بروز مریضی به مشکل بر نخورید. همراه نداشتن قرص ها در برخی از مواقع می تواند با به خطر انداختن جان فرد سالمند همراه باشد.

مشکلات حرکتی سالمندان

در نظر گرفتن مشکلات حرکتی سالمندان می تواند یکی دیگر از کارهایی باشد که در هنگام خرید بلیط وسیله نقلیه مورد توجه قرار گیرد. با خرید بلیط قطار می توانید از ویلچر برای افراد کم توان و سالمند استفاده کرد. بودن ویلچر در واگن ها حمل افراد سالمند را برای همراهانش آسان می کند. واکر یا ویلچر با خود به همراه داشته باشید تا در سایر مواقع سفر به مشکل نخورید. همراه داشتن این دو وسیله می تواند در بازدید از اماکن مختلف به درد بخورد.

تعیین بازه زمانی برای استراحت

جوانان معمولا در سفر پر انرژی هستند، اما افراد سالمند به زمانی برای استراحت نیاز دارند. در مسیرهای طولانی حتما وقتی را برای استراحت افراد سالمند در نظر بگیرید.

رزرو طبقات پایین هتل

در هنگام رزرو بهتر است اتاق های طبقات پایین را برای افراد سالمند انتخاب نمایید تا در رفت و آمد اذیت نشوند. اتاق های طبقات پایین در صورت خرابی آسانسور در دسترس تر از اتاق های طبقاتی بالایی خواهند بود.

بیشتر بدانید

اگر مایلید تا با مطالب خواندنی دیگری درباره سفر شوید ما به شما مجله سایت تیک بان را توصیه می کنیم. سایت تیک بان گارانتی پایین ترین قیمت بلیط وسایل نقلیه را با خود به یدک می کشد. کافی است، با رجوع به سایت تیک بان مسیر وسیله مورد نظر و مسیر مورد علاقه را انتخاب نمایید، بعد از گذراندن چند مرحله ساده بلیط مسافرت در دست شماست. برای خرید بلیط هواپیما از سایت تیک بان کافی است کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. با توجه به اپیدمی کرونا ویروس، رعایت پروتکلها و قوانین و مقررات وزارت بهداشت الزامی است. منبع :‌ لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...