رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام 

امروزه سرعت بارگذاری سایت اهمیت بسزایی دارد و هم از نظر گوگل، سئو و هم از نظر کاربران، پس باید حسابی در این نکته دقت کنیم و نذاریم سایت حتی تو هاست های اشتراکی با سرعت کم بالا بیاد و یا چند ثانیه تاخیر بیشتر باعث زدن دکمه back توسط کاربران و مهمتر مشتریان شود 

. تاخیر در بالا امدن سایت یعنی افت رتبه در گوگل، کاهش چشمگیر مشتری، کاهش ترافیک و مشکلات و زیان های زیاد... 

برای همین امروز تصمیم گرفتم با وجود یک سایت تستی که برای تفریح و ایجاد و تست افزونه و قالب ها میکنم یک نقطه مهم براتون ارسال کنم. من بعد مدت ها یک قالب عالی و بسیار جذاب پیدا کردم که اسمش JupiterX هست و از قالب Jupiter تفاوت زیادی دارد و کلی دمو و امکانات فراوان برای شخصی سازی سایت دارد. 

خب بریم سراغ اینکه چگونه من این سایت رو در سایت Gtmetrix که سرعت و بهینه بودن سایت هارو آنالیز میکنه امتیاز 99 درصد A و 94 درصد Yslow (A) رو گرفتم...

34n_screenshot_20200421-092907.jpg

m1l6_screenshot_20200421-092901.jpg

همون طور که میبینید سایت تستی من با بالا ترین امتیاز( چندین بار تست کردم از سرور های مختلف ) رو دریافت کرده و تو صفحه اصلیش هم عکس و افزونه هست و با المنتور ساخته شده و حدودا 23 تا افزونه داره و فونت سایت هم از پلاگین جداگانه بارگذاری میشود. ولی با این همه حال کسب دو امتیار A-A برای یک سایت لذت خاصی دارد. اگر تبلیغ نمیشود( این یک سایت تستی میباشد و تمام نوشته هاش تستی هستند) لینکشو بذارم ببینید

.

برای این کار من از افزونه WP ROCKET استفاده کردم و تنظیمات خاصی که طولانی بود و یک به یک با توجه به خطاهای سایت و مشکلاتی که داشت و برای سایت مناسب بود اعمال کردم. این موقع امتیار سایت از B به A رفت در سایت Gtmetrix. بعدش اتصال به CDN کلادفلر بود و بازم تنظیمات طولانی و همگام با سایت. که کلی وقت گرفت به خصوص جدا از بحث تغییر نیم سرور ها و منتظر تایید آنها شدن خودش جنگ اعصابه. 

خلاصه بعد پلاگین هایی که در سایت های چک کردن افزونه ها باعث افت سرعت یا عدم هماهنگی در سایت و هاست میشد پاک کردم و بعد کل دیتابیس سایت رو بعد از دوسال کاملا بهینه کردم. وقت زیادیدهم گرفت. 

تمام تصاویر سایت با افزونه معروف اینکار بهینه شدند و الان که اینو مینویسم 80 درصد کار بهینه کردن سایت رو انجام دادم و 20 درصدش مونده و مطمئنم اون کارها رو هم بکنم سرعت و بهینه بودن سایت و همچنین اشکالات کوچک سایت تقریبا به صفر می‌رسند و سرعت سایت امتیازی که آخرینه بهش تعلق میگیره! خلاصه اینم جزئی از سئو هست که سایت بدون ایراد و با سرعت راکتی باز بشه و هم پیش گوگل امتیاز سایت بالا بره و هم کاربران با یک که آنی به صفحه ی بعد میرن لذت می‌برند و کلی مزایای دیگر از جمله فروش بیشتر، محبوبیت سایت و...

لطفا نظرات خود را با من فرزاد آرون در میان بذارید و من جمعا 3 ساله وب مسترینگ کار میکنم و هر رقم کاری در این حوزه کردم. نظرات و پیشنهادات خودتون یادتون نره، دوستدار بچه های بیست اسکریپت ❤️

شادو سرحال باشید

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و عرش ادب

در حال حاظر سایتی که آدرس آن را برای تست استفاده کرده اید لود نمی شود

ادرس سایتی که استفاده کرده بودید : instaone با پسوند ir 

باید سایت رو در لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هم تست کرد و کسب نمره ۱۰۰ در آن کمی دشوار می باشد و نباید زیاد به gtmetrix تکیه کرد شما خواهان دریافت نمره بالا از طرف گوگل می باشید پس با سیستم های گوگل سرعت را بسنجید ممکن است . کسب نمره بالا در gtmetrix به عواملی نظیر محل هاست و سرور انتخابی نیز بستگی دارد.

ولی در کل خیلی خوشحال شدم که نمره بالایی در gtmetrix کسب کنید و امیدوارم کسب و کارتان موفق تر از قبل باشد

در حال حاظر آخرین پروژه من با کسب نمره +90 برای موبایل و نمره 100 برای دسکتاپ از page speed google به اتمام رسیده ( البته بدون استفاده از افزونه های wp rocket , super cache )  

عکس موردی که عرض کردم رو پیوست کردم .

پیشروی وبستران ایرانی در این زمینه مقدمه ای برای آینده بهتر سایت های ایرانی میباشد.

با احترام

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mr.khastan@gmail.com گفته است :

سلام و عرش ادب

در حال حاظر سایتی که آدرس آن را برای تست استفاده کرده اید لود نمی شود

ادرس سایتی که استفاده کرده بودید : instaone با پسوند ir 

باید سایت رو در لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. هم تست کرد و کسب نمره ۱۰۰ در آن کمی دشوار می باشد و نباید زیاد به gtmetrix تکیه کرد شما خواهان دریافت نمره بالا از طرف گوگل می باشید پس با سیستم های گوگل سرعت را بسنجید ممکن است . کسب نمره بالا در gtmetrix به عواملی نظیر محل هاست و سرور انتخابی نیز بستگی دارد.

ولی در کل خیلی خوشحال شدم که نمره بالایی در gtmetrix کسب کنید و امیدوارم کسب و کارتان موفق تر از قبل باشد

در حال حاظر آخرین پروژه من با کسب نمره +90 برای موبایل و نمره 100 برای دسکتاپ از page speed google به اتمام رسیده ( البته بدون استفاده از افزونه های wp rocket , super cache )  

عکس موردی که عرض کردم رو پیوست کردم .

پیشروی وبستران ایرانی در این زمینه مقدمه ای برای آینده بهتر سایت های ایرانی میباشد.

با احترام

ممنون

چون سایت در حال انتقال نیم سرورهای کلادفلر می باشد بالا نمیاد البته درگوشی من بالا اومد ولی باید صبرکنیم نیم سرورها ثبت بشوند تا سایت بالا بیاد. من فردا تو چندتا سایت معتبر تست سایت حتما تست میگیرم. کارتون تحسین برانگیز هستش و آرزوی موفقیت روز افزون رو براتون دارم. سپاس

• Like 1
لینک به دیدگاه

زیاد به جی‌تی‌ متریکس متکی نباشین. 

میشه گولش زد.

یه سری نکته میگه که خوبه ولی اجباری نیس

شما دیجیکالا و سایتای تاپ دنیا رو چک کنین با این سایت :))

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، laruz گفته است :

میشه گولش زد.

سلام. من زیاد با این سایت ارورها و سرعت رو تست میکردم ولی بعد از تاپیک از سایت های pingdom و google استفاده میکنم. ممنونم

• Like 1
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، laruz گفته است :

میشه گولش زد.

سلام. وقتی افزونه Wp Rocket نصبه و میرم سایتهای تست سرعت حتی گوگل آمار عجیب غریب نشون میده و حتی سایت gtmetrix نمیتونه آمار رو نشون بده و بعد من افزونه wp total cache رو نصب کانفیگ کردم رفتم با سه سایت تست کردم دیدم امارو نشون میده ولی wp Rocket کجا و این total cache - super cache ها کجا! wp Rocket واقعا سایت رو موشکی میکنه و تعداد درخواستهای http زیاد که برام معضل هست میاره پایین و خلاصه عجیب سرعت میده ولی این یکی ها زیاد نمیتونن سایت رو بالا ببرن سرعتش رو و حتی تعداد درخواست های http. خلاصه موندم الان wp Rocket رو دوباره بزنم یا همین total cache بمونه... لطفا بفرمایید اول کدوم رو بهتره نصب کنم؟ و دوم این که واقعا احتیاج هست از سیستم و سایت Cloudflare.com استفاده کنم و نیم سرور های سایتو به این سایت تغییر بدم یا زیاد مهم نیست و برگردونم به همون نیم سرورهای سرور خودم و از کلادفلر خارج شم؟ نظر بدین واقعا احتیاج دارم تا یک ماه دیگه میخوام بازاریابی و سئو - افزودن محصولات( سرویس های فروش فالوور - لایک-ممبر تلگرام و اینجور سرویسها) و... رو انجام بدم برای همین زیاد نمیخوام برای یک مسئله مانور بدم وقتم تلف شه. ممنون. اینم سایت ببینید وضعیتش چطوره درحالت تسته 

سپاس

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، farzaddd گفته است :

سلام. وقتی افزونه Wp Rocket نصبه و میرم سایتهای تست سرعت حتی گوگل آمار عجیب غریب نشون میده و حتی سایت gtmetrix نمیتونه آمار رو نشون بده و بعد من افزونه wp total cache رو نصب کانفیگ کردم رفتم با سه سایت تست کردم دیدم امارو نشون میده ولی wp Rocket کجا و این total cache - super cache ها کجا! wp Rocket واقعا سایت رو موشکی میکنه و تعداد درخواستهای http زیاد که برام معضل هست میاره پایین و خلاصه عجیب سرعت میده ولی این یکی ها زیاد نمیتونن سایت رو بالا ببرن سرعتش رو و حتی تعداد درخواست های http. خلاصه موندم الان wp Rocket رو دوباره بزنم یا همین total cache بمونه... لطفا بفرمایید اول کدوم رو بهتره نصب کنم؟ و دوم این که واقعا احتیاج هست از سیستم و سایت Cloudflare.com استفاده کنم و نیم سرور های سایتو به این سایت تغییر بدم یا زیاد مهم نیست و برگردونم به همون نیم سرورهای سرور خودم و از کلادفلر خارج شم؟ نظر بدین واقعا احتیاج دارم تا یک ماه دیگه میخوام بازاریابی و سئو - افزودن محصولات( سرویس های فروش فالوور - لایک-ممبر تلگرام و اینجور سرویسها) و... رو انجام بدم برای همین زیاد نمیخوام برای یک مسئله مانور بدم وقتم تلف شه. ممنون. اینم سایت ببینید وضعیتش چطوره درحالت تسته 

سپاس

بستگی به کارکرد سایت داره. نمیشه نظر قطعی داد. کلافلر سیستم کش خوبی داره، سی‌دی‌انه و مطمئنا از یه هاست عادی بهتر عمل میکنه. اما اینکه همیشه از کلادفلر استفاده بشه باید دید سایت چجوری عمل میکنه.

راکت رو کلا منم پیشنهاد میکنم البته دیدم با بعضی از افزونه ها تداخل داره و یکم حل کردنشون سخت میشه(اگه نخاییم استثنا بذاریم)

• Like 1
لینک به دیدگاه

• 4 ماه پیش ...

جی تی متریکس چند سالی هست که دیگه به تنهایی برای سنجش سرعت سایت مورد قبول نیست. اگر در گوگل سرچ کنسول ببینید متوجه میشید که با اینکه سرعت خوبی در جی تی متریکس دارید ولی ممکن در اونجا ارور داشته باشید. ابزاری که مورد استفاده بیشتری باید قراتر بگیره، page speed insights گوگل هستش که معیار گوگل هم همونه. برای اینکه بتونید سرعت سایتتون رو توی این ابزار زیاد کنید باید از مشاوره سئو حرفه ای استفاده کنید تا یک متخصص با تجربه راهنماییتون کنه.

ویرایش شده توسط laruz
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...