رفتن به مطلب

نام شرکت های بزرگ کامپیوتری چگونه ساخته شده؟ سری اول


پست های پیشنهاد شده

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

تا به حال به این فکر کرده اید که اسم شرکت های بزرگ کامپیوتری از کجا آماده و چگونه ساخته شده است؟ زبان های برنامه نویسی چطور؟ و بسیاری از کلماتی که در دنیای کامپیوتر و وب وجود دارد. مثلا Google یعنی چه؟ چرا اسم شرکت Apple (سیب) این گونه است؟ و… در این مطلب و سری های بعدی این مطلب به توضیح نام تعداد بسیار زیادی از شرکت ها می پردازیم.

 

 

Google

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

اسم این شرکت در اصل «Googol» است، یعنی ۱ همراه با ۱۰۰ صفر جلوی آن. نام شرکت موسسین گوگل یعنی سرجری برین (Sergey Brin) و لری پیج (Larry Page) در ابتدا BackRub بود اما آنها تصمیم گرفتن که نام شرکت خود را تغییر دهند بنابراین پس از بازی با

 

کلمه ی googol، نام google را ساختند که به معنی این است که این شرکت می تواند اطلاعات بسیاری از سراسر اینترنت جمع آوری کند.

 

 

Hotmail

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

hotmail از بین تمام کلماتی که به mail خطم می شوند انتخاب شده چرا که این کلمه تمام حروف html (زبان برنامه نویسی صفحات وب) را در خود دارد.

 

 

Microsoft

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

این اسم که توسط رئیس این شرکت یعنی بیل گیتس (Bill Gates) انتخاب شد ابتدای کلمات MICROcomputer SOFTware است (یه معنی نرم افزار میکرو کامپیوتر) یعنی اسم این شرکت Micro-Soft بود و بعدا خط فاصله ی آن حذف شد.

 

 

Yahoo!

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

در ابتدا نام این شرکت که توسط David Filo و Jerry Yang تاسیس شده «Jerry and David’s Guide to the World Wide Web» بود اما بعد آن را به Yahoo تغییر دادند این کلمه مخفف «Yet Another Hierarchical Officious Oracle» به معنی «یک دانشمند فضول

 

بانفوذ است» است!! (از اون کلمه هاست) البته Filo و Jerry Yang می گویند که آن هااین واژه را در کتاب سفرهای گالیور (نوشته شده توسط جاناتان سویفت) یافتند (این کلمه رو خودش ساخته!!) و به معنی کسی است که بسیار نفرت انگیز و پررو است. موسسان

 

یاهو به این دلیل این نام را برای شرکتشان انتخاب کردند که خودشان را یاهو تصور می کردند!

 

 

Apple Computers

 

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

 

 

 

سیب میوه ی مورد علاقه ی استیو جابز موسس شرکت اپل است. او سه ماه در انتخاب نام شرکتش تاخیر داشت و بعد گفت که اگر همکاران دیگرش تا ۵ ساعت دیگر اسم بهتری پیشنهاد نکنند، همین اسم را انتخاب می کند.

 

منتظر سری بعد این قسمت باشید !

 

:126:

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
×
×
  • اضافه کردن...