رفتن به مطلب

هاست ایران بخرم یا نه ؟

le__o

پست های پیشنهاد شده

قبلتر که دلار قیمتش پایین بود تفاوت قیمتی هاست ایران و خارج بالا بود حتی بیش از 3 برابر 

برای همین اکثرا خارج رو استفاده میکردن ولی الان با گرونی دلار به هم نزدیک شدن و عموما توی هاستینگا یه پنل دارن

خیلیا هم که هاستینگو بکل سرور ایران کردن اونم معروف ها 

اما من از روی تجربه شخصی میگم

اگه سئو و سرچ گوگل و ... براتون مهم نیست و کاربراتون از یجایی مستقیم میان یا آدرس سایت شمارو میزنن مثل سایت دانشگاهی سازمانی و هرچی که نیاز ندارید توی سرچ گوگل بیاین براتون هاست ایران خوبه

اما اگه از افزونه های خاص که نیازه به سرورای خارج مرتبط بشن مثل ایمیل مارکتینگ ها و ... یا سئو و سرچ گوگل براتون مهمه اصلا هاست ایران نخرید حتی وقتی براتون تضمین میکنن ضد تحریم هست

چون بعد از خرید اونم با کیفیت ترینشو هم بخرید قشنگ متوجه تحریم شدنتون و کارنکردن چندین افزونه رو متوجه میشید بعضی هاستینگا مجبورتون میکنن cpanel استفاده کنید 

ایمیلاتون بکل اسپم میشن ( گرچه میگن بخاطر بقیه س ولی هاست پربازدید با کیفیت ایرانی ترکم بالایی نداره که مثل هاست اشتراکی ارزون این دردسرا داشته باشه .. ip اختصاصی هم استفاده کردیم مشکل حل نشد )

مورد دیگه اینه که الان تقریبا نصف کاربرا از فیلترشکن استفاده میکنن بخاطر تلگرام و سایت رو هم با اون باز میکنن و نویدی که بهتون بدم اینه که سرعت سایت از هرجایی بجز ایران 10 الی 100 برابر کند تر هست

الان سایت من گرید A هست - تست gtmetrix لود رو 5 ثانیه انجام میداد وقتی سرور آلمان بود - بعد که اومد ایران بدون تغییر خاصی سرعت لود از 30 ثانیه تا 98 ثانیه رفت توی تست ها اونم هم آسیا هم اروپا هم آمریکا و قطعا اگر کراول های گوگل بیان سرعت سایت شمارو اینطور ببینن نه الکسا میگیرید نه تو صفحه اول گوگل میاین و بشدت نمره منفی میگیرید

مشکل بعدی که تجربه کردم توی هفته چند بار سایت down شد

هاستینگای ایران هنوز قدرت کافی رو ندارن که ضد تحریم کنن -کلی امکانات سایتای سئو رو نمیتونید استفاده کنید و بشدت رتبه الکسا و گوگلتون پایین میاد

به رتبه برخی سایتای ایران نگاه نکنید که با اینکه ایرانه سرورشون ولی معروفن و خیلی بالان --- باید بگم اکثر این سایتها ابتدا ایران نبودن ک پیشرفت کردن و سر زبون اتفادن و همه سرچشون میکنه ! بعدشم کلی خرج google ads کردن - و در نهایت امر عموما CDN دارن و همونطور که میشناسید CDN یه نسخه از سایت رو همه جای دنیا داره که مشکلی نداشته باشه برای لود تو کشورای دیگه ... و همچنان نیاز ندارن برای یه ایمیل مارکتینگ دست به دامن سایت خارجی بشن اسکریچت خودشونو مینویسن برای همه کارا و تحریم براشون مهم نیست .

شمام اگه همچین هزینه هنگفتی میتونید بکنید برای سایتتون مشکلی براتون پیش نمیاد اگه هاست ایران بخرین 

اما اگه اول راهید یا وسطاش و خیلی زحمت کشیدین اصلا ایران نگرید

ممکنه خیلیا باشن که از سرور ایران راضی ان ولی خب با توجه به تجربه ای که من داشتم بعد انتقال به هاست ایران با کلی مشکل مواجه شدم کلی ضرر کردم و رتبه الکسام دوبرابر شد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

عملا ایرانی بودن هاست ربطی به میزان ایندکس و رتبه الکسا یا نتایج گوگل نداره. 

برای کاربران ایرانی، بهتره هاست و سرورتون از ایران باشه تا کاربران ایرانی بتونن سایت هاتون رو سریع تر مشاهده کنند. البته هر هاستینگی توانایی کانفیگ دقیق و مناسب رو نداره ولی این که بعضی از هاستینگ ها توانایی ارائه هاست های باکیفیت ایرانی رو ندارند، دلیلی بر بی کیفیت بودن همه ی هاستینگ ها نیست.

سایت های بزرگی مثل 20 اسکریپت، soft98.ir و پی سی دانلود و آپارات، میهن بلاگ، نماشا و ... همشون هاست سایت اصلی و هاست دانلودشون از ایران هست. وضعیت ایندکس و رتبه الکسا مابقی موارد و سرعتش هم خوبه.

بحث سرعت سایت از نظر GTMetrix تحت تأثیر 2 عامل هست :

1. اول اینکه سایت شما رو از سرورهای محلی خودشون مثلا کانادا و آمریکا به سرور شما آنالیز می کنند. این سایت از دیدگاه یک کاربری که در کانادا هست و با سرعت اینترنت فلان، میزان سرعت لودشدن کامل سایتتون رو آنالیز می کنه و بهتون میگه
  2. بهینه بودن سایت مهم ترین عاملی هست که میشه در سرعت سایت موثر باشه.

اما شما نباید سرعت GTMetrix رو ملاک بهینه سازی سایت و سرعت سایت قرار بدید. چون که شما قراره یک سایت با محتوای ایرانی، برای کاربران فارسی زبان راه اندازی کنید که این کاربرها یا با خطوط ADSL هستند یا با اینترنت دیتای سیم کارت های داخلی که همشون آی پی ایران هستند. و Ping و سرعت تبادل اطلاعات بین سرورهای ایرانی سریع تر هست. پس شما باید سرعت رو برای کاربران ایرانی بهینه کنید نه برای GTMetrix که سایتتون رو از سرورهای کانادا بررسی می کنه.

گوگل تحت هر شرایطی سایتتون رو ایندکس می کنه (مگر در مواردی خاص که چون خودش یه بحث کاملا مجزا و مفصل هست نمی گم)، اما شما باید تمرکزتون روی کاربرانتون باشه که قراره از سایتتون بازدید کنند.

یا اگر تصور کنید که کاربران یک سایت می تونند از همه ی جای دنیا باشند، می تونید از CDN ها استفاده کنید که خودتون هم بهش اشاره کردید. یک نسخه از سایت رو از نزدیکترین سرور بازدیدکننده بهش ارائه می کنه. به این علت که سرعت بین سرور ISP کاربر با سرور سایت توی سرعت لود سایت تأثیرگذار هست.

بحث تحریم شدن هاست های ایران هم که بله وجود داره متاسفانه در برخی موارد. چون که IP هاست ها عملا آی پی ایران هستند و سایت ها هم با آی پی سایت ها دقیقا همون رفتاری که با یک بازدیدکننده واقعی دارند، می کنند. فرض کنید شما با آی پی ایران وقتی می خواهید به سایت nvidia مراجعه کنید، سایت براتون باز نمیشه. چون آی پی شما رو ایران تشخیص میده و طبق دستورات و کانفیگ تحریمی این سایت، سایت براتون مسدود خواهد بود. حالا برای سرور ایرانی هم همینطوره. یعنی زمانی که از طریق API و آی پی ایران بخواهید از سایت دیگه استفاده کنید اما آی پی ایران تحریم باشه، اون امکان براتون مسدود خواهد بود.

تنوع هاست ها زیاد هست و پیش از انتخاب پلن و مکان سرور هاست، باید کاملا امکانات مورد نیاز رو از قبل سنجید و بعد اقدام به خرید هاست کرد. اگه نیازی به استفاده از سرویس هایی ندارید که ایران رو تحریم کردن، پس بهتره برای بالا رفتن سرعت بازدیدهاتون، از هاست ایران استفاده کنید. وگرنه هاست های خارج از ایران که عموما هاست های آلمان هستند رو پیشنهاد می کنم.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Masih گفته است :

درود.

عملا ایرانی بودن هاست ربطی به میزان ایندکس و رتبه الکسا یا نتایج گوگل نداره. 

من خودم هاستم توی هاست ایران 8 ثانیه بود با کلی بهینه سازی و کار رسید به 5.3 ثانیه کانادا و 2.7 ثانیه ایران ( البته چندروزی بود که توی خارج کشور بالای 20 30 ثانیه لود میشد و هاستینگمم یکی از چند هاستینگ برتر ایران هست

بعد انتقال به آلمان رسید به 2.6 ثانیه کانادا و 2.8 ثانیه ایران و درواقع تغییر خاصی برای ایران نکرد

تمام سرویسای خارجیمم براه افتاد

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...