رفتن به مطلب

کمک برای بهینه سازی بهش yslow سایت

le__o

پست های پیشنهاد شده

سلام

ببخشید من چندوقتی میشه روی بهینه سازی سایتم از طریق گزارش gtmetrix دارم تلاش میکنم که نتیجه هارو از 60 آوردم 90 درجه A تو قسمت سرعت صفحه

اما بخش yslow و سرعت لود سایت یه سری مشکلاتی داره که نمیتونم حل کنم و بشدت نمره پایینی دارم

لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

1nr4_2019-01-09_4-26-27.jpg

من نمیدونم این فونتای گوگل از کجا فراخوانی میشن .. افزونه حذف فونتای گوگل هم نصب کردم ولی تاثیر نداشت و قالب be دارم که توی تنظیماتش تیک همه فونتای گوگل برداشته شده و هرجور سعی کردم نتونستم متوجه بشم اینا از کجا فراخوانی میشن که برم درستش کنم

بحث cdn و coocie-free domains هم که هزینه داره و سرور منم توی ایرانه دردسر داره فک نکنم حل بشه کرد

make fewer http هم که افزونه پولی wp rocket رو با دوستش auto optimize همکار کردم سرعت سایت و کش گیری و رکوئست ها بشدت اومد پایین ولی تاثیری توی این یه مورد نداشت و درواقع سردرنمیارم من چطور جاوا و استایل خارجی دریافت میکنم

ممنون میشم کمک کنید ...لود سایت عملا باس لااقل 4 ثانیه باشه 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 8 ساعت قبل، le__o گفته است :

سلام

ببخشید من چندوقتی میشه روی بهینه سازی سایتم از طریق گزارش gtmetrix دارم تلاش میکنم که نتیجه هارو از 60 آوردم 90 درجه A تو قسمت سرعت صفحه

اما بخش yslow و سرعت لود سایت یه سری مشکلاتی داره که نمیتونم حل کنم و بشدت نمره پایینی دارم

من نمیدونم این فونتای گوگل از کجا فراخوانی میشن .. افزونه حذف فونتای گوگل هم نصب کردم ولی تاثیر نداشت و قالب be دارم که توی تنظیماتش تیک همه فونتای گوگل برداشته شده و هرجور سعی کردم نتونستم متوجه بشم اینا از کجا فراخوانی میشن که برم درستش کنم

بحث cdn و coocie-free domains هم که هزینه داره و سرور منم توی ایرانه دردسر داره فک نکنم حل بشه کرد

make fewer http هم که افزونه پولی wp rocket رو با دوستش auto optimize همکار کردم سرعت سایت و کش گیری و رکوئست ها بشدت اومد پایین ولی تاثیری توی این یه مورد نداشت و درواقع سردرنمیارم من چطور جاوا و استایل خارجی دریافت میکنم

ممنون میشم کمک کنید ...لود سایت عملا باس لااقل 4 ثانیه باشه 

پیشنهاد من اول به شما بهره از یک متخصص است بررسی این عوامل و رفع خطا ها تخصصی است اما خطا Make fewer HTTP requests

اگر با این خطا مواجه شدید به این معنی هست که تعداد درخواست برای لود فایل‌های مختلف مثل png.، css.، js و… که در سایت استفاده می‌کنید زیاد هست. هر فایلی که در هر صفحه استفاده می‌کنید برابر با یک درخواست هست که برای لود اون به سرور ارسال میشه و اگر این تعداد درخواست‌ها در حد معمولی نباشند و به تعداد زیاد از سرور درخواست بشه، باعث میشه که در تعداد بازدید بالای سایت به مشکل بخورید و با کندی سرعت مواجه بشید.

بهترین روشی که میتونه در سطح خوبی پاسخگو باشه اینه که فایل‌های مشترک رو با هم ادغام کنید. یعنی فایل‌های CSS، JS با همدیگه ترکیب بشن و تا جای ممکن در قالب یک فایل قرار بگیرند. در این صورت به جای اینکه چندین درخواست برای لود کلیه فایل‌های استایل سایت که به صورت CSS هستند ارسال بشه، یک بار این درخواست ارسال شده و از طریق یک فایل کل محتوای مربوط به فایل CSS سایت دریافت میشه.

استفاده از کش هم میتونه انتخاب خوبی باشه تا برای مدت زمانی که مشخص می‌کنید دیگه هر درخواستی که برای فایل‌ها ارسال میشه به جای لود مستقیم از طریق سرور، از حافظه کش شده مرورگر کاربر دریافت بشه. در این صورت تا زمانی که فایل‌ها به صورت کش شده در سیستم کاربران قرار دارند درخواستی برای لود فایل از سرور ارسال نخواهد شد و این مسئله میتونه به بهترین شکل ممکن تعداد درخواست HTTP در سایت رو کم بکنه.

اما مهم ترین قسمت که باعث می شود سرعت  لود کم بشه استفاده از Content Delivery Network می باشد که برای شما چون سرور تو ایران تا ثیری نداره البته تو امنیت سایت و صرفه جویی منابع هاست شما خیلی تاثیر داره اما چون بحث فاصله ای ندارید تو سرعت خیلی تاثیر نداره

در کل پیشنهاد من استفاده نکردن از سرور ایرانی است به 100 دلیل که بخوام بگم کلی زمان بره

از سرور امریکا استفاده کنید و برای مشکل مسافت از Content Delivery Network مثل کلد فلر رایگان استفاده کنید 

این بهترین روش توصیه و تخصصی که سالها روش تحقیق کردم بود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...