رفتن به مطلب

جایگذاری متن و عکس

tscodenet

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

سوالی داشتم که فکر می کنم خیلی از دوستان داشته باشن و جایی جواب درستی مطرح نشده باشه

ببینید فکر کنید بالای ۱۰۰ عدد قالب آماده داریم که از جاهای مختلف تهیه شده باشه

داخل این قالب ها اسم کمپانی که طراحی و یا فارسی کرده وجود داره که برای شرکت های دیگه زمان استفاده مشکل ایجاد می کنه

یکی از راه ها این هست که نیرو استخدام بشه و قالب ها یکی یکی نصب بشه و ویرایش بشه که بسیار زمان بر و پر هزینه هستش

راه های دیگه ای مثل استفاده از پلاگین ها هست که به find & replace معروف هستن

اما این کار هم باعث نمیشه قالب تکمیل بشه و قابل استفاده باشه

ببینید علاوه بر متن های داخل قالب یکسری عکس هم وجود داره که از سرور خوده سایت خریداری شده باز میشه

ما به چیزی نیاز داریم که با کمترین هزینه بیاد متنی که ما براش تعریف می کنیم رو جایگزین اون متن بکنه و از طرفی عکس هایی که از سایت مرجع خوانده میشه دانلود بشه و در سرور جایگذاری بشه و لینک این عکس ها هم اصلاح بشه

در کل اون قالب اختصاصی بشه

ممنون میشم از دوستان باسوادی که تجربه دارند پاسخ بدن.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود.

این کار رو نمیشه با افزونه یا نرم افزار خاصی انجام داد دوست عزیز.

اگر فقط یک قالب بود و می خواستید به تعداد صدتا ویرایش کنید میشد با NotePad++ اینکارو انجام داد.

ولی صد قالب رو بخواهید ویرایش کنید راهی نداره جز ویرایش دستی. چون اول تغییرات دسته جمعی نیازمند یکسان بودن کدنویسی اون بخش داره. یعنی قسمت کپی رایت های قالب باید تمامی مثل هم باشه. دوم مساله ساختار قالب هست. اون بخش کپی رایت، ممکنه یک متن با تگ P باشه یا SPAN یا A که چون توی هر قالب می تونه متفاوت باشه، هوش نرم افزاری از پس پیدا کردن این کپی رایت ها برنمیاد طبیعتا و باید دستی انجام بشه.

اگه فرض کنیم تمامی کپی رایت های قالب ها، دارای یک Class مشترک باشند، میشه با استفاده از کد جاوا اسکریپت، محتوای کپی رایت رو جایگزین کرد. مثال :

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<p id="matn">اینجا کپی رایت های قبلی هست</p>

<script>
  document.getElementById("matn").innerHTML = "من کپی رایت جدید هستم!";
</script>

</body>
</html> 

توی این کد، فرض شده کپی رایت ما داخل یک P با کلس matn قرار داره. هر چی هم می خواد داخلش نوشته شده باشه مهم نیست. دستور میگه کلس matn رو پیدا کن توی سایت (موقع لود شدن سایت برای کاربر) و بجای کپی رایت قبلی، جمله "من کپی رایت جدید هستم!" رو چاپ کن.

اگه کلس های کپی رایت هم توی قالب ها مشابه نباشه ، نمیشه از این روش استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

• 1 month پیش ...

با سلام خدمت دوستان ما در لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. دچار مشکلی هستیم که عکس ها OPTIMIZE نیستند کسی راه حلی برای این کار داره؟ از پلاگین smush استفاده کردیم ولی تعداد عکس ها خیلی بالا هستش و در نسخه مجانی این پلاگین 50تا عکس بیشتر نمیشه در هر سری انتخاب نمود کسی اگه پلاگین خوب رایگان میشناسه لطفاً راهنمایی کنه.

ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sadeghsa گفته است :

با سلام خدمت دوستان ما در لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است. دچار مشکلی هستیم که عکس ها OPTIMIZE نیستند کسی راه حلی برای این کار داره؟ از پلاگین smush استفاده کردیم ولی تعداد عکس ها خیلی بالا هستش و در نسخه مجانی این پلاگین 50تا عکس بیشتر نمیشه در هر سری انتخاب نمود کسی اگه پلاگین خوب رایگان میشناسه لطفاً راهنمایی کنه.

ممنون

درود.

به انجمن بیست اسکریپت خوش اومدید.

طبق قوانین برای هر سوالتون باید یک تاپیک جدید ایجاد کنید. پرسش داخل تاپیک دیگران ممنوع هست عزیز.

به هر حال پاسخ این سوالتون رو میدم، مابقی سوالاتتون رو در یک تاپیک مختص به خودتون مطرح کنید.

افزونه رایگان برای فشرده سازی تصاویر هم هست :

• لینک ها تنها برای اعضای سایت قابل نمایش است.

در قسمت تنظیمات، کیفیت تصاویر جدید مدنظرتون رو وارد کنید و فشرده سازی رو شروع کنید. مرورگر رو نباید ببندید تا اون صفحه بتونه کارشو انجام بده.

بهترین عدد برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت عدد بین 85 تا 80 هست.

لینک به دیدگاه

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...